Triumph service

Re: Triumph service  

  Από: madbiker στις 05/05/2011 10:34 μμ.

Sprinter"γιατί ποιός σε υποχρεώνει να το πάς? Το λαδάκι, άμα θέλεις να τ' αλλάξεις, δε μπορείς μόνος σου να στρίψεις μια βίδα? Ούτε φίλτρο δε χρειάζεται καν να αλλάξεις."

αυτο ακριβως εννοουσα οτι δε θα το παω
[size=150:19cvyl53] its better to burn out, than to fade away

Re: Triumph service  

  Από: SpirosXC στις 06/07/2011 12:04 πμ.

Πιάστηκε ο κ@#%$# μου 3 ώρες τώρα (μην πω για την παντόφλα απο το έτερον, που τελικά πήγε για ύπνο γιατι βαρέθηκε να με βλέπει στο PC...) και κατέληξα στο εξής. Το Service παίζει μεταξύ Σάκη-Κώστα-Μιχαλακοπούλου.
Για τον Κώστα έχω ακούσει και απο φίλο που έχει 1050 καλά λόγια αλλά μένω μακριά και δεν βολεύει.
Μένουν Σάκης - Μιχαλακοπούλου αφού μένω ενδιάμεσα... Τιμές για το πρώτο service στα 1000 km, σε τηλεφωνική συνομιλία μου είπαν 75 ευρα (Mobil 1) ο Σάκης και 95 ευρα η Μιχαλακοπούλου (Σεβαστή διαφορά για την σημερινή φάση...).
Βολεύει πολύ η Μιχαλακοπούλου λόγω απόστασης αλλά δεν έχουμε μαζέψει πολλές γνώμες. (Υπάρχει καμμιά καινούρια?)
Τελικά ο "Λαρισαίος" το άνοιξε που έχει καλή φήμη?
Μάλλον Σάκη θα το πάω και ο θεός βοηθός με την εγγύηση (αχρείαστη να'ναι...)
Γνωρίζει κάποιος αν ο Σάκης (και γενικά όποιο συνεργείο έχει τις βάσεις και την εξειδίκευση) μπορεί να έχει στην διάθεσή του τα ενημερωμένα προγράμματα της Τ απ'την στιγμή που δεν είναι εξουσιοδοτημένος?
Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο.
Τον δικό σας, όχι τον φετινό γιατι μας έχει σκίσει...!

Re: Triumph service  

  Από: madbiker στις 06/07/2011 12:53 πμ.

εγω σημερα πηγα και απο τον σακη για δικο μου θεμα. μου εδωσε και τη γνωμοδοτηση οσον αφορα τα μη εξουσιοδοτημενα συνεργεια.με τα λιγα που καταλαβα ειναι οτι δεν μπορεουν να σου αρνηθουν την αντικατασταση βλαβης εντος εγγυησης αν δεν αποδιεχτει οτι ειναι λαθος του μη εξουσιοδοτημενου συνεργειου....αυριο που θα εχω λιγο χρονο μπορει να σκαναρω και να ανεβασω και τη γνωμοδοτηση προς ολους τους ενδιαφερομενους...

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΜΙΧΑΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΙ ΠΙΕΡΡΑΚΟ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΩ.....
[size=150:19cvyl53] its better to burn out, than to fade away

Re: Triumph service  

  Από: chris34 στις 06/07/2011 9:56 πμ.

Φιλε Σπυρο μην ανγχωνεσαι για τα πρωτα 1000 χιλ.Απλα ενα λαδακι θα σου βαλουν και τιποτα αλλο.
Οπου και να το πας το ιδιο ειναι εκτος την τιμη.(λαδι και τιμη εσυ αποφασιζεις)
Για τα πιο μεγαλα σερβις θα σου προτεινα τον Σακη με κλειστα τα ματια!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Triumph service  

  Από: SpirosXC στις 06/07/2011 9:57 πμ.

Μιχαλακοπούλου γιατί όχι? Δώσε κανένα στοιχείο...! Πέρα απο το οικονιμικό υπάρχει και τεχνικό θέμα...?

Re: Triumph service  

  Από: SpirosXC στις 06/07/2011 10:03 πμ.

Το ξέρω ρε Χρήστο αλλα δεν θέλω να αλλάζω συνεργεία. Θέλω να πάω κατ'ευθείαν σε κάποιον έμπιστο να ξεμπερδεύω. Και απλά η Μιχαλακοπούλου είναι δίπλα μου. Και επειδή λένε οτι το άνοιξε ένας καλός Λαρισαίος είπα να το ψάξω λίγο πρίν τρέξω Πολύγωνο.

Re: Triumph service  

  Από: chris34 στις 06/07/2011 10:05 πμ.

SpirosXC"Μιχαλακοπούλου γιατί όχι? Δώσε κανένα στοιχείο...! Πέρα απο το οικονιμικό υπάρχει και τεχνικό θέμα...?"


Μιχαλακοπουλου εγω προσωπικα δεν την εχω παει ποτε την μηχανη και δεν μπορω να εκφερω γνωμη.
Για τους υπολοιπους να σου πω οτι θελεις!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Triumph service  

  Από: chris34 στις 06/07/2011 10:06 πμ.

Και για μενα ο Κωστας διπλα μου ηταν αλλα..........
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Triumph service  

  Από: Native στις 06/07/2011 10:26 πμ.

madbiker"εγω σημερα πηγα και απο τον σακη για δικο μου θεμα. μου εδωσε και τη γνωμοδοτηση οσον αφορα τα μη εξουσιοδοτημενα συνεργεια.με τα λιγα που καταλαβα ειναι οτι δεν μπορεουν να σου αρνηθουν την αντικατασταση βλαβης εντος εγγυησης αν δεν αποδιεχτει οτι ειναι λαθος του μη εξουσιοδοτημενου συνεργειου....αυριο που θα εχω λιγο χρονο μπορει να σκαναρω και να ανεβασω και τη γνωμοδοτηση προς ολους τους ενδιαφερομενους...

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΜΙΧΑΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΙ ΠΙΕΡΡΑΚΟ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΩ....."


Στα προηγούμενα post σου έλεγες καλά λόγια για την Μιχαλακοπούλου, τι συνέβει?
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Triumph service  

  Από: madbiker στις 06/07/2011 1:38 μμ.

για να μην μιλαω στον αερα, και αν υπαρχει καποιος ας βγει να με διαψευσει:
ως γνωστον ειχα ενα θεματακι με το μπροστινο απο οταν πηρα τη μηχανη..μεσα Απριλιου.καθως ακομα εστρωνα τη μηχανη και δεν μπορουσα να το ανοιξω αλλα ουτε και να το ζορισω σε στροφιλικια, δε μπορουσα να προσδιορισω και το προβλημα.μιλησα με αρκετα παιδια, σχετικους και ασχετους χωρις να καταληξω καπου.αμεσως λοιπον επισκεψη στον πιερρακο αλιμου για την γνωστοποιηση του προβληματος.η πρωτη εντυπωση , και λογικη, ηταν οτι κατι φταει με το τιμονι και στο πρωτο σερβις θα το φτιαχνανε.δεν θυμαμαι αν μεχρι τα 1000 χιλμ ξαναπηγα για το εν λογω προβλημα να μην λεω και ψεμματα.
ερχεται το πρωτο σερβις.λογω δουλειας με βολευε το συνεργειο στη μιχαλακοπουλου, ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΜΩΣ, εγω πηγα στο συνεργειο διπλα στο κατ/μα του πιερρακου το οποιο γραφει απεξω triumph service...το αλλο απεναντι απο το κεντρικο κατ/μα δεν το ειχα δει και οταν μιλουσαμε για κατ/μα μιχαλακοπουλου νομιζα αυτο του πιερρακου.
1ο σερβις οπως ειχα γραψει 55€, πολυ καλη τιμη, εξυπηρετικοτατοι και σφραγιδα απο πιερρακο.ρωταω σχετικα με το τιμονι, διορθωθηκε το προβλημα μου λενε, ηθελε λιγο ισιωμα.το παιρνω κγω κανω βολτα...το μηχανακι συνεχιζε να παταει στραβα...ξαναπαω πιερρακο αλιμου..τους λεω ξανα το προβλημα αρχισε λοιπον μια κουβεντα οτι θελει λιγο στραμπουληγμα το τιμονι να ερθει στα ισα του, μηπως φταινε τα λαστιχα μηπως φταει το ενα μηπως φταει το αλλο...για να μην τα πολυλογω πρεπει να επισκεφθηκα πανω απο 5-6 φορες το μαγαζι σχετικα με το ιδιο προβλημα...ολο κατι κανανε στο τιμονι χωρις φυσικα αποτελεσμα.(για να μην γινομαι τελειως κακος, μονο ενα παλλικαρι απο το ρβις της yamaha μου ειπε οτι αν συνεχιζε το προβλημα να παω να ελεγξουν τα καλαμια, το μονο λογικο πλεον, αλλα απο μεριας triumph δεν συζητιοταν καν!σεκαινουρια μηχανη στραβα καλαμια???αποκλειεται μου ελεγαν.)μαλιστα οταν το εκαναν βολτα αυτοι το μηχανακι δεν τραβαγε ποτε!!!οταν το επαιρνα εγω επρεπε ν κρεμομαι αριστερα...
αφου πλεον δεν εβγαζα ακρη και ενω ειχαν οδηγησει το μηχανακι 5 ατομα λεγοντασ μου το ιδιο, ειπα να παρω μια δευτερη γνωμη γιατι και πηγα στη μιχαλακαοπουλου.στο κανονικο συνεργειο πλεον απεναντι απο το κεντρικο κατ/μα.
εξηγω στο, κατα τα αλλα εξυπηρετικατατο, παλικαρι το προβλημα απο την αρχη.εκφραζω τους φοβους για στραβο μπροστινο.το κανει μια βολτα.φυσικα δεν καταλαβε απολυτως τιποτα και το πορισμα ηταν οτι το τιμονι ηθελε λιγο ισιωμα(φυσικο μετα απο τοσες επεμβασεις ισιωματος! να ειναι στραβο).
τον ευχαριστησα και εφυγα απευθειας για κυψελη.
βρισκω τον κ.Δημητρη.του εξηγω οτι η μηχανη δεν παταει καλα.την παιρνει βολτα.γυρναει μετα απο 30 δευτερολεπτα.μου λεει το τιμονι ειναι μια χαρα..τα καλαμια σου ειναι στραβα.ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΟΣ Η ΚΟΥΛΟΣ!
λυνει το φτερο, την κορνα και μου βαζει ενα οργανακι στα καλαμια που εφαπτοταν πανω και κατω στα καλαμια...στο κατω μερος του δεξιου καλαμιου δεν εφαπτοταν.εχανε 1-2 χιλ νομιζω.ΝΑ ΤΟΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΤΟΥ>ΕΥΤΥΧΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
τηλ ηλιοφιλ, μεταβαση αμαρουσιου οπου αφου το ειδαν και εκει αμεσως (δοξα τω θεο) συμφωνησαν στην αποκατασταση των καλαμιων, και μαλιστα υστερα απο απαιτηση μου θα τα πανε στο καλιμπραδικο στην κυψελη οπου θα ειμαι και παρων.περιμενω τηλ λοιπον
κλεινοντας εγω ερωτω.ΠΩΣ ΝΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΩ ΞΑΝΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-Α, ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΩ, ΤΟΥΣ ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΕΛΕΓΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΟΤΙ ΜΗΠΩΣ ΦΤΑΙΝΕ ΤΑ ΚΑΛΑΜΙΑ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΚΑΝ ΝΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΟΥΝ, ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ, ΩΣ ΟΦΕΙΛΑΝ ΣΑΝ ΕΜΠΕΙΡΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ.
εγω λοιπον που ειμαι κουλαδι και ισα ισα ξερω να βαζω βενζινη στη μηχανη, εχοντας γραψει 7000 χλμ, γιατι να εμπιστευομαι τη ζωη μου σε ανθρωπους που απλα δεν ξερουν τι τους γινεται?ας μου ελεγαν δε ξερω τι συμβαινει να παω και γω σε εναν που ξερει,οχι να τρεχω δυο μηνες απο εξουσιοδοτημενο σε εξουσιοδοτημενο...ΔΗΛ ΕΛΕΟΣ
αν εγω δεν ενιωθα , και το παιζα rossi, και σε καμια στροφη καθως το μηχανακι δεν εστριβε εμπαινα φετες και εβγαινα σακατεμενος, πειτε μου τι θα γινοτανε, την προηγουμενη τεταρτη, αν θυμαμαι, ηταν να παμε πιστα με τon johnygalan, ρωτηστετον τι του ελεγα τοσο καιρο, ρωτηστε και τον johntar.απλα για τους δυσπιστους....
υγ.sorry για το σεντονι
υγ2.παιδακιαδα 2 καταλαβαινετα γιατι ειχα μεινει απο τους τελευταιους...στην 3η θα τα πουμε
[size=150:19cvyl53] its better to burn out, than to fade away

Re: Triumph service  

  Από: Sprinter στις 06/07/2011 2:18 μμ.

Θα το πάνε στην καλίμπρα καινούργιο μηχανάκι στην εγγύηση? Και εσύ είσαι και ευχαριστημένος? Ημαρτον!
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Triumph service  

  Από: bonnie στις 06/07/2011 2:28 μμ.

Sprinter"Θα το πάνε στην καλίμπρα καινούργιο μηχανάκι στην εγγύηση? Και εσύ είσαι και ευχαριστημένος? Ημαρτον!"



προφανως ευχαριστημενος ειναι επειδη βρηκε το προβλημα, οχι επειδη το εχει κιολας...
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: Triumph service  

  Από: patapios στις 06/07/2011 2:46 μμ.

[quote:2z9ab1xd] μεταβαση αμαρουσιου οπου αφου το ειδαν και εκει αμεσως (δοξα τω θεο) συμφωνησαν στην αποκατασταση των καλαμιων, και μαλιστα υστερα απο απαιτηση μου θα τα πανε στο καλιμπραδικο στην κυψελη οπου θα ειμαι και παρων.περιμενω τηλ λοιπον[/quote:2z9ab1xd]


Εγω καταλαβα για αλλαγη παντως ....απλα θα πανε καλιμπρα για επιβεβαιωση.

Μπορει να κανω κ λαθος

Re: Triumph service  

  Από: Sprinter στις 06/07/2011 2:54 μμ.

Ελληνικά: Αποκατάσταση δεν είναι Αντικατάσταση...
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Triumph service  

  Από: patapios στις 06/07/2011 3 μμ.

Kαι αμα σου πω εγω διαβαζα αποκατασταση ...αλλα το μυαλο μου ειχε κολλησει στην αντικατασταση , θα με πιστεψεις???


Οποτε οντως μαλακια να παει καλιμπρα ενα μηχανακι (που δεν εχει χτυπησει) εντος της εγγυησης.