ΝΟΜΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΙΣΤΟΝΙΩΝ

ΝΟΜΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΙΣΤΟΝΙΩΝ  

  Από: green-675 στις 04/09/2011 1:30 μμ.

Αγαπητοι φίλοι εδω και λιγο καιρο μαζι με τον φιλο Βαγγελη συζητησαμε και αποφασισαμε να κινηθουμε νομικα για το θέμα πιστονιων σε tiger αλλα και spint (εγω παθων με spint 1050).
όσοι θελουν να μαθουν περισσοτερες πληροφοριες και να συμμετεχουν στην κινηση μας αυτη μπορουν να ποσταρουν και να επικοινωνησουμε μαζι τους με πμ για το πως ακριβως θα κινηθουμε και τι θα κανουμε.
Νομιζουμε πως δεν πρεπει να καθησουμε με σταυρωμενα χερια .
Οσοι ειναι λοιπον παθοντες ή ακομη και αυτοι που δεν ειναι , αλλα τους κυριευση ο φοβος για την επισημη αγαπημενη τους δεν εχουν παρα να μας ακολουθησουν.
θα απαιτησουμε μια ξεκαθαρη απαντηση επι του προβληματος και θα προστατεψουμε τα δικαιωματα μας σαν καταναλωτες.
το triple 675 εγινε sprint st 1050 το 2009, το st έγινε tiger sport τέλους του 2016 και το tiger sport έγινε tiger 1200xca τον Φεβρουάριο του 2020!!!!

Re: ΝΟΜΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΙΣΤΟΝΙΩΝ  

  Από: ad1 στις 04/09/2011 2:01 μμ.

Συγχαρητηρια για την πρωτοβουλια, ειμαι ΜΕΣΑ σε οτι χρειαστει (αν και δεν εχει παρουσιαστει το προβλημα ως τωρα). Η ολη σταση που εχει η εταιρια και η τελευταια ανακοινωση της ειναι τουλαχιστον προκλητικη. Δεν μπορει να ριχνει το φταιξιμο στον καταναλωτη και στην βενζινη για τα πιστονια που χρησιμοποιει απο το 07 και μετα. Απαραδεκτη η Τ. Ας κανουμε οτι περναει απο το χερι μας μπας και βγαλουμε καμια ακρη με αυτη την ιστορια.

Re: ΝΟΜΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΙΣΤΟΝΙΩΝ  

  Από: sinister στις 04/09/2011 4:05 μμ.

θα σας πρότεινα απο προσωπική εμπειρια με την αγαπητη απριλια σε εξωδικαστικη μαχη με εξωδικα κ τα συναφη να μην γραφετε τις κινησεις σας αλλα να τις λετε κατ ιδίαν γιατι ο διαολος εχει πολλα ποδαρια κ αυτοι παρακολουθουν τα παντα.
οταν καναμε εμεις την συζητηση για την επεκταση της εγγυησης ειχαμε γραψει οτι το ανεφεραν ακομα στο site τους κ εκεινοι ετρεξαν να αλλαξουν την επομενη τα γραφομενα τους στην επισημη σελιδα της εταιρειας.

καλη επιτυχια να εχετε κ παρτε τους τα σωβρακα αν μπορειτε!
http://www.mrbike.gr/website/o-pagkos/A ... fotos.html

Re: ΝΟΜΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΙΣΤΟΝΙΩΝ  

  Από: galileos στις 04/09/2011 4:39 μμ.

green-675"Αγαπητοι φίλοι εδω και λιγο καιρο μαζι με τον φιλο Βαγγελη συζητησαμε και αποφασισαμε να κινηθουμε νομικα για το θέμα πιστονιων σε tiger αλλα και spint (εγω παθων με spint 1050).
όσοι θελουν να μαθουν περισσοτερες πληροφοριες και να συμμετεχουν στην κινηση μας αυτη μπορουν να ποσταρουν και να επικοινωνησουμε μαζι τους με πμ για το πως ακριβως θα κινηθουμε και τι θα κανουμε.
Νομιζουμε πως δεν πρεπει να καθησουμε με σταυρωμενα χερια .
Οσοι ειναι λοιπον παθοντες ή ακομη και αυτοι που δεν ειναι , αλλα τους κυριευση ο φοβος για την επισημη αγαπημενη τους δεν εχουν παρα να μας ακολουθησουν.
θα απαιτησουμε μια ξεκαθαρη απαντηση επι του προβληματος και θα προστατεψουμε τα δικαιωματα μας σαν καταναλωτες."




Θα λάβετε προσωπικές λεπτομέρειες ...
Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: ΝΟΜΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΙΣΤΟΝΙΩΝ  

  Από: a123xxsp στις 04/09/2011 6:06 μμ.

Γεια χαρά, αν κ όχι παθών "ακόμα" και ελπίζω ποτέ θα ήθελα να παρακολουθήσω το θέμα και αν μπορώ να βοηθήσω γιατί ένα χτυποκάρδι και άγχος υπάρχει....

Re: ΝΟΜΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΙΣΤΟΝΙΩΝ  

  Από: maddog στις 04/09/2011 6:56 μμ.

Ε+-ιμαι κι εγω μεσα σε οτι αποφασισετε αν και ακομα δοξα τον θεο δεν ειμαι παθων υλικα γιατι ψυχικα γαμ.....α καθε φορα που βαζω μπρος το αφτη μου δεν ξεκολαει απο το μοτερ!!!!!!!!!!!!!!

Re: ΝΟΜΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΙΣΤΟΝΙΩΝ  

  Από: green-675 στις 04/09/2011 8:46 μμ.


και συνεχιζουμε.................τουλαχιστον μεχρι 15/9 θα εχετε νεα μας μεσω πμ....
το triple 675 εγινε sprint st 1050 το 2009, το st έγινε tiger sport τέλους του 2016 και το tiger sport έγινε tiger 1200xca τον Φεβρουάριο του 2020!!!!

Re: ΝΟΜΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΙΣΤΟΝΙΩΝ  

  Από: vagtyrp στις 04/09/2011 10:45 μμ.



όσοι είχατε επικοινωνήσει μαζί μου στο παρελθόν πριν το καλοκαιράκι θα ενημερωθείτε επίσης από εμένα, με πμ, ή και τηλεφωνικώς μιας και έχω τα τηλέφωνά σας από τις προηγούμενες επικοινωνίες μας.

το θέμα θα συνεχιστεί όπως είπε και ο γιάννης μέχρι τέλους.........προσωπικά σας λέω, ( αν και μπορεί να μην σας νοιάζει ) ότι εγώ σε λίγες μέρες δεν θα έχω πλέον το τιγράκι μου αλλά κάτι άλλο..........θα το μάθετε μόλις το έχω αφού θα το ποστάρω φυσικά.

ο λόγος είναι όχι γιατί το βαρέθηκα( ίσα ισα το γουστάρω τρελά και αν λεγόταν fazer 1000 δεν θα το έδινα ποτε), αλλά κατά 90% όλα αυτά που συμβαίνουν το τελευταίο καιρό με τα τριπλάκια, και κατά 10% το ότι ο αντικαταστάτης του είναι ένα από αυτά που ονειρευόμουν........

όπως και να έχει όμως triumph δεν θα ξαναπάρω ποτέ .......ούτε εσώρουχο..........αλλά θα θα συμμετέχω ενεργότατα στην αναζήτηση απαντήσεων εώς ότου τις πάρουμε.........

Re: ΝΟΜΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΙΣΤΟΝΙΩΝ  

  Από: Sprinter στις 04/09/2011 11:32 μμ.

Εγω δεν έχω καταλάβει τι πάτε να διεκδικήσετε σε αυτή τη φάση νομικά (άλλο αν αρχίσουν οι αρνήσεις εκπλήρωσης εγγύησης) αλλά τεσπα εσείς θα ξέρετε καλύτερα. Ούτε και καμμιά επίσημη ανακοίνωση έχετε στα χέρια σας θα έλεγα.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΝΟΜΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΙΣΤΟΝΙΩΝ  

  Από: redfoot στις 05/09/2011 10:31 πμ.

vagtyrp":thumbsup:

όσοι είχατε επικοινωνήσει μαζί μου στο παρελθόν πριν το καλοκαιράκι θα ενημερωθείτε επίσης από εμένα, με πμ, ή και τηλεφωνικώς μιας και έχω τα τηλέφωνά σας από τις προηγούμενες επικοινωνίες μας.

το θέμα θα συνεχιστεί όπως είπε και ο γιάννης μέχρι τέλους.........προσωπικά σας λέω, ( αν και μπορεί να μην σας νοιάζει ) ότι εγώ σε λίγες μέρες δεν θα έχω πλέον το τιγράκι μου αλλά κάτι άλλο..........θα το μάθετε μόλις το έχω αφού θα το ποστάρω φυσικά.

ο λόγος είναι όχι γιατί το βαρέθηκα( ίσα ισα το γουστάρω τρελά και αν λεγόταν fazer 1000 δεν θα το έδινα ποτε), αλλά κατά 90% όλα αυτά που συμβαίνουν το τελευταίο καιρό με τα τριπλάκια, και κατά 10% το ότι ο αντικαταστάτης του είναι ένα από αυτά που ονειρευόμουν........

όπως και να έχει όμως triumph δεν θα ξαναπάρω ποτέ .......ούτε εσώρουχο..........αλλά θα θα συμμετέχω ενεργότατα στην αναζήτηση απαντήσεων εώς ότου τις πάρουμε........."



σωστα τα λες. Αν ονειρευοσουν το επομενο ακομη σωστοτερα. Το "κακο" με τα triumph ειναι οτι εχουν τοσο υψηλο fun factor σε σχεση με τον ανταγωνισμο που συνηθως συγχωρουμε αλλες ελλειψεις, ή ιδιοτροπιες της εταιρείας κλπ γιατι τι να το κανω ενα μηχανακι που ναι μεν δε χαλαει, εχει επαρκεια ανταλλακτικων κλπ αλλα και δε με εξιταρει? Εκτος αν σπρωξεις πολυυ χαρτι οποτε μπορεις ενδεχομενως να συνδυασεις αξιοπιστια, αδρεναλινη και υποστηριξη.
the road is made clear when viewed from above..

Re: ΝΟΜΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΙΣΤΟΝΙΩΝ  

  Από: Glober στις 05/09/2011 10:53 πμ.

Παιδιά αν και δεν είμα (ακόμα) παθών, όπως έχω δηλώσει και στο παρελθόν... μέσα σε όλα!!!

Re: ΝΟΜΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΙΣΤΟΝΙΩΝ  

  Από: orange στις 05/09/2011 11:59 πμ.

έχετε υπόψη σας ότι οι διαχειριστές, Moderators ή άλλοι κομπιουτεράδες έχουν πρόσβαση στα pm που ανταλλάσονται...

ας είμαστε λίγο σοβαροί! Σκέφτεται κάποιος να βάλει δικηγόρους και να το διαχειριστεί μέσω pm???

Γράψτε το καλύτερα σε ένα post να βλέπουμε και μεις που δεν έχουμε πρόσβαση στα pm.

Re: ΝΟΜΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΙΣΤΟΝΙΩΝ  

  Από: vagtyrp στις 05/09/2011 12:47 μμ.

range"έχετε υπόψη σας ότι οι διαχειριστές, Moderators ή άλλοι κομπιουτεράδες έχουν πρόσβαση στα pm που ανταλλάσονται...

ας είμαστε λίγο σοβαροί! Σκέφτεται κάποιος να βάλει δικηγόρους και να το διαχειριστεί μέσω pm???

Γράψτε το καλύτερα σε ένα post να βλέπουμε και μεις που δεν έχουμε πρόσβαση στα pm."


πρώτον μάλλον δεν κατάλαβες καλά.........δεν πρόκειται να ανταλλασουμε πληροφορίες μέσω πμ..........όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να στείλει το τηλέφωνό του ή το μαιλ του και έτσι θα ενημερωθεί.......και όταν και αν μπεί δικηγόρος θα ενημερώνεται ο καθένας που θα συμμετέχει από αυτόν και μόνο...........οι υπόλοιποι, δεν με ενδιαφέρει πώς θα ενημερωθούν και φυσικά δεν πρόκειται να δείτε κανένα πόστ από εμένα με εξελίξεις, εκτός και αν υπάρξει κάτι γραπτό και τελικό................. όπως είπα αυτοί που επικοινώνησαν μαζί μου στο παρελθόν θα ενημερωθούν από εμένα προσωπικά και από κοντά.......

Re: ΝΟΜΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΙΣΤΟΝΙΩΝ  

  Από: chris34 στις 06/09/2011 9:49 πμ.

Ρε παιδια να σας κανω μια ερωτηση;
Ποσοι απο εσας ειχαν προβλημα με τα πιστονια και δεν τα εφτιαξε η αντιπροσωπεια;Εντος και εκτος εγγυησης.
Διοτι αν ολα φτιαχτηκαν με τον α' η β' τροπο δεν μπορω να καταλαβω τι πατε να κερδισετε με αυτην την κινηση.
Ηθικη αποζημιωση;Πληγμα στην φημη της Triumph;Τι ακριβως;
Καποιοι σιγουρα ταλαιπωρηθηκαν παρα πολυ περιμενοντας να φτιαχτει η μηχανη τους (και ποσο μαλλον η ολοκαινουργια η μηχανη τους) αλλα περα απο αυτο τι;
Ουτε οι πρωτοι ειστε και σιγουρα ουτε και οι τελευταιοι.
Οποτε πιο ειναι το τελικο αποτελεσμα απο αυτο που πατε να κυνηγησετε;
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: ΝΟΜΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΙΣΤΟΝΙΩΝ  

  Από: green-675 στις 06/09/2011 3:35 μμ.

chris34"Ρε παιδια να σας κανω μια ερωτηση;
Ποσοι απο εσας ειχαν προβλημα με τα πιστονια και δεν τα εφτιαξε η αντιπροσωπεια;Εντος και εκτος εγγυησης.
Διοτι αν ολα φτιαχτηκαν με τον α' η β' τροπο δεν μπορω να καταλαβω τι πατε να κερδισετε με αυτην την κινηση.
Ηθικη αποζημιωση;Πληγμα στην φημη της Triumph;Τι ακριβως;
Καποιοι σιγουρα ταλαιπωρηθηκαν παρα πολυ περιμενοντας να φτιαχτει η μηχανη τους (και ποσο μαλλον η ολοκαινουργια η μηχανη τους) αλλα περα απο αυτο τι;
Ουτε οι πρωτοι ειστε και σιγουρα ουτε και οι τελευταιοι.
Οποτε πιο ειναι το τελικο αποτελεσμα απο αυτο που πατε να κυνηγησετε;"



φιλε μου αν σου σπασουν τα πιστονια με 200 χλμ στισ στροφεσ τησ αλεξανδρουπολης (οπως και μου εσπασαν) ξερεις τι μπορει να επακολουθησει? εχεις γνωση? τα παιδια μου θα τα μεγαλωσεις? αν αυριο γυρισει η Τ και σου πει δεν αλλαζω τα πιστονια θα με πληρωσεις να βαλω αλλα? κατι για ηθικη ικανοποιηση σου λεει κατι? κατι για καλυτερη συμπεριφορα ως προς τους παθοντες σου λεει κατι?
το τι θα καταφερουμε αφορα αποκλειστικα εμας που θα το κυνηγησουμε.. οσοι θελουν να βοηθησουν ειναι ευπροσδεκτοι, οι υπολοιποι καλο θα ηταν να μην γραφουν φανφαρες........παρε μια μηχανη 13000ευρω και αν μεχρι τα 20000χλμ εχεις σπασμενα 2 φορες πιστονια τοτε ξαναμιλαμε..........δεν θα σου πω τι συζητηθηκε με εμενα και την Τ , το κραταω για μενα........αυτα............
το triple 675 εγινε sprint st 1050 το 2009, το st έγινε tiger sport τέλους του 2016 και το tiger sport έγινε tiger 1200xca τον Φεβρουάριο του 2020!!!!