Λάδια Reloaded

Λάδια Reloaded  

  Από: bekris στις 31/07/2009 12:59 μμ.

Άβε στην παρέα !!!
Για να μην σας κουράσω και γενικότερα όσους μας διαβάζουν μπορούμε εδώ να ποστάρουμε τις μάρκες λαδιών που πληρούν τις προδιαγραφές της Triumph και που μπορούμε να προμηθευτούμε τα λαδάκια αυτά ??


Συγκεκριμένα για Street triple η Triumph προτείνει Mobil 1 (που δεν ξέρω προδιαγραφές) και ....

thnx

Re: Λάδια Reloaded  

  Από: Sprinter στις 31/07/2009 1:10 μμ.

Μπα...
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Λάδια Reloaded  

  Από: bekris στις 31/07/2009 1:17 μμ.

το ξέρω ότι βαριέσαι ... αλλά διαβάζω καμία ώρα τώρα τα ποστς για λάδια και δεν έχω βγάλει άκρη ...

Re: Λάδια Reloaded  

  Από: Sprinter στις 31/07/2009 1:19 μμ.

Τι ακρη να βγάλεις? Το owner's handbook δεν το έχεις? Τι άλλο χρειάζεσαι δηλαδή? Κουβέντα να γίνεται...
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Λάδια Reloaded  

  Από: bekris στις 31/07/2009 1:26 μμ.

Sprinter"Τι ακρη να βγάλεις? Το owner's handbook δεν το έχεις? Τι άλλο χρειάζεσαι δηλαδή? Κουβέντα να γίνεται..."


Εκεί είναι που με μπερδεύει το μανουΑλι.... λέει για συνθετικά και ημισυνθετικά χωρίς να αναφέρει τίποτα άλλο...
Στα εξουσιοδοτημένα λένε για τα "δικά" τους λάδια των 20€ το λίτρο, κι αν δε βάλεις αυτά Ντεν έχει υπόγρα στο service book... άτιμη κΕνωνία

Re: Λάδια Reloaded  

  Από: Sprinter στις 31/07/2009 1:31 μμ.

Δε λέει προδιαγραφες API? Δε λέει ιξώδες? Τι άλλο ακριβώς θελεις να σου πεί? Από που να πάς να τ' αγοράσεις?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Λάδια Reloaded  

  Από: bekris στις 31/07/2009 1:36 μμ.

Sprinter"Δε λέει προδιαγραφες API? Δε λέει ιξώδες? Τι άλλο ακριβώς θελεις να σου πεί? Από που να πάς να τ' αγοράσεις?"


Καλά ντε μη βαράς...όσο διάβασα δεν είδα για προδιαγραφές... τι να σου πω.
Μιας και τις ξέρεις για δε μου τις λες κι εμένα ...

Re: Λάδια Reloaded  

  Από: Sprinter στις 31/07/2009 1:37 μμ.

Εγώ ξέρω για το δικό μου μηχανάκι.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Λάδια Reloaded  

  Από: bekris στις 31/07/2009 1:41 μμ.

Sprinter"Εγώ ξέρω για το δικό μου μηχανάκι."


Μα τι ευγένεια ....με σκλαβώνετε
Και πραγματικά απορούσα εάν το είχες ή όχι ....

Re: Λάδια Reloaded  

  Από: Sprinter στις 31/07/2009 1:43 μμ.

Αν θες ευγένειες να πάς στο φόρουμ για το 5 o' clock tea.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Λάδια Reloaded  

  Από: Costas στις 31/07/2009 1:45 μμ.

Έπεσες τον άντρα τον σκληρό τον πρόστυχο,δεν είναι για ευγένειες...

Re: Λάδια Reloaded  

  Από: bekris στις 31/07/2009 1:49 μμ.

Sprinter"Αν θες ευγένειες να πάς στο φόρουμ για το 5 o' clock tea."


Είμαι και σε αυτά :D (kawasaki-bikers όσο είχα το er)
Προσπαθώ να εναρμονιστώ και στα εδώ δεδομένα. Αλλά φυσικά κατανοώ και το αδαμάντινο ποιόν των απαντήσεών σου τώρα που μπήκα σε ετούτο το φόρουμ.

Πραγματικά με έχεις βοηθήσει πάρα πολύ...

Re: Λάδια Reloaded  

  Από: bekris στις 31/07/2009 1:50 μμ.

Costas"Έπεσες τον άντρα τον σκληρό τον πρόστυχο,δεν είναι για ευγένειες... "


έτσι έτσι ...
καλό και το σπαμ αλλά στο θέμα ... ?

Re: Λάδια Reloaded  

  Από: Sprinter στις 31/07/2009 1:53 μμ.

Βοηθιέται μόνο αυτός που μπορεί να βοηθήσει τον εαυτό του. Συν Αθηνά και χείρα κίνει. Αν βαριέται κάποιος να ανοίξει το μανουαλ ή να μπεί στο site της Τ στο net, και του πέφτει πιο άνετα να σκάει μια ερώτηση στο φόρουμ μπας και βρεθεί κάνας μαλάκας να ξανααπαντήσει για 1000στή φορά, στα απ' αυτά μου κι ας με πει και αγενή. Αλλωστε εγω τον βοήθησα αλλά αυτός που να το καταλάβει.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Λάδια Reloaded  

  Από: bekris στις 31/07/2009 1:58 μμ.

Sprinter"Βοηθιέται μόνο αυτός που μπορεί να βοηθήσει τον εαυτό του. Συν Αθηνά και χείρα κίνει. Αν βαριέται κάποιος να ανοίξει το μανουαλ ή να μπεί στο site της Τ στο net, και του πέφτει πιο άνετα να σκάει μια ερώτηση στο φόρουμ μπας και βρεθεί κάνας μαλάκας να ξανααπαντήσει για 1000στή φορά, στα απ' αυτά μου κι ας με πει και αγενή. Αλλωστε εγω τον βοήθησα αλλά αυτός που να το καταλάβει."


Προφανώς τώρα έχω χρόνο Σκληρό αγόρι... εάν μπορείς να βοηθήσεις έχει καλώς εάν πάλι όχι no worries mate