Ενημέρωση από Triumph (αφορά τα πιστόνια)

Re: Ενημέρωση από Triumph (αφορά τα πιστόνια)  

  Από: black_power στις 04/09/2011 2:42 πμ.

Νικ, το αναφέρει και στη σελίδα 2
( http://www.triumph.co.uk/greece/4782.aspx )
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ-ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ
προς κάθε ενδιαφερόμενο

Εξαιτίας δυσχερειών που παρουσιάστηκαν από την 8/7/2011 στη λειτουργία του site world of Triumph που παρείχε πρόσβαση στους εργοστασιακούς κωδικούς για τα ανταλλακτικά μοτοσυκλετών TRIUMPH. Σας ενημερώνουμε ότι από την Τετάρτη 13/7/2011 με φροντίδα της ΗΛΙΟΦΙΛ Α.Ε θα υπάρχουν οδηγίες και ειδικό link (triumph.co.uk) στο site eliofil.gr, όπου κάθε ενδιαφερόμενος πελάτης ή επαγγελματίας θα μπορεί να έχει πρόσβαση στους εργοστασιακούς κωδικούς ανταλλακτικών και αξεσουάρ για κάθε τύπο και μοντέλο των μοτοσυκλετών TRIUMPH .

Αθήνα 12/7/2011
ΗΛΙΟΦΙΛ Α.Ε
Αποκλειστικός διανομέας
μοτοσυκλετών TRIUMPH

Για πρόσβαση στον online κατάλογο ανταλλακτικών πιέστε εδώ.
Στο πεδίο System Login εισάγετε τη λέξη GRTESTS και στο πεδίο Password τον αριθμό 123456.

ΥΓ.χάρηκα που σε "διάβασα" μετά απο τόσο καιρό

Re: Ενημέρωση από Triumph (αφορά τα πιστόνια)  

  Από: Sprinter στις 04/09/2011 9:10 πμ.

black_power"Νικ, το αναφέρει και στη σελίδα 2
( http://www.triumph.co.uk/greece/4782.aspx )
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ-ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ
προς κάθε ενδιαφερόμενο

Εξαιτίας δυσχερειών που παρουσιάστηκαν από την 8/7/2011 στη λειτουργία του site world of Triumph που παρείχε πρόσβαση στους εργοστασιακούς κωδικούς για τα ανταλλακτικά μοτοσυκλετών TRIUMPH. Σας ενημερώνουμε ότι από την Τετάρτη 13/7/2011 με φροντίδα της ΗΛΙΟΦΙΛ Α.Ε θα υπάρχουν οδηγίες και ειδικό link (triumph.co.uk) στο site eliofil.gr, όπου κάθε ενδιαφερόμενος πελάτης ή επαγγελματίας θα μπορεί να έχει πρόσβαση στους εργοστασιακούς κωδικούς ανταλλακτικών και αξεσουάρ για κάθε τύπο και μοντέλο των μοτοσυκλετών TRIUMPH .

Αθήνα 12/7/2011
ΗΛΙΟΦΙΛ Α.Ε
Αποκλειστικός διανομέας
μοτοσυκλετών TRIUMPH

Για πρόσβαση στον online κατάλογο ανταλλακτικών πιέστε εδώ.
Στο πεδίο System Login εισάγετε τη λέξη GRTESTS και στο πεδίο Password τον αριθμό 123456.

ΥΓ.χάρηκα που σε "διάβασα" μετά απο τόσο καιρό "



δε το βρίσκω εκεί μέσα. Η δε ξερω που να ψάξω ή το βγάλανε
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Ενημέρωση από Triumph (αφορά τα πιστόνια)  

  Από: Panos69 στις 04/09/2011 10:10 πμ.

Μάλλον κάποιοι κατάλαβαν ότι το account GRTESTS είχε πρόσβαση εκτός από τον κατάλογο ανταλλακτικών και σε ΟΛΕΣ τις άλλες πληροφορίες (Service Bulletin κλπ) και το περιόρισαν.

Re: Ενημέρωση από Triumph (αφορά τα πιστόνια)  

  Από: galileos στις 04/09/2011 10:11 πμ.

Sprinter"galileos για να έχουμε καλό ρώτημα πως έπεσε στα χέρια σου η επιστολή? Το triumphonline.net είναι επίσημο σαιτ για τους ντήλερ και για να μπείς χρειάζεσαι id και password. Να υποθέσω πως είσαι ντήλερ ή στο έδωσε ντήλερ?"




Η επιστολή έπεσε στα χέρια μου ακριβώς όπως περιέγραψα παραπάνω. Έψαχνα ανταλλακτικά στο site της Τ (Ελλάδα) και ανάφερε ότι υπάρχει πρόβλημα στην ιστοσελίδα. Εκτός από αυτό βρήκα όμως την εν λόγω επιστολή η οποία όπως είπε και ο φίλος παραπάνω δεν υπάρχει πια, διότι τώρα έχει τον κατάλογο των ανταλλακτικών, τουλάχιστον σε πρώτη θέα.
Δεν είμαι dealer ή δεν μου το έδωσε κανένας άλλος dealer.

Εκεί είχα βρει και αυτό triumph-revised-engine-calibration-tiger-800-tiger-800-abs-t3921.html

Θα ψάξω ξανά μήπως την βρω πουθενά αλλού

Panos69"Μάλλον κάποιοι κατάλαβαν ότι το account GRTESTS είχε πρόσβαση εκτός από τον κατάλογο ανταλλακτικών και σε ΟΛΕΣ τις άλλες πληροφορίες (Service Bulletin κλπ) και το περιόρισαν."


Πολύ πιθανό και αυτό ...
Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: Ενημέρωση από Triumph (αφορά τα πιστόνια)  

  Από: redfoot στις 04/09/2011 6:21 μμ.

Sprinter"
redf" . Αντι να εντοπισει σε ποια μηχανακια είναι το προβλημα και να τα ανακαλεσει"


ΕΛΕΟΣ!!!!!!! Σαν να μην έχουμε συζητήσει για αυτό 1000 φορές!! Τι να ανακαλέσει βρε για να φτιάξει τι? Να τα ανακαλέσει για να σου βάλει το πρόγραμμα για την κακιά βενζίνη? Ε μα το κάνει ουσιαστικά αλλά πολλοί (πιθανόν δικαίως) γκρινιάζουνε.

Ρε συ, πραγματικά δηλαδή, δε καταλαβαίνεις, κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις ή απλώς λέμε και καμμιά μακακία έτσι για να γράφουμε και να περνάει η ώρα?

Εμένα αυτό που δε μου αρέσει είναι πως κάνει πάσα την ενημερωση στον εδώ διανομέα ο οποίος ότι θέλει ας πράξει. Αυτό μου χτυπάει. Το περί ου ο λόγος γράμμα δεν απευθύνεται στους πελάτες αλλά στον Τζαφάρα ή πως λέγεται αυτός του Ηλιόπουλου.

Γιατί υποψιάζομαι πως όλα τα καινούργια παραδίδονται (η θα παραδιδονται) με το πρόγραμμα για 91RON, και αμα ο νέος ιδιοκτήτης δε ξέρει, συγκρίνει, διαβάσει ολα καλά και ούτε γάτα ούτε ζημιά?"


http://www.epipsi.gr/Service_all/servic ... is_ygeias/
φιλικα
the road is made clear when viewed from above..

Re: Ενημέρωση από Triumph (αφορά τα πιστόνια)  

  Από: dimchrist στις 05/09/2011 11:55 πμ.

Κόκκινε...

Triple Way

Re: Ενημέρωση από Triumph (αφορά τα πιστόνια)  

  Από: Sprinter στις 05/09/2011 12:30 μμ.

[quote="redfoot":2rypw9jq]
Sprinter"
redf" . Αντι να εντοπισει σε ποια μηχανακια είναι το προβλημα και να τα ανακαλεσει"


ΕΛΕΟΣ!!!!!!! Σαν να μην έχουμε συζητήσει για αυτό 1000 φορές!! Τι να ανακαλέσει βρε για να φτιάξει τι? Να τα ανακαλέσει για να σου βάλει το πρόγραμμα για την κακιά βενζίνη? Ε μα το κάνει ουσιαστικά αλλά πολλοί (πιθανόν δικαίως) γκρινιάζουνε.

Ρε συ, πραγματικά δηλαδή, δε καταλαβαίνεις, κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις ή απλώς λέμε και καμμιά μακακία έτσι για να γράφουμε και να περνάει η ώρα?

Εμένα αυτό που δε μου αρέσει είναι πως κάνει πάσα την ενημερωση στον εδώ διανομέα ο οποίος ότι θέλει ας πράξει. Αυτό μου χτυπάει. Το περί ου ο λόγος γράμμα δεν απευθύνεται στους πελάτες αλλά στον Τζαφάρα ή πως λέγεται αυτός του Ηλιόπουλου.

Γιατί υποψιάζομαι πως όλα τα καινούργια παραδίδονται (η θα παραδιδονται) με το πρόγραμμα για 91RON, και αμα ο νέος ιδιοκτήτης δε ξέρει, συγκρίνει, διαβάσει ολα καλά και ούτε γάτα ούτε ζημιά?"


http://www.epipsi.gr/Service_all/servic ... is_ygeias/
φιλικα [/quote:2rypw9jq]

Είσαι απ τους καλούς πελάτες εκεί ε? Το συνιστάς, το συνιστάς? Πάντως δε κάνεις καλά.. Η βλακεία και η μαλακία αγιάτρευτες.

Φιλικά
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Ενημέρωση από Triumph (αφορά τα πιστόνια)  

  Από: redfoot στις 05/09/2011 12:42 μμ.

οτι πεις, στους πυροβολημένους λεμε παντα ναι
the road is made clear when viewed from above..

Re: Ενημέρωση από Triumph (αφορά τα πιστόνια)  

  Από: Sprinter στις 05/09/2011 12:43 μμ.

να σαι καλά ευχαριστώ. Τους ηλίθιους πως τους χειριζόμαστε?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Ενημέρωση από Triumph (αφορά τα πιστόνια)  

  Από: redfoot στις 05/09/2011 12:51 μμ.

και να σου πω, πώς θα καταλαβεις ?
the road is made clear when viewed from above..

Re: Ενημέρωση από Triumph (αφορά τα πιστόνια)  

  Από: Sprinter στις 05/09/2011 12:54 μμ.

Στο θέμα μας τώρα. Οπως για παράδειγμα βλέπετε εδω neo-programma-tiger-1050-t3561-160.html#p52621 έτσι προφανώς στα μουλωχτά, αντε και στο μιλητό από τον μηχανικό, πρόκειτε να αντιμετωπισθεί το θέμα και όπως είπα και παραπάνω όλα τα μηχανάκια τα καινούργια θα φοράνε κατα 99.9% το 91RON από τον dealer πρίν παραδοθούν και για όσους δε γνωρίζουν, ούτε γάτα ούτε ζημιά.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Ενημέρωση από Triumph (αφορά τα πιστόνια)  

  Από: Sprinter στις 05/09/2011 12:56 μμ.

redf"και να σου πω, πώς θα καταλαβεις ? "


πες μου με απλά λογάκια, όπως λές τις άλλες αρλουμπίτσες σου εδώ μέσα, και κάτι θα καταλάβω εγώ μη σε ανησυχεί αυτό. Για άλλα να ανησυχείς, αλλά τι λέω? 'μακάριοι....'
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Ενημέρωση από Triumph (αφορά τα πιστόνια)  

  Από: redfoot στις 05/09/2011 1:42 μμ.

εγω προσπαθησα , ανεπιτυχως και γι αυτο σε παρεπεμψα στους ειδικους Για το μονο που ανησυχω ειναι για τον συμφορουμιτη μου. Το βεβαιο και ανησυχητικο ειναι οτι εχεις τα 2 καραμπινατα συμπτωματα, ιδεες μεγαλείου και μη αποδοχη της νοσου ("εγω ειμαι ο μονο γνωστικος και ολοι οι αλλοι οι παλαβοι"). Συμβουλη: 2 εβδομαδες αποχη απο φορουμ, συχνα κρυα ντους, πολλες μπανανες και βολτες στα βουνα
the road is made clear when viewed from above..

Re: Ενημέρωση από Triumph (αφορά τα πιστόνια)  

  Από: dimchrist στις 05/09/2011 1:57 μμ.

Κόκκινε από τη στιγμή που άρχισες να γράφεις εντατικά μας έχεις κάνει σκατά.
Ουσία μηδέν!
Δε ξέρω πόσο θα αντέξουμε στην παπαρολογία σου.

Triple Way

Re: Ενημέρωση από Triumph (αφορά τα πιστόνια)  

  Από: redfoot στις 05/09/2011 3:23 μμ.

dimchris"Κόκκινε από τη στιγμή που άρχισες να γράφεις εντατικά μας έχεις κάνει σκατά.
Ουσία μηδέν!
Δε ξέρω πόσο θα αντέξουμε στην παπαρολογία σου.
"


"Δικηγορε" συμμαζεψου. Ξερουμε πολυ καλα πως λειτουργουν ορισμενοι, ευτυχως εδω ελαχιστοι, "παλιοι" σε καθε φορουμ αλλα αν νομιζετε οτι και οι καινουριοι τρωνε ολοι κουτοχορτο ειστε βαθια νυχτωμενοι. Αντε καληνυχτα
the road is made clear when viewed from above..