helpppp!!!!

helpppp!!!!  

  Από: redknife22 στις 30/01/2011 10:07 μμ.

παιδια βοηθεια!! εχω ενα triumph daytona 955i του 2002 μοντελο το πηρα μεταχειρισμενο με 6 μηνες εγγυηση το εχω 2 μηνες κ μου εμφανισε το πρωτο προβλημα ξαφνικα στον δρομο αρχισαν να τρεμοπαιζουν τα φωτα κ με αφησε τελειως φαινοταν σαν να ειναι μπαταρια την εβαλα μπροστα με σπρωξιμο αλλα ακομα συνεχιζει συνδεσα καλωδια κ την φορτισα κ πηρε μπροστα μετα παλι τα ιδια μηπωσ ξερει κανεις τι τρεχει?? να παρω καινουργια μπαταρια ή ειναι καπου αλλου το προβλημα κατι πηρε το αυτι μου για ανορθωτη..! επισης οταν αναβω τωρα την μηχανη στο καντραν δεν σβηνει καθολου το λαμπακι του μοτερ αυτο ειναι φυσιολογικο??please οποιος μπορει ας βοηθησει συγνωμη αν σας κουρασα κ ευχαριστω εκ των προτερων!

Re: helpppp!!!!  

  Από: Costas στις 30/01/2011 10:22 μμ.

Καλησπέρα.
Κατα αρχάς αναφέρεις οτι το μηχανάκι έχει εγγύηση.Και μόνο γι αυτό θα έπρεπε να το πας εκεί που το πήρες για να το κοιτάξουν.Παρόλα αυτά μπορείς να μετρήσεις τη μηχανή αν φορτίζει όταν δουλεύει.Άμα βλέπεις τιμές μικρότερες από 13.5-14 V τότε δε φορτίζει σωστά.Αλλιώς μπορεί να είναι η μπαταρία.Αλλά εσύ ανέφερες οτι τη φόρτισες,δούλεψε λίγο και μετά έμεινε πάλι.
Λογικά δε θα φορτίζει σωστά.Τσέκαρέ το ή πήγαινε το στο συνεργείο.Εφόσον υπάρχει ακόμα εγγύηση στη θέση σου θα έκανα το 2ο.

Re: helpppp!!!!  

  Από: poseidonas στις 31/01/2011 1:55 πμ.

Σαν να μου μυρίζουνε πηνία!Εγώ θα σου πρότεινα φίλε αφού είσαι εντός εγγύησης,τρέχα στην αντιπροσωπεία όσο πιο σύντομα μπορείς.Θα γλυτώσεις 250 ευρουλάκια αν είναι όντως αυτό!Καλά ξεμπερδέματα και ενημέρωσέ μας...
TORS,125 Mains,snorkelctomy,much love!:)

Re: helpppp!!!!  

  Από: poseidonas στις 31/01/2011 1:57 πμ.

poseidonas"Σαν να μου μυρίζουνε πηνία!Εγώ θα σου πρότεινα φίλε αφού είσαι εντός εγγύησης,τρέχα στην αντιπροσωπεία όσο πιο σύντομα μπορείς.Θα γλυτώσεις 250 ευρουλάκια αν είναι όντως αυτό!Καλά ξεμπερδέματα και ενημέρωσέ μας..."

αν ήταν ανορθωτής δεν θα πήγαινε ποτέ κανονικά,τα φώτα θα τρεμοπαίζανε συνέχεια...(και με φορτισμένη μπαταρία)
TORS,125 Mains,snorkelctomy,much love!:)

Re: helpppp!!!!  

  Από: bonnie στις 31/01/2011 2:05 πμ.

εμενα με τα ιδια συμπτωματα οπως του φιλου παραπανω, ειχα καμμενο ανορθωτη!
οπως κ να εχει.. καλυτερα να το δει καποιος που να το ψαξει καλα το μηχανακι σου..
ειδικα αμα εχεις κ εγγυηση, δεν νομζω οτι πρεπει να αγχωνεσαι!
δες το κ πες μας..
στριβω, αρα υπαρχω...