Προγραμμα ελευθερης εξατμισης της Triumph

Προγραμμα ελευθερης εξατμισης της Triumph  

  Από: tigerzard στις 08/07/2010 1:26 μμ.

Geia xara se olous.Thelw na rwtisw an kapoios exei foresei to programma eleutheris eksatmishs ths T...an meta apo auto eixate kapoio provlima px(poukomata..astathes strofes klp)..egw pantos den eimai euxaristimenos me to sugkekrimeno programma..san na zwrizete o kinitiras, san na zestenete poio eukola...
tespa thelw na rwtisw einai kalhtera na foresw to arxiko programma?



euxaristw ek ton proterwn

Re: Προγραμμα ελευθερης εξατμισης της Triumph  

  Από: vagtyrp στις 08/07/2010 1:32 μμ.

χωρίς να είμαι ο ειδικός, το δικό μου με την ελεύθερη εξάτμιση, το αντίστοιχο πρόγραμμα, φίλτρο pipercross και χωρίς το snorkel( έτσι νομίζω λέγεται),ΠΕΤΑΕΙ! δεν έχω παρατηρήσει κάτι από αυτά που περιγράφεις

Re: Προγραμμα ελευθερης εξατμισης της Triumph  

  Από: Native στις 08/07/2010 1:36 μμ.

Φιλε μου νομιζω κανεις δεν μπορει να σε βοηθησει με αυτα που λες....έχω ψαξει μερικα πραγματα αλλα για να σε βοηθησω πρεπει να μου πεις τι φιλτρο φορας, αν εχεις snorkel, ποιο προγραμμα φορας(ρωτα τον μηχανικο σου..γιατι δεν ειναι μονο ενα). Τωρα η μαρκα της εξατμισης δεν παιζει ρόλο εκτος αν εχεις βγαλει καταλυτη....

Τοτε αν ξερω κατι ευχαριστως να σου πω...

Ασταθεις στροφες παντως δεν δημιουργει κανενα προγραμμα...κατι σε λαθος ρυθμιση μου κανει....
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Προγραμμα ελευθερης εξατμισης της Triumph  

  Από: TRIUMPHAKIAS στις 08/07/2010 1:42 μμ.

Mηπως ο φιλος εχει καποια χιλιομετρακια και του εμφανισε το θεμα με την ρυθμιση των πεταλουδων>?
Και Σερρά Σερρά....δικοί μας θα'ναι και πάλι οι δρόμοι....

Re: Προγραμμα ελευθερης εξατμισης της Triumph  

  Από: vagtyrp στις 08/07/2010 1:45 μμ.

δεν ξέρω, αλλά εγώ έχω 36000χλμ και δεν έχω κανένα πρόβλημα!

Re: Προγραμμα ελευθερης εξατμισης της Triumph  

  Από: TRIUMPHAKIAS στις 08/07/2010 1:48 μμ.

vagtyrp"δεν ξέρω, αλλά εγώ έχω 36000χλμ και δεν έχω κανένα πρόβλημα! "


Φτου μην το ματιαξεις!

Σοβαρα τωρα επειδη εχει ακουστει πολυ εδω μεσα ισως να θελει ρυθμιση και ολα καλα.
Και Σερρά Σερρά....δικοί μας θα'ναι και πάλι οι δρόμοι....

Re: Προγραμμα ελευθερης εξατμισης της Triumph  

  Από: tigerzard στις 08/07/2010 6:58 μμ.

sorry exeis dikio gia thn diathpwsh mou...to programma pou mpike mou to protine o mhxanikos giati einai gia eleutheres eksatmiseis(leptomereies programmatos den kserw)
...foraw zard eksatmisi kai exw kanei 6500xlm...filtro den exw valei akoma alla den peisteuw na ftaiei auto...thn eksatmisi thn evala monos mou kai meta apo 2.500xlm peiga ston mhxaniko gia na mpei to analogo programma...
Prin to programma me thn zard to mhxanaki douleue mia xara..
otan parousiastike to provlima ksanapeiga ston mhxaniko kai me rwthse ti venzinh vazw..
apantisa 100ara ...kai mou eipe oti isws auto ftaei...to dokimasa kai me aplh alla pali ta idia...

sorry gia tia greeklish

Re: Προγραμμα ελευθερης εξατμισης της Triumph  

  Από: johnygalan στις 08/07/2010 7:26 μμ.

vagtyrp" το δικό μου με την ελεύθερη εξάτμιση, το αντίστοιχο πρόγραμμα, φίλτρο pipercross και χωρίς το snorkel ΠΕΤΑΕΙ"

Το δικό μου πετάει πιο πολύ
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:44, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Προγραμμα ελευθερης εξατμισης της Triumph  

  Από: vagtyrp στις 08/07/2010 8:08 μμ.

johnygalan"
vagtyrp" το δικό μου με την ελεύθερη εξάτμιση, το αντίστοιχο πρόγραμμα, φίλτρο pipercross και χωρίς το snorkel"

Το δικό μου πετάει πιο πολύ "



το δικό σου θέλει και βοηθητικές ρόδες τώρα ......που είστε τρείς!!!!!!!!!!!!!!


και side car!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Re: Προγραμμα ελευθερης εξατμισης της Triumph  

  Από: Native στις 08/07/2010 8:35 μμ.

igerzard"sorry exeis dikio gia thn diathpwsh mou...to programma pou mpike mou to protine o mhxanikos giati einai gia eleutheres eksatmiseis(leptomereies programmatos den kserw)
...foraw zard eksatmisi kai exw kanei 6500xlm...filtro den exw valei akoma alla den peisteuw na ftaiei auto...thn eksatmisi thn evala monos mou kai meta apo 2.500xlm peiga ston mhxaniko gia na mpei to analogo programma...
Prin to programma me thn zard to mhxanaki douleue mia xara..
otan parousiastike to provlima ksanapeiga ston mhxaniko kai me rwthse ti venzinh vazw..
apantisa 100ara ...kai mou eipe oti isws auto ftaei...to dokimasa kai me aplh alla pali ta idia...

sorry gia tia greeklish"


Το προγραμμα που φορας ετσι οπως μου τα περιγραφεις ειναι για την TOR εξατμιση της Τ (20164). Αυτο ως γνωστον ειναι αρκετα πλουσιο σε μειγμα και δεδομενου οτι δεν εχεις βγαλει και το snorkel μπορει να μπουκωνει λιγο, αν ανοιγεις πολυ γκαζι αποτομα....

Γνωμη μου ειναι αρχικα να πεις στον μηχανικο σου να σου βαλει το προγραμμα για την Arrow εξατμιση (20290) που ειναι λιγο πιο "φτωχο", αν δεν δουλεψει και με αυτο γυρνα στο μαμα (20163), το οποιο κατα την γνωμη μου ειναι εξαιρετικο...

ΥΓ Αν μπορεις γραφε Ελληνικα για να καταλαβαινόμαστε.
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Προγραμμα ελευθερης εξατμισης της Triumph  

  Από: tigerzard στις 12/07/2010 3:06 μμ.

απο αυτα που μου ειπες φιλε μου...λεω να κανω το εξης: να βαλω το μαμα προγραμμα, να αφαιρεσω το snorkel και να βαλω ενα KN φιλτρακι...εσυ τι λες?πειστευω θα ειναι καλητερα!

Re: Προγραμμα ελευθερης εξατμισης της Triumph  

  Από: Sprinter στις 12/07/2010 3:27 μμ.

Κάτσε να ρίξουμε τα χαρτιά...
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Προγραμμα ελευθερης εξατμισης της Triumph  

  Από: tigerzard στις 12/07/2010 3:38 μμ.

γενικα εδω μεσα παιζουν πολλοι μαγκες....παπαρακ. δεν σου ζητησα την γνωμη σου...
και της εξυπναδες σου αλλου...
αν δεν εχεις αποψη καλητερα να μην μιλας..
μιλανε ολοι μιλανε και οι κολοι..

Re: Προγραμμα ελευθερης εξατμισης της Triumph  

  Από: ATN PANOS στις 12/07/2010 3:42 μμ.

βρε παιδια ηρεμηστε λιγο

θα ζητησω απο τον admin να με κανει moderator στο τελος.


γιατι αρπαζομαστε ολοι τοσο ευκολα?
εχουμε τιποτα να μοιρασουμε???
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Προγραμμα ελευθερης εξατμισης της Triumph  

  Από: bekris στις 12/07/2010 3:44 μμ.

ATN PANOS"βρε παιδια ηρεμηστε λιγο

θα ζητησω απο τον admin να με κανει moderator στο τελος.


γιατι αρπαζομαστε ολοι τοσο ευκολα?
εχουμε τιποτα να μοιρασουμε???"



Προφανώς πολλοί γράφουν και σε άλλα fora... και ξέρουν να σέβονται