Φθινοπωρινή έκπληξη από την Triumph

Φθινοπωρινή έκπληξη από την Triumph  

  Από: billy the kid στις 15/10/2013 4:35 μμ.

H Triumph Ηλιοφίλ Α.Ε. ανακοινώνει την έναρξη μιας "Μεγάλης φθινοπωρινής έκπληξης" για τους υποψήφιους πελάτες της, η οποία αφορά όλα τα μοντέλα Triumph.
Το πρόγραμμα προσφέρει στον πελάτη την επιλογή μεταξύ δωρεάν παροχών αξίας περίπου 900 ευρώ(!), ή άτοκου χρηματοδοτικού προγράμματος. Ισχύει για αγορά/ταξινόμηση καινούργιας μοτοσικλέτας Triumph από 1η Οκτωβρίου έως 31η Δεκεμβρίου 2013:

1. Δωρεάν παροχές για τον πελάτη αξίας περίπου 900 ευρώ (απαλλαγή από τα έξοδα του 1ου χρόνου):
Έξοδα εκδόσεως αδείας κυκλοφορίας.
Τέλη κυκλοφορίας 2013 & 2014.
Ασφάλεια μοτοσικλέτας για 1 χρόνο.
Δωρεάν ανταλλακτικά σέρβις για 1 χρόνο ή 10.000 χλμ (16.000 χλμ στο Explorer 1200).
Δωρεάν εργασία service για το ίδιο διάστημα.
2. Ατοκη χρηματοδότηση μέσω Volkswagen Bank :
35% προκαταβολή & 24 μήνες εξόφληση άτοκα.
45% προκαταβολή & 36 μήνες εξόφληση άτοκα.
Πληροφορίες στα εξουσιοδοτημένα καταστήματα Triumph.
Πηγή:mototriti

Re: Φθινοπωρινή έκπληξη από την Triumph  

  Από: PTiger800 στις 15/10/2013 4:45 μμ.

Τώρα το μόνο που μένει είναι να βρούμε και λεφτά...
...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: Φθινοπωρινή έκπληξη από την Triumph  

  Από: Aris. στις 15/10/2013 5:13 μμ.

Οταν πηγα να παρω την μηχανη αυτη η Volkswagen Bank μου εβγαζε δανειο 5K ευρω για 4 χρονια με 16% επιτοκιο ...
Δεν τους πολυσυμπαθησα απο τοτε...
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Φθινοπωρινή έκπληξη από την Triumph  

  Από: johntar στις 15/10/2013 5:32 μμ.

Ρε Ηλιοφιλ μην ανοίγεσαι.........Δύσκολη καιροί.
Ποιος θα τονίσει τα χιλιάδες λάθη μου να μου τονίσω άλλα χίλια κ τ' αμέτρητα τα πάθη μου!!!

Re: Φθινοπωρινή έκπληξη από την Triumph  

  Από: Tiger799XC στις 10/05/2014 1:39 πμ.

Γενικα η Volkswagen bank θελει πολλή προσοχή. πρώτα παθών και μετά μαθών...
Πάντως πολ'υ καλές οι προσφορές της Triumph. Αυτό το άτοκο είναι μεγάλη υπόθεση. δεν το εχω δει πουθενα αλλού νομίζω.

Re: Φθινοπωρινή έκπληξη από την Triumph  

  Από: Savvas Drakakis στις 10/05/2014 12:57 μμ.

[quote:1v29z8d3]Γενικα η Volkswagen bank θελει πολλή προσοχή. πρώτα παθών και μετά μαθών...[/quote:1v29z8d3]

Για πες...με ενδιαφέρει...
[size=150:hzlp5hbd]Me:Dear God, will I ever get another motorcycle?
[size=150:hzlp5hbd]God:Keep the Faith son.....

Re: Φθινοπωρινή έκπληξη από την Triumph  

  Από: Tiger799XC στις 10/05/2014 7:05 μμ.

Να σου πω εν συντομια οτι μπορει ας πουμε να καθυστερησεις 2 δοσεις (2 χ 85) να συνεχίσεις να πληρωνεις κανονικα και επειδη για μερικες μερες χρωστας 170ευρω να σου ερθει εξωδικο το οποιο πανω δε λεει ποσο κοστιζει ή πότε θα σου χρεωθει. εσυ μετα απο 2 μηνες πληρωνεις τις 2 δοσεις που χρωστας, αλλα χρωστας πλεον 110 ευρω για το εξωδικο και 145 ευρω ως εξοδα διαμαρτυρησης του δανειου...παμε στα 255 ευρω...εσυ πληρωνεις κανονικα και ξαφνικα σου ερχεται αιτηση ασφαλιστικων μετρων που σου ζηταει τη μηχανη πισω μαζι με το υπολοιπο ποσο του δανειου...επειδη για 60 μερες ενω πληρωνες κανονικα ειχες μια εκκρεμοτητα της ταξης των 2 δοσεων ητοι των 170 ευρω...ο ορισμος της καταχρησης δικαιωματος...ολες οι τραπεζικες συμβασεις νομιζω εχουν ορο να μην χρωστας πάνω απο 2 δοσεις γιατι αυτό μπορεί να οδηγήσει σε καταγγελια της συμβασης δανειου. Βεβαια η τραζεζα με το που χρωστας 2 δοσεις δινει σε κατι αρπακτικα-δικηγορικα γραφεια-εισπρακτικες εταιριες το φακελο του δανειου. Παιρνεις την εισπρακτικη και τους ρωτας ποσα χρωστας και σου λενε να παρεις στην τραπεζα. Παιρνεις στην τραπεζα και σου λενε οτι ο φακελος σου ειναι στην εισπρακτικη...

ΠΡοφανως η Volkswagen bank ως γερμανικη τραπεζα θελει να εφαρμοσει τα ηθη και τα εθιμα της Γερμανιας...μονο που οι μισθοι της Γερμανιας είναι αλλοι. Οι ελληνικες τραπεζες απο οσο ξερω δεν ξεκινανε διαδικασιες δικαστικες για ποσα τυπου 170 ευρω...

για οσα γραφω παραπανω υπαρχουν εγγραφα που τα αποδεικνυουν...

Re: Φθινοπωρινή έκπληξη από την Triumph  

  Από: alex2014 στις 18/07/2014 10:59 μμ.

Re: Φθινοπωρινή έκπληξη από την Triumph  

  Από: grgasteus στις 20/07/2014 8:59 πμ.

ισχύει ακόμα ; γνωρίζει κανείς ;
..κοίτα...δεν το έχω πάρει ακόμα, αλλά...

Re: Φθινοπωρινή έκπληξη από την Triumph  

  Από: kostas1975 στις 21/07/2014 6:53 μμ.

grgasteus"ισχύει ακόμα ; γνωρίζει κανείς ; "

καλησπερα!εγω αγορασα αυτοκινητο με 9% επιτοκιο
πληρωνω κανονικα μεχρι στιγμης ολα οκ
για τους ορους που λεει ο φιλος δεν ξερω δεν ρωτησα,αν γινει η στραβη θα μαθω:-(