κοκκινο φωτακι #@$#$^$^%^&^

κοκκινο φωτακι #@$#$^$^%^&^  

  Από: bonnie στις 11/07/2013 8:52 μμ.

εμεινα απο μπαταρια, οκ... το αντεξα...
την φορτισα, οκ...
πηρε μπροστα.... μετρησα με πολυμετρο, κομπλε
αλλα εξακολουθει κ αναβει το περτικαλι φωτακι του κινητηρα...
εκτος απ την διαγνωση του εγκεφαλου, η οποια εδω στο νησι ειναι πολυ δυσκολη (αντιπροσωπεια γιοκ, κλπ κλπ)
τι αλλο να ψαξω μπας κ βρω ακρη?

στριβω, αρα υπαρχω...

Re: κοκκινο φωτακι #@$#$^$^%^&^  

  Από: Max Manos στις 11/07/2013 10:03 μμ.

Aναστασια,για εγκεφαλο μπορεις να απευθυνθεις στο Πετακακη στα Χανια...εχει ακομα τα μηχανηματα.
Αλλα που να τρεχεις τωρα Χανια θα μου πεις...
Συντομα εξουσιοδοτημενο στο Ηρακλειο,απο εγκυρη πηγη.
"No Guts,No Glory"

Re: κοκκινο φωτακι #@$#$^$^%^&^  

  Από: tharis στις 12/07/2013 12:10 πμ.

Βαλε ενα κομματι μαυρη μονοτικη απο πανω.. !
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: κοκκινο φωτακι #@$#$^$^%^&^  

  Από: indreas στις 12/07/2013 1:11 πμ.

Δοκίμασες να βγάλεις την μπαταριά για λίγο?..checkαρε να δεις αν κάποια φύσα δεν κάνει καλή επαφή η αν είναι καμένη καμιά ασφάλεια

Re: κοκκινο φωτακι #@$#$^$^%^&^  

  Από: batinaki στις 12/07/2013 4:46 πμ.

Δεν ξέρω αν ¨λειτουργεί¨ και στη δική σου μηχανή, αλλά αν δεν φοβάσαι για κάποια άλλη πιθανή βλάβη δοκίμασε να κάνεις τρεις πλήρεις κύκλους ζεστάματος-κρυώματος της μηχανής.

Πορτοκαλί ή κόκκινο λαμπάκι είναι??
Αλίμονο σε αυτούς που περιμένουν να σταματήσουν πατώντας φρένο..!!!!
[quote="Theozed":3c1qbi2i]
Δεν υπάρχει ρε συ γενιά πριν ή μετά τον batinaki!
Τον έφτιαξε ο Μέγιστος Θεός και πέταξε το καλούπι στο Mount Doom!
Τ-Ε-Λ-Ο-Σ[/quote:3c1qbi2i]

Re: κοκκινο φωτακι #@$#$^$^%^&^  

  Από: sinister στις 12/07/2013 9:36 πμ.

μαρι,εχει κ ηλεκτρονικα ο ματρακας σου?εχω εντυπωσιαστει! Προφανως το κραταει σαν βλαβη,βγαλε τον πολο της μπαταριας κ ξαναβαλτον,θα πρεπει να σβησει κανονικα,αν ξανααναψει τοτε κανε αυτο που ειπε οτ tharis ταινια!
http://www.mrbike.gr/website/o-pagkos/A ... fotos.html

Re: κοκκινο φωτακι #@$#$^$^%^&^  

  Από: bonnie στις 12/07/2013 3:53 μμ.

indreas"Δοκίμασες να βγάλεις την μπαταριά για λίγο?..checkαρε να δεις αν κάποια φύσα δεν κάνει καλή επαφή η αν είναι καμένη καμιά ασφάλεια"


ασφαλειες τσεκαρισμενες εξ αρχης, το πρωτο πραγμα που τσεκαρα ηταν αυτο...

θα την βγαλω κ θα την ξαναβαλω, μπας κ κατι μπηκε στραβα...

batinaki"Δεν ξέρω αν ¨λειτουργεί¨ και στη δική σου μηχανή, αλλά αν δεν φοβάσαι για κάποια άλλη πιθανή βλάβη δοκίμασε να κάνεις τρεις πλήρεις κύκλους ζεστάματος-κρυώματος της μηχανής.

Πορτοκαλί ή κόκκινο λαμπάκι είναι??"


το μηχανακι στροφαρει κανονικα, το "ακουω" κομπλε... φοβαμαι λιγο να το κουνησω με το λαμπακι αναμενο...
πορτοκαλι ειναι το λαμπακι.


sinister"μαρι,εχει κ ηλεκτρονικα ο ματρακας σου?εχω εντυπωσιαστει! Προφανως το κραταει σαν βλαβη,βγαλε τον πολο της μπαταριας κ ξαναβαλτον,θα πρεπει να σβησει κανονικα,αν ξανααναψει τοτε κανε αυτο που ειπε οτ tharis ταινια! "


ειναι αρχαια κ τα ηλεκτρονικα του, μην χαιρεσαι
ταινια να βαλεις στο δικο σου το χαρχαλο ρε!!

Max Manos"Aναστασια,για εγκεφαλο μπορεις να απευθυνθεις στο Πετακακη στα Χανια...εχει ακομα τα μηχανηματα.
Αλλα που να τρεχεις τωρα Χανια θα μου πεις...
Συντομα εξουσιοδοτημενο στο Ηρακλειο,απο εγκυρη πηγη."


μακρια μου πεφτουν τα χανια, μεχρι εκει δεν το παω ετσι το ρημαδι..
λες να ανοιξει εδω? χμμμμμμ..... περσι κατι ακουγοταν, αλλα νομιζα οτι εγκαταλειφθηκε το πλανο!
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: κοκκινο φωτακι #@$#$^$^%^&^  

  Από: PTiger800 στις 12/07/2013 4:27 μμ.

Κανένα τηλέφωνο σε κανέναν πιο ειδικό έκανες (ξέρω 'γω, στο Σάκη, στον Πιερράκο κ.λπ.);
...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: κοκκινο φωτακι #@$#$^$^%^&^  

  Από: Aris. στις 12/07/2013 7:36 μμ.

Διαγνωστικο δεν εχει μονο η triumph.
θελω να πιστευω πως ολα τα μαστορια εχουν διαγνωστικο ...
Μεχρι και ο native εχει διαγνωστικο που δεν ειναι μαστορας!
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: κοκκινο φωτακι #@$#$^$^%^&^  

  Από: batinaki στις 12/07/2013 9:12 μμ.

Αν δουλεύει αυτό που σου είπα στο μηχανάκι σου και φοβάσαι να το κουνήσεις, τσεκαρε λάδια κ νερά στο ψυγείο, και ασε το στο ρελαντί μέχρι να ανεβάσει μέγιστη θερμοκρασία μόνο του για κάνα πεντάλεπτο, σβήστο. πήγαινε παλι μετά από κάνα τέταρτο και απο μισή ώρα. Ελπίζω να δουλέψει!!!!
Αλίμονο σε αυτούς που περιμένουν να σταματήσουν πατώντας φρένο..!!!!
[quote="Theozed":3c1qbi2i]
Δεν υπάρχει ρε συ γενιά πριν ή μετά τον batinaki!
Τον έφτιαξε ο Μέγιστος Θεός και πέταξε το καλούπι στο Mount Doom!
Τ-Ε-Λ-Ο-Σ[/quote:3c1qbi2i]

Re: κοκκινο φωτακι #@$#$^$^%^&^  

  Από: indreas στις 13/07/2013 1:09 πμ.

Όπα τώρα είδα τι μηχανή έχεις.. ...οκ δηλαδή μπορεί ακόμα και σε ένα thruxton να ανάψει το CEL?..μόλις γαμήθηκε όλοι η rockia η μαγκιά μου.. Κάποια μηχανάκια θα έπρεπε να παραμένουν με καρμπιρατέρ και kick start..ρε βάλτου κανα rockabilly να ακούσει και τράβα του και ένα κλότσο και θα στρώσει...α ρε bonnie και οτι έχω βάλει αγγελία το triplaki για να ξεκινήσω projectaki bonneville

Re: κοκκινο φωτακι #@$#$^$^%^&^  

  Από: bonnie στις 14/07/2013 6 μμ.

indreas"Όπα τώρα είδα τι μηχανή έχεις.. ...οκ δηλαδή μπορεί ακόμα και σε ένα thruxton να ανάψει το CEL?..μόλις γαμήθηκε όλοι η rockia η μαγκιά μου.. Κάποια μηχανάκια θα έπρεπε να παραμένουν με καρμπιρατέρ και kick start..ρε βάλτου κανα rockabilly να ακούσει και τράβα του και ένα κλότσο και θα στρώσει...α ρε bonnie και οτι έχω βάλει αγγελία το triplaki για να ξεκινήσω projectaki bonneville"



μακαρι να ειχα βρει καρμπυρατερατο θραξτον! αλλα τοτε που το ηθελα, δεν υπηρχε κανενα μτχ διαθεσιμο! :/

φαινεται κ ειναι κλασικ βεβαια, σε ολα τα υπολοιπα πλην του ψεκασμου... κλασικ φρενα κ κλασικ αναρτησεις

μολις τωρα το βγαζω για βολτα δοκιμαστικη να τσεκαρω... με ροκαμπιλι διαθεση παντα κ τον κλοτσο ετοιμο αν κανει κογξες κ τσιναει...
θα ενημερωσω...
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: κοκκινο φωτακι #@$#$^$^%^&^  

  Από: bonnie στις 15/07/2013 10:47 μμ.

τσεκαρα εγκεφαλο με διαγνωστικο κ ελεγε οτι το map sensor ειναι ζαβο... τελικα ειχε φυγει ενα σωληνακι στο ενα απ τα δυο Map sensors, οποτε εβγαζε λαθος μετρησεις, κ γι αυτο αναβε το λαμπακι...
τεχνολογιες κ κουραφεξαλα...
το θεμα ειναι οτι τωρα δουλευει κ με μπαταρια τουμπανο
...μεχρι να παρω καινουρια μπαταρια βεβαια, γιατι θα με ξαναφησει...
αυριο βολτααααααααααααα
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: κοκκινο φωτακι #@$#$^$^%^&^  

  Από: galileos στις 16/07/2013 9:42 πμ.

Το τρίπτυχο επιμονή-υπομονή-ψυχραιμία τελικά είχαν αποτέλεσμα !!

Ταξίδια χωρίς προορισμό ...