bonneville t 120

bonneville t 120  

  Από: dirtyjim στις 20/06/2016 1:09 μμ.

Γεια σας και απο μενα καλως σας βρηκα.
Θελω να αγορασω το τ120 το οδηγησα σε ενα τεστ στη Θεσσαλονικη και μου αρεσε παρα πολυ ,το μονο ελλατωμα ειναι η σελα που προφανως θελει καποια συνηθεια.Το μηχανακι που εχω τωρα ειναι vfr 750 του 96 και εχω κανει 160000χλμ απροβληματιστα με μονη ζημια εναν ανορθωτη.Η ερωτηση μου ειναι περισσοτερο αν ειναι αξιοπιστη η τ 120 και αν μπορω να βασιστω επανω της σε καποιο ταξιδι η και σε κινηση μεσα στην πολη.Τι προβληματα μπορει να βγαλει και αν τα σεερβις ειναι σε οικονομικα ανεκτα επιπεδα.Και για να πω την αληθεια ειναι το μονο μηχανακι της triumph το οποιο με ενθουσιασε πραγματικα,να φανταστειτε οι φιλοι μου με λενε ρετρολαγνο.

Re: bonneville t 120  

  Από: sfairas στις 20/06/2016 7:15 μμ.

dirtyjim"Γεια σας και απο μενα καλως σας βρηκα.
Θελω να αγορασω το τ120 το οδηγησα σε ενα τεστ στη Θεσσαλονικη και μου αρεσε παρα πολυ ,το μονο ελλατωμα ειναι η σελα που προφανως θελει καποια συνηθεια.Το μηχανακι που εχω τωρα ειναι vfr 750 του 96 και εχω κανει 160000χλμ απροβληματιστα με μονη ζημια εναν ανορθωτη.Η ερωτηση μου ειναι περισσοτερο αν ειναι αξιοπιστη η τ 120 και αν μπορω να βασιστω επανω της σε καποιο ταξιδι η και σε κινηση μεσα στην πολη.Τι προβληματα μπορει να βγαλει και αν τα σεερβις ειναι σε οικονομικα ανεκτα επιπεδα.Και για να πω την αληθεια ειναι το μονο μηχανακι της triumph το οποιο με ενθουσιασε πραγματικα,να φανταστειτε οι φιλοι μου με λενε ρετρολαγνο."
Εκτός του ότι ο κινητήρας είναι καινούργιος, η μοτοσυκλέτα και δεν έχει πουλήσει ιδιαίτερα, ώστε να υπάρχουν σαφείς αναφορές. (εσύ που την οδήγησες ξέρεις περισσότερα στην ουσία). Το πρώτο στα βαλκάνια πάντως πουλήθηκε από την αντιπροσωπεία στη Θεσσαλονίκη MOTOACTION και μετά από συζήτηση που είχα με τον τρισευτυχισμένο ιδιοκτήτη (γνωριστήκαμε τυχαία), συμπέρανα ότι είναι πολύ ικανοποιημένος μετά από τα πρώτα περίπου 3.000χλμ. Αν θες περισσότερες πληροφορίες μάλλον πρέπει να τις αναζητήσεις σε αδερφό site του εξωτερικού. Προσωπικά πάντως, αφού και εγώ την οδήγησα στο test ride και ενώ δεν έχω καμία "επαφή" με τον συγκεκριμένο είδος μοτοσυκλέτας, με ενθουσίασε η απόδοση, ο ήχος και ιδιαίτερη εμφάνιση της...