Poio kranos???

Re: Poio kranos???  

  Από: johnygalan στις 08/09/2010 5:34 μμ.

[quote="Billie":7m9czh28]
johnygalan"
haris"Επειδη δεν ειμαι ενημερος ..

Για το Jet Force 50cc μιλαμε ??"

Αυτό είναι για την πόλη, εκτός αυτής η Ελένη έχει και
ενα daytona
"


Είσαι σίγουρος ότι είναι δικό της; [/quote:7m9czh28]

Που θα πάει θα γίνει και δικό της
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Poio kranos???  

  Από: denthnpalevw στις 08/09/2010 5:39 μμ.

καποιος κατι ξερει....

Μωρε δεν ανοιγεται ενω νεο threat για τα κοτσομπολια του forum?
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: Poio kranos???  

  Από: johnygalan στις 08/09/2010 5:51 μμ.

denthnpalevw"

Μωρε δεν ανοιγεται νεο threat για τα κοτσομπολια του forum?"

Πολύ καλή ιδέα
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Poio kranos???  

  Από: Billie στις 08/09/2010 6:12 μμ.

denthnpalevw"καποιος κατι ξερει....

Μωρε δεν ανοιγεται ενω νεο threat για τα κοτσομπολια του forum?"


Μόνο thread; υπάρχει ολόκληρη ενότητα... Μόνο για μέλη λέγεται


ΥΓ: είναι threaD (νήμα) και ουχί threat (απειλή)

edit: ας επιστρέψουμε στο θέμα μας λοιπόν...
"Facts do not cease to exist because they are ignored" Aldous Huxley

Re: Poio kranos???  

  Από: denthnpalevw στις 08/09/2010 6:33 μμ.

μαλιστα Κυρια.....
thread thread thread thread
threat thread thread thread
thread thread thread thread
thread thread thread thread
thread thread thread thread
thread thread thread thread
thread thread thread thread
thread thread thread thread.........
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: Poio kranos???  

  Από: tharis στις 08/09/2010 6:48 μμ.

Απο thread θα ξεκινησει αλλα treat θα καταληξει ...
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Poio kranos???  

  Από: nfot στις 08/09/2010 7:59 μμ.

Τωρα να κανω μεταφραση του Treat? Threat βρε, threat.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Poio kranos???  

  Από: HelenKoR στις 09/09/2010 12:49 πμ.

Sprinter"Σοβαρά πάντως Ελένη, δε κάνει το S για σένα. Είναι πολύ ζεστό για χρήση μόνο πόλης εκτός αμα το θές μόνο για Γενάρη - Μάρτη... Πάρε ενα XR1100 πού είναι καλός συμβιβασμός αερισμού - θορύβου ή οποιδήποτε κράνος της προκοπής.

Δεν υπάρχουν αθόρυβα κράνη. Μόνο θορυβώδη και πολύ θορυβώδη. Και έχει να κάνει κυρίως με το μηχανάκι."

****θυμαμαι που το ελεγες οτι ειναι πολυ κλειστο απο κατω. η ζεστη δεν ειναι θεμα για μενα, ειμαι κρυουλιαρα εκ κατασκευης!
τα 500 ευρα ομως ειναι!

****μη με προσβαλλεις τοιουτοτροπως. δεν ειμαι τοσο ανιδεη. ξερω οτι κανουν θορυβο αλλά άλλο πραγμα απλα να κανει θορυβο σε ανεκτα επιπεδα και άλλο να σφιραει το *μπιπ*...!!!

ευχαριστω για την απαντηση

βασικα αυτο που μου αρεσει στο pro ειναι η φιμε εσωτερικη ζελατινα (δεν μ'αρεσει ουτε να βαζω-βγαζω γυαλια ουτε να γκαβωνομαι απο τον ηλιο)
νομιζω εχει και η arai αλλα ο nfot κατι μας ειπε παραπανω....
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Poio kranos???  

  Από: galileos στις 09/09/2010 10:36 πμ.

HelenKoR"
Sprinter"Σοβαρά πάντως Ελένη, δε κάνει το S για σένα. Είναι πολύ ζεστό για χρήση μόνο πόλης εκτός αμα το θές μόνο για Γενάρη - Μάρτη... Πάρε ενα XR1100 πού είναι καλός συμβιβασμός αερισμού - θορύβου ή οποιδήποτε κράνος της προκοπής.

Δεν υπάρχουν αθόρυβα κράνη. Μόνο θορυβώδη και πολύ θορυβώδη. Και έχει να κάνει κυρίως με το μηχανάκι."

****θυμαμαι που το ελεγες οτι ειναι πολυ κλειστο απο κατω. η ζεστη δεν ειναι θεμα για μενα, ειμαι κρυουλιαρα εκ κατασκευης!
τα 500 ευρα ομως ειναι!

****μη με προσβαλλεις τοιουτοτροπως. δεν ειμαι τοσο ανιδεη. ξερω οτι κανουν θορυβο αλλά άλλο πραγμα απλα να κανει θορυβο σε ανεκτα επιπεδα και άλλο να σφιραει το *μπιπ*...!!!

ευχαριστω για την απαντηση

βασικα αυτο που μου αρεσει στο pro ειναι η φιμε εσωτερικη ζελατινα (δεν μ'αρεσει ουτε να βαζω-βγαζω γυαλια ουτε να γκαβωνομαι απο τον ηλιο)
νομιζω εχει και η arai αλλα ο nfot κατι μας ειπε παραπανω...."


Τα 500ευρώ δεν είναι πολλά για ένα καλό κράνος, αν αυτό είναι που ζητάς. Αν δεν κάνω λάθος τα SHOEI, ARAI και Schuberth έχουν περίπου τις ίδιες τιμές αλλά έχουν κορυφαία ποιότητα. Τώρα αναφορικά με τον θόρυβο, αυτό είναι προσωπική άποψη του καθένα. Πάρε ένα κράνος για μέσα στην πόλη να το βολεύεσαι αλλά και να σε κάνει να νιώθεις ασφάλεια (μέχρι 200) και δώσε κάποια λεφτά παραπάνω (όσο θές ) για ένα καλό και ακριβό κράνος για τα ταξίδια και τις βόλτες εκτός πόλης.
Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: Poio kranos???  

  Από: HelenKoR στις 09/09/2010 11:41 πμ.

μωρε εγω να δωσω και 300 και 400 ευρω
αλλα να το αξιζει!!!!
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Poio kranos???  

  Από: HelenKoR στις 09/09/2010 11:56 πμ.

ξερει κανεις απο agv ?
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Poio kranos???  

  Από: 955i στις 09/09/2010 12:10 μμ.

οι παλαίοτεροι, τουλάχιστον, τα θεωρούσαν τοπ... (ξέρω περιπτώσεις που φέρναν από ιταλία στο χέρι...)
τώρα δε ξέρω...

955i!

Re: Poio kranos???  

  Από: galileos στις 09/09/2010 12:19 μμ.

Δεν γνωρίζω πόσα έχεις δώσει για την μηχανή σου αλλά για την ασφάλειά σου δεν θα πρέπει να κάνεις καμμία μα καμμία υποχώρηση. Αν έχεις αμφιβολίες μπορείς να πας σε ένα μαγαζί να τα δοκιμάσεις και να αποφασίσεις. Να ξέρεις όμως ότι θα πρέπει να το φορέσεις αρκετές ώρες για να πάρει την φόρμα του κεφαλιού σου.
Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: Poio kranos???  

  Από: 955i στις 09/09/2010 12:49 μμ.

galileos"Δεν γνωρίζω πόσα έχεις δώσει για την μηχανή σου αλλά για την ασφάλειά σου δεν θα πρέπει να κάνεις καμμία μα καμμία υποχώρηση. Αν έχεις αμφιβολίες μπορείς να πας σε ένα μαγαζί να τα δοκιμάσεις και να αποφασίσεις. Να ξέρεις όμως ότι θα πρέπει να το φορέσεις αρκετές ώρες για να πάρει την φόρμα του κεφαλιού σου."

Re: Poio kranos???  

  Από: HelenKoR στις 10/09/2010 11:12 πμ.

galileos"Δεν γνωρίζω πόσα έχεις δώσει για την μηχανή σου αλλά για την ασφάλειά σου δεν θα πρέπει να κάνεις καμμία μα καμμία υποχώρηση. Αν έχεις αμφιβολίες μπορείς να πας σε ένα μαγαζί να τα δοκιμάσεις και να αποφασίσεις. Να ξέρεις όμως ότι θα πρέπει να το φορέσεις αρκετές ώρες για να πάρει την φόρμα του κεφαλιού σου."


πολυ καλα τα σκεφτεσαι αλλά άλλο πραγμα ειναι να κανεις(ή να μην κανεις) σκοντο στην ασφαλεια σου(εις βαρος αυτης) και άλλο να πιανεσαι κοροιδο (if you know what I mean).

εννοειται οτι θα το αγορασω απο μαγαζι και οτι προφανως θα το δοκιμασω πρωτα.ολα δειχνουν πολυ ομορφα στην φωτογραφια αλλα δεν σημαινει οτι ολα σου ταιριαζουν εξισου. ξερω ατομο που το κεφαλι του εχει τετοιο σχημα που απο ολα τα κρανη στην Καλλιρροης μονο ενα συγκεκριμενο μοντελο της agv ειχε πολυ καλη εφαρμογη.
και πιστεψε με, οσες ωρες κι αν φορεσω ενα κρανος, το &%@#($ το σφυριγμα δεν θα αλλαξει...!!! trust me
*ισως με τα μυγακια στους αεραγωγους να γινει λιγο πιο μπασο...
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.