Ακουστε να καραφλιασετε!!!!

Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: xristosxal στις 02/07/2010 3:09 μμ.

Παιδιά δε μου στελνουν ανταλακτικά απο Αγγλία γιατί μας εχουν κλειδώσει σαν ελλάδα απο Αγγλία λογο οικονομικής κρισης!Αντε γεια ρε αντε γεια!!Περιμένω ήδη εναμιση μηνα και θα περιμένω αγνωστο πόσο ακόμα!Παω να παρω honda να εχω το κεφαλι μου ησυχο!ετοιμάζω κ ενα ξεχεστικό mail στους αγγλους!Είναι δυνατόν πείτε μου!εχεις μηχανάκι σε εγγυηση και δε μου στέλνεις τα πιστόνια που εσύ φταις που μου κόλλησαν γιατι είσαι για τον λουτσο κ μου βαζεις β διαλογ'ης η βουτηρομένα η οπωσ θέλεις πες τα επειδη η ελλαδα εχει οικονομικη κρίση?Τι γινεται ρε!!Αντε γεια ρε triymph ante geia!!

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: doohan στις 02/07/2010 3:44 μμ.

.............
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:44, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: xristosxal στις 02/07/2010 3:53 μμ.

Μολις πήρα τηλ στην Αγλλια για να ρωτησω τι συμβαίνει κ μου παν να πάρς απο δευτέρα γιατι το customer service εκλεισε.Ρωτησα αυτη στο τηλ μήπως γνωρίζει τπτ κ μου είπε πως δεν μπορεί να μου απαντήσει αλλά υπάρχουν κ άλλα παράπονα από ελλαδα και απ οτι κατάλαβα το πρόβλημα ειναι οτι η ηλιοφιλ χρωστάει φράγκα στην αγγλία και τους έχουν κόψει όλες τις εισαγωγές.Αλλά την δευτέρα θα ξέρουμε σιγουρα.Είμαι έτοιμος να κινηθω νομικά!!ΒΡΑΖΩΩΩΩ!!!Ουτε να γράψω τις σκέψεις μου μπορώ!!

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: doohan στις 02/07/2010 4 μμ.

............
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:44, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: vagtyrp στις 02/07/2010 4:19 μμ.

άντε μπας και δούμε και λίγο φώς επιτέλους! φίλε μίλα και με τον διονύση, (dennisG) μπας και κινηθείτε μαζί! θα σου πώ ότι είπα και στον διονύση.επικοινώνησε και με την μοτοσυκλετιστική ένωση καταναλωτών ( www.motek.gr ) και θα σε βοηθήσουν.στην πρόσφατη έκθεση μοτοσυκλέτας, μίλησα μαζί τους( και έγινα και μέλος φυσικά) και μου είπαν για διάφορες περιπτώσεις όπου δώθηκε λύση όταν έφτασε το κατάλληλο χαρτάκι.....


επίσης μου είπαν ότι το 90% περίπου των περιπτώσεων αφορούσαν ευρωπαικά μηχανάκια! και ένας από τους παθόντες με ducati, με αυτά που πέρασε έγινε και ενεργότατο μέλος στην ΜΟΤΕΚ,ήταν εκεί στην έκθεση και μου είπε για αυτά που τράβηξε.

ελπίζω να βρείς σύντομα λύση και να αποκτήσεις σύντομα καινούργια μηχανή με ποιο αξιοπιστη αντιπροσωπία.
και γώ tiger έχω με 37000χλμ, χωρίς προβλήματα μέχρι στιγμής, αλλά ενώ το γουστάρω απίστευτα, αν είχα την οικονομική δυνατότητα, θα είχα ήδη πάρει γιαπωνέζικο

υπάρχουν και πολύ εντάξει εξουσιοδοτημένοι που αδικούνται όταν έχουν τέτοια αφεντικά δυστυχώς.......

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Sprinter στις 02/07/2010 4:39 μμ.

Φίλε xristosxal 25 Ιουνίου ανάφερες πώς ανοίχτηκε το μηχανάκι. Εχουμε 2 Ιουλίου..... Το αναφέρω αυτό όχι για να ισχυσριστώ πώς δεν υπάρχει πρόβλημα αλλά για να το βάλω στην, πρός το παρόν, σωστή διάστασή του. Και να μην παίζει κανένα πρόβλημα, πολλές φορές ανταλλακτικά που δεν είναι άμμεσα διαθέσιμα σαν στοκ στην Αγγλία, αργούνε δυστυχώς και πάνω από μήνα. Βάλε και τις Ελληνικές διακοπές του Αυγούστου και χέστα. Ειναι κακή εποχή η αρχή του καλοκαιριού για βλάβες. Για ολα τα οχήματα... Οπως και τα Χριστούγεννα.

Το να μας έχουν 'κλειδώσει' απο Αγγλία 'λόγω οικονομικής κρίσης' πρόκειται περί ΜΕΓΑΛΗΣ ΠΑΠΑΡΙΑΣ, που υποψιάζομαι στην αμόλησε το συνεργείο σου για να καλύψει το οτιδήποτε. Από πραγματικό πρόβλημα (shortage) ανταλλακτικών στην Αγγλία (σύνηθες), πραγματικό πρόβλημα προμήθειας της Ηλιοφίλ από τους Αγγλους, μέχρι πρόβλημα στις σχέσεις του συνεργείου με την Ηλιοφίλ (δεν έχουν π.χ. τακτοποιήσει τους λογαρισμούς τους) έως και τεμπελιά ή αμέλεια του συνεργείου να παραγγείλει.

Το να χρωστάει η Ηλιοφίλ ειναι πιθανότατο, ποιά Ελληνική εταιρεία δε χρωστάει, απλώς μου φαίνεται περίεργο να ξέρει και να αναφέρει τέτοια πράγματα η τηλεφωνήτρια ή όποια τελευταία υπάλληλος σήκωσε το τηλ. στην Αγγλία. Δεν γίνονται αυτά, η τελοσπάντων εντελώς απίθανα μου φαίνονται να είναι σοβαρά. Που ακριβώς τηλεφώνησες και σε ποιο τηλέφωνο?

Θα πρέπει να διασταυρωθούν τα λεγόμενα, πρώτον γιατί είναι σοβαρές κατηγορίες που σηκώνουν μέχρι και μηνύσεις για συκοφαντική και δεύτερον γιατί αν παίζει τέτοιου είδους πρόβλημα πρέπει να γίνει θέμα και να το μάθουν και υποψήφιοι αγοραστες Τ (δηλ. να παίξει σε πιο γενικά φόρουμ..).

Αλλά πρώτα χρειάζεται καλύτερη πληροφόρηση και κατα το δυνατόν διασταύρωση.

Απευθυνθείτε στον φιλικό σας εξουσιοδοτημένο και αν κάποιος άλλος έχει υπερβολική καθυστέρηση σε παράδοση ανταλλακτικών ας το αναφέρει εδώ.

Αφήστε τα τηλέφωνα στην Αγγλία και στείλτε email περιγράφοντας την κατάσταση και το τί ακούσατε. Δεν συνεννοούνται οι Αγγλοι στα τηλέφωνα.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:44, διορθώθηκε 3 φορές συνολικά.

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: psilo_paidi στις 02/07/2010 4:46 μμ.

Παιδια συγνωμη που διακόπτω αλλα..........
αυτη τη στιγμή ΔΥΟ τιγρακια, το ένα από αυτα είναι το δικό μου, είναι στο σάκη και περιμένουν πιστόνια...εμένα ειναι στα 11.000 χλμ......

Αν ισχύει ότι κόψανε τις εισαγωγές......
αντίο καλοκαίρι χωρίς μηχανή.....
αντίο triumph....

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Sprinter στις 02/07/2010 4:49 μμ.

Ρε μην αρχίζετε την παραπληροφόρηση και τα αν και δεν και εφόσον. Αν έχετε κάτι να πείτε συγκεκριμένο να το πείτε.

Π.χ πόσο καιρό είναι στον όποιον Σάκη, πότε λέει ο όποιος Σάκης ότι παράγγειλε, πότε λέει οτι θα παραλάβει και τι λέει για την όποιαν καθυστέρηση. Ο κάθε εξουσιοδοτημένος από τον υπολογιστή μπορεί να δεί την διαθεσιμότητα ανταλλακτικών κατευθείαν στα κεντρικά στοκ της Αγγλίας.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: PAGANIAS στις 02/07/2010 5:43 μμ.

xristosxal"Παιδιά δε μου στελνουν ανταλακτικά απο Αγγλία γιατί μας εχουν κλειδώσει σαν ελλάδα απο Αγγλία λογο οικονομικής κρισης!Αντε γεια ρε αντε γεια!!Περιμένω ήδη εναμιση μηνα και θα περιμένω αγνωστο πόσο ακόμα!Παω να παρω honda να εχω το κεφαλι μου ησυχο!ετοιμάζω κ ενα ξεχεστικό mail στους αγγλους!Είναι δυνατόν πείτε μου!εχεις μηχανάκι σε εγγυηση και δε μου στέλνεις τα πιστόνια που εσύ φταις που μου κόλλησαν γιατι είσαι για τον λουτσο κ μου βαζεις β διαλογ'ης η βουτηρομένα η οπωσ θέλεις πες τα επειδη η ελλαδα εχει οικονομικη κρίση?Τι γινεται ρε!!Αντε γεια ρε triymph ante geia!!"

καλησπερα..εμενα μου εβγαλε προβλημα με τα πιστονια τον μαρτιο του 9..
περιμενα 1 μηνα..ειναι τησ υπομονησ η φαση..θα σου πουν λογικα να πληρωσεισ αναλωσιμα..
ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ. ετρεχα 2 χρονια καλοκαιρι 7 με 9 για αρκετα προβληματα του1050.
με καλυψναν σε ολα..τισ περισοτερεσ φορεσ γρηγορα..
αλλα ακομα και τωρα κατα καιρουσ κανει διαφορα κουλα και μετα οκ..
καλη υπομονη..καποιεσ φορεσ σκεφτομαι τον καναπε που ειχα βαραδερο 1000 και λεω τι ανεμελα που ηταν..

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Tigrisss στις 02/07/2010 8:25 μμ.

ειδα το computer στο συνεργειο για το stock της αγγλιας σε πιστονια / χιτωνια....καποιο απο τα 2, δε θυμαμαι ποιο, zero availability....99% εχω το ιδιο προβλημα, συμβουλευτηκα να κυκλοφορώ το μηχανακι κανονικα, να παω οσα ταξιδια θέλω, απλα να μη το ζοριζω.....και οσο αντεξει...

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Sprinter στις 02/07/2010 8:29 μμ.

Αμα δεν έχει η Αγγλία, τί φταίει η Ηλιοφίλ, ο Σάκης, ο Μάκης και ο κάθε εξουσιοδοτημένος. Περιμένετε θα φέρει. Μόνιμο πρόβλημα αυτό με τους Αγγλους, δουλεύουν με μινιμουμ στοκ στα πάντα, για αυτό καταφέρνουν κι επιβιώνουν εκεί που άλλοι μικροί τινάξαν τα πέταλα αλλά μας παιδεύουν εμάς.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: xristosxal στις 02/07/2010 8:45 μμ.

Sprinter"Αμα δεν έχει η Αγγλία, τί φταίει η Ηλιοφίλ, ο Σάκης, ο Μάκης και ο κάθε εξουσιοδοτημένος. Περιμένετε θα φέρει. Μόνιμο πρόβλημα αυτό με τους Αγγλους, δουλεύουν με μινιμουμ στοκ στα πάντα, για αυτό καταφέρνουν κι επιβιώνουν εκεί που άλλοι μικροί τινάξαν τα πέταλα αλλά μας παιδεύουν εμάς."



Δε μπόρω να καταλάβω γιατί τους δικαιολογείς!Το μηχανάκι μου μπήκε μέσα τέλη μαίου και ανοίχτηκε λογω μετακόμισης της ηλιοφιλ(θεσσαλονικης) 25 ιουνίου.Η παραγγελία στην αγγλία έγινε 28 ιουνίου και ηρθε η απάντηση οτι εγκρίνεται μέσα σε 2 μέρες(μου την έδειξαν την έγκριση σήμερα).Και για ποιό λόγο να μη μου πει πως απλα δεν υπάρχουν διαθέσιμα ανταλακτικά και να μου ξαμολάει τέτοιες παπαριές?Μπροστά μου πήρε τηλ σήμερα στα κεντρίκα στην αθήνα και ρωτούσε τι θα γίνει με την κατάσταση και πότε θα μας <<ξεκλειδώσουν>> και θα αρχίσουν να μας στέλνουν ανταλακτικά?Δέν έχω παράπονο από τα παιδιά στη θεσσαλονίκη και δε νομίζω πως φταίν αυτοι!Η τηλεφωνήτρια ή οτι άλλο ήταν αυτή που μίλησα μου είπε για την ακρίβεια πως υπάρχουν κ άλλα τετοιου είδους τηλεφωνήματα από ελλάδα και μάλλον είναι πρόβλημα χρέους(δεν διευκρίνησε ποιανού χρέους εννοούσε).Εγώ θα πάρω τηλ τη δευτέρα και θα μάθω ακριβώς τι παίζει και θα κινηθώ ανάλογα.Δεν χαρίζω κάστανο πια!!!Την βουλιάζουν την εταιρία με αυτές τις μαλακίες ηδη 2 φίλοι μου ηταν να πάρουν τιγράκι αλλα μετα απο αυτά ουτε για πλάκα!!

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Sprinter στις 02/07/2010 9:10 μμ.

Δε πάω να δικαιολογήσω κανέναν. Απλώς είπα πως θέλουν διασταύρωση αυτά που λές και επίσης έλαβα υπ' οψη μου αυτό που είπε ο φίλος παραπάνω.

Θέλεις εσύ να χτυπιέσαι, χτυπήσου. Μπορεί να έχεις δίκιο αλλά μέχρι αποδείξεως κρατώ τις επιφυλάξεις μου γιατί μόνο εσύ το έχεις πεί αυτό και είναι σοβαρό θέμα. Το γεγονός παραμενει πώς τα ανταλλακτικά σου έχουν παραγγελθεί μόνο κανα-δυο μέρες από ότι λές.

Ολα μπορεί να συμβαίνουν, ξέρω πώς πολλές φορές δημιουργείται προσωρινό θέμα με εταιρείες του εξωτερικού και Ελληνες εισαγωγείς κακοπληρωτές (δε μιλάω μόνο για μηχανές, που να δείς στο ΙΤ) γιατί οι ξένοι όταν δίνουν π.χ. 20 μέρες εξόφληση το εννοούνε αλλά όλα αυτά πρέπει να διασταυρωθούν πρίν γυρίζει κάποιος και μαυρίζει το όνομα μιας επιχείρησης εδώ και εκεί.

Και τέλος πάντων επίτρεψε μου να έχω τις αμφιβολίες μου γιατί μέσα σε 3 πόστ το μας έχουν κλειδώσει οι Αγγλοι σαν Ελλάδα λόγω κρίσης (με σιγουριά), έγινε χρωστάει η Ηλιοφίλ φράγκα (πάλι με σιγουριά), για να γίνει τώρα ότι μπορεί να είναι πρόβλημα χρέους δεν ξέρω ποιανού (με επιφύλαξη).

Ολα μπορεί να παίζουν αλλά αν θές να σε παίρνουν γενικώς οι άλλοι σοβαρά πρέπει να είσαι προσεκτικός και να μιλάς θεμελιωμένα για σοβαρά πράγματα.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: xristosxal στις 02/07/2010 9:24 μμ.

Αμα διαβάσεις θα δεις πως δεν είπα πουθενά με σιγουριά κατι για χρεος ηλιοφιλ.ειπα απ οτι κατάλαβα χρωστάει η ηλιοφιλ.υποθέσεις κανω συμφωνα με αυτά που άκουσα.

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: alexandros.s στις 02/07/2010 9:27 μμ.

καλησπερα σε ολους και σορρυ που διακοπτω την συζητηση αλλα σε τι να ειναι πιο προσεκτικο το παληκαρι που εχει το προβλημα?και γιατι να μιλησει τεκμηριωμενα?αυτα βλεπει-αυτα του λενε-αυτα λεει!
θα θιχτει η Τ.?

θυμαμαι καποτε που ρωταγα εδω στο φορουμ για το πως και τι με ζημιες και τα λοιπα με τα tiger και καποιοι ελεγαν οτι ειναι μια χαρα σε σχεση με τον ανταγωνισμο και σε αλλα φορουμ γραφουν μονο για ζημιες κτλ κτλ... αυτο που βλεπω ειναι οτι οσο αυξανονται τα triumph και ειδικοτερα τα tiger τοσο πιο πολλα προβληματα υπαρχουν! και ας ειναι και τα ιδια-πιστονια μιζες ψυγεια συναγερμοι.......

αδερφε μην ξενερωνεις κοιτα να το φτιαξεις σιγα σιγα και θα δεις οτι θα ειναι το τελευταιο-ελπιζω- προβλημα σε αυτο το κατα τα αλλα υπεροχο μηχανακι!