εξατμιση για bonnevile T100

εξατμιση για bonnevile T100  

  Από: jürgen στις 04/09/2016 4:14 μμ.

Καλησπερα σε ολους.
Ειμαι νεο μελος στο forum.θα ηθελα να αλλαξω την μαμισια εξατμιση της Bonnie T100 (νίκελ) μοντέλο 2012 σε κάτι πιο cafe racer και με λιγο πιο γλυκο ήχο.
Εκτος απο της TRIUMPH εχει καποιος κατι να προτεινει και αν γνωριζει σε τι τιμη πανω κατω παιζουν ή καποιος που ηδη εχει αλλαξει εξατμιση? Γιατι στο internet δε βρηκα κατι συγκεκριμενο μεχρι τωρα.
Ευχαριστω πολυ.

Re: εξατμιση για bonnevile T100  

  Από: Fotis_Ps. στις 19/10/2016 10:45 πμ.

Επειδη έκανα ένα ανάλογο ψάξιμο παλιότερα χοντρικά θα καταλήξω σε 2 κατηγορίες (ανεξάρτητως ήχου που θέλεις): εξατμίσεις που κινούνται απο 500€ κ πάνω (λίγα λέω αλλα μπορεί να βρεις κάποια ευκαιρία) και τροποποιήσεις η πρόσθετα τελικά που σου αλλάζουν λίγο ήχο κ εμφάνιση. Εγώ είχα αρρωστήσει με τον ήχο που έκανε η predator για παράδειγμα (αν θυμάμαι καλα αυτη ήταν γύρω στα 700€). Στη δεύτερη κατηγορία κινεισαι γύρω στα 60-100€ η εξάτμιση. Τεχνικά και απο άποψη απόδοσης δεν εχω ιδέα αν "κρεμάνε" η όχι. Εκεί μάλλον θες κατάλληλο μάστορα να στα εξηγήσει ωραία. Επειδη ανέφερες το cafe racer θα σου έλεγα να ψάξεις για κανα συνεργείο που ασχολείται με καστομιες caferacer και να συζητήσετε μαζι το πρότζεκτ που θέλεις. Άμα θες πληροφορίες πάνω σε αυτο στείλε pm μη κάνουμε και τζάμπα διαφήμιση κιόλας

Άσχετο: οι μαμά που έχεις είναι ελεύθερες;