Περι greeklish και κανόνων του φόρουμ

Re: poleite TIGER 1050  

  Από: Billie στις 28/12/2010 10:21 πμ.

Παράκληση: Γράφετε με ελληνικά, δεν είναι εύκολο για όλους να διαβάζουν greeklish.

Το επόμενο ποστ σε greeklish δε θα διορθωθεί, θα διαγραφεί
"Facts do not cease to exist because they are ignored" Aldous Huxley

Re: poleite TIGER 1050  

  Από: Theophilos στις 14/01/2011 12:30 μμ.

Nomizw pws einai kalutera na krinei o kathenaa monos tou an tha grafei Greeglishh an tha to diavazei..
H Hounda exei kairo pou teleiwse.. Euxaristw!
Opoios fovatai,... menei spiti kai koimatai!!!...

Re: poleite TIGER 1050  

  Από: chris34 στις 14/01/2011 10:36 μμ.

Theophilos"Nomizw pws einai kalutera na krinei o kathenaa monos tou an tha grafei Greeglishh an tha to diavazei..
H Hounda exei kairo pou teleiwse.. Euxaristw!"



Δεν εχει να κανει με χουντα ουτε με ειδικες αποψεις του φορουμ φιλε μου!!
Απλα βοηθας τους συμφορουμιτες σου να μην βγαζουν τα ματια τους!!



Υ.Γ συγνωμη για το σπαμ
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: poleite TIGER 1050  

  Από: TRIUMPHAKIAS στις 14/01/2011 10:58 μμ.

chris34"
Theophilos"Nomizw pws einai kalutera na krinei o kathenaa monos tou an tha grafei Greeglishh an tha to diavazei..
H Hounda exei kairo pou teleiwse.. Euxaristw!"



Δεν εχει να κανει με χουντα ουτε με ειδικες αποψεις του φορουμ φιλε μου!!
Απλα βοηθας τους συμφορουμιτες σου να μην βγαζουν τα ματια τους!!



Υ.Γ συγνωμη για το σπαμ"


Oχι μονο να μην βγαζουν τα ματια τους αλλα να βρισκουν και ευκολα θεματα με την "ευρεση"
καποιου παλιου θεματος,αν το γραψεις με greeklish τα @@@ μου θα παρει οποιος ψαξει.


Υ.Γ. συγνωμη επι 2.
Και Σερρά Σερρά....δικοί μας θα'ναι και πάλι οι δρόμοι....

Re: poleite TIGER 1050  

  Από: Theophilos στις 15/01/2011 8:25 πμ.

Το να ζητάς κάτι είναι αποδεκτό... το να το επιβάλεις οχι.. φράσεις του τύπου.. ''αν δεν το κάνεις θα σου διαγράψω το post''
δεν αρμόζουν σε καμία κοινότητα ακομα και ηλεκτρονική...
Προτιμώ να επιβάλετε τον εαυτό σας και να έρθετε σε καμιά συγκέντρωση που πάντα μαζευόμαστε το 10% ( στην καλύτερη περίπτωση )παρά να επιβάλετε σε κάποιον τον τρόπο που θα γράφει...
Thank you in advance, Theo
Opoios fovatai,... menei spiti kai koimatai!!!...

Re: poleite TIGER 1050  

  Από: gran tiger στις 19/01/2011 11:17 μμ.

Theophilos"Το να ζητάς κάτι είναι αποδεκτό... το να το επιβάλεις οχι.. φράσεις του τύπου.. ''αν δεν το κάνεις θα σου διαγράψω το post''
δεν αρμόζουν σε καμία κοινότητα ακομα και ηλεκτρονική...
Προτιμώ να επιβάλετε τον εαυτό σας και να έρθετε σε καμιά συγκέντρωση που πάντα μαζευόμαστε το 10% ( στην καλύτερη περίπτωση )παρά να επιβάλετε σε κάποιον τον τρόπο που θα γράφει...
Thank you in advance, Theo"



Θα τα ξερασεις ολα σκουληκι. Μιλα. γιατι θες να πεθανεις??

Re: poleite TIGER 1050  

  Από: Theophilos στις 20/01/2011 8:15 πμ.

Θα μιλήσω μόλις μοπυ βγάλετε την μαξιλαροθήκη απο το κεφάλι...
Opoios fovatai,... menei spiti kai koimatai!!!...

poleite TIGER 1050  

  Από: green-675 στις 20/01/2011 10:41 μμ.

ωραιος & σωστος ο θεοφιλοςςςςςςς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Τι παει να πει δηλ. '' θα διαγραφει'' και μας δεν μας αρεσουν οι γατες αλλα δεν ειπαμε να διαγραφουν..... ε θεοφιλος??
το triple 675 εγινε sprint st 1050 το 2009, το st έγινε tiger sport τέλους του 2016 και το tiger sport έγινε tiger 1200xca τον Φεβρουάριο του 2020!!!!

Re: poleite TIGER 1050  

  Από: Theophilos στις 21/01/2011 8:15 πμ.

Ε ναι ρε Γιάννη... Δηλ. τι? Οτι δε μας αρέσει, .. άντε και το διαγράψαμε??
Δεν πάει έτσι..
Φιλιά στην οικογένεια..!!
Opoios fovatai,... menei spiti kai koimatai!!!...

Re: poleite TIGER 1050  

  Από: chris34 στις 21/01/2011 10:40 μμ.

Theophilos"Ε ναι ρε Γιάννη... Δηλ. τι? Οτι δε μας αρέσει, .. άντε και το διαγράψαμε??
Δεν πάει έτσι..
Φιλιά στην οικογένεια..!! "


Βλεπω οτι και εσυ πλεον γραφεις με Ελληνικα!!Μπραβο σου!!
Και ο Αγιος φοβερα θελει....
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: poleite TIGER 1050  

  Από: Theophilos στις 22/01/2011 8:30 πμ.

Ρε φίλος.... νομίζεις πως φοβήθηκα κάτι?
Ο μόνος λόγος που γράφω με Ελληνικούς χαρακτήρες είναι για να δείς πως σέβομαι την γνώμη σου και πως το πρόβλημά μου ηταν ως προς τον τρόπο...
Άδικα παιδεύωμαι μάλλον.... Κρίμα....
Τα παρατάω... Πάω να κάνω καμιά souza....
Opoios fovatai,... menei spiti kai koimatai!!!...

Re: poleite TIGER 1050  

  Από: chris34 στις 22/01/2011 9:24 πμ.

Και εμεις ολα αυτα τα γραφουμε για ν'αρχισουν να σεβονται κατι τυποι σαν και εσενα ακριβως!
Μπορει ο τροπος να ειναι "λαθος" οπως εσυ πιστευεις αλλα το αποτελεσμα μετραει.
Και στο φιναλε διαβασε πιο πανω τους κανονες Δ.Συζητησης και μετα μιλα μας για χουντα!!!

Φιλκα chris34
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: poleite TIGER 1050  

  Από: Theophilos στις 22/01/2011 1:06 μμ.

Μεγάλε ...
Θα γράφω όπως θέλω για να σου το πώ αλλιώς........ και εσύ αν θέλεις μη το διαβάζεις....
και αν δε το καταλαβαίνεις έτσι .. na sou to grapsw kai etsi pou me voleuei perissotero....
kai an esu theleis diegrapse kai to post,.... diegrapse kai to forum kai pane kai ston gates kai diegrapse kai ta windows... ama goustareis.... Hountike ... oloi oi aloi de milan.. me eides pou grafw me ellhnikous xarakthres kai petaxthkes na mou thn peis....
katse sthn karekla sou kai otan kai ama apofashseis na odhghseis mhxanh ta leme kai apo konta!!!

Filika panta ,,,,,, Theo
Opoios fovatai,... menei spiti kai koimatai!!!...

Περι greeklish και κανόνων του φόρουμ  

  Από: Billie στις 22/01/2011 1:59 μμ.

Μετέφερα τα εκτός θέματος από την αγγελία.

Ας γράψω κι εγώ, μιας και τα pm για να αποφευχθεί το εκτός θέματος δεν είχαν ανταπόκριση.

1)Η χρήση των greeklish, άμα κάνει κάποιος τον κόπο να διαβάσει πάνω πάνω τους κανόνες δημοσίευσης, δεν επιτρέπεται, παρά μόνο για λογικές εξαιρέσεις (πχ κάποιος δεν έχει ελληνικά στον υπολογιστή). Η νοοτροπία 'εγώ γουστάρω να γράφω έτσι' κατά τη γνώμη μου (ίσως και πολλών άλλων) δεν έχει επιχείρημα και δεν αποτελεί εξαίρεση. Το θέμα βέβαια είναι ανοιχτό προς συζήτηση καθώς ο καθένας έχει την άποψή του -γι'αυτό το λόγο ανοίχτηκε και το thread.

2) Οι moderators δεν είναι απλοί χρήστες. Έχουν επιπλέον το καθήκον να διασφαλίζουν τη σωστή τήρηση των κανόνων για την εύρυθμη λειτουργία του forum. Για το λόγο αυτό, μπορούν και να κάνουν προειδοποιήσεις. Όπως προφανώς έγινε και στο εν λόγω θέμα. Ο χρήστης είχε ήδη μία παράκληση-προειδοποίηση από έναν mod, η δικιά μου ήταν η δεύτερη (στην τρίτη καίγεται). Οι χαρακτηρισμοί του τύπου Χούντα και δε συμμαζεύεται ήταν υπερβολικοί, καθώς δε διαγράφηκε τίποτα και ήταν απλά μια προειδοποίηση.

3)Να υπενθυμίσω ότι κατά την εγγραφή τα μέλη αποδέχονται τα Terms of Service. Μέσα σε αυτά γράφει
[quote:euovbwhf][..]Δέχεστε ότι το “Forum Triumph Hellas” έχει το δικαίωμα να απομακρύνει, να επεξεργαστεί, να μετακινήσει ή να κλείσει ένα θέμα συζήτησης οποιαδήποτε χρονική στιγμή επιλέξει. [..][/quote:euovbwhf]
Ο νοών νοείτω.
"Facts do not cease to exist because they are ignored" Aldous Huxley

Re: Περι greeklish και κανόνων του φόρουμ  

  Από: nfot στις 22/01/2011 3:22 μμ.

Δλδ. αν εγω ειμαι απλυτος 6 μηνες και βρωμαω, γιατι ετσι γουσταρω, πρεπει οι υπολοιποι να με ανεχονται;

Σε μια κοινωνια, σε ενα συνολο, παντα πρεπει να υπαρχουν κανονες, αλλιω καταληγουμε σε ζουγκλα. Διαφωνω ριζικα και καθετως στη χρηση greenglish. Ειναι πολυ κουραστικα, ενοχλητικα και ενιοτε ακαταλαβηστικα. Και επειδη καποιοι δεν παιρνουν απο λογια, μερικες φορες χρειαζεται η επιβολη και οχι απλα η προτροπη.
Δυστυχως εχουμε μπερδεψει την ασυδοσια με την ελευθερια, γενικοτερα στον τοπο αυτο. Μας αφησε πολλα απωθημενα η τουρκοκρατια και οι εκαστοτε χουντες που ειχαμε.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.