ΑΞΕΣΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΣΤΟ FOROYM!!

Re: ΑΞΕΣΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΣΤΟ FOROYM!!  

  Από: redfoot στις 10/06/2011 10:09 πμ.

Cpt. Haddock"
TAKS"Λοιπον ας παρουμε τα πραγματα απ την αρχη:"


Nα τα πάρουμε μπας και το δεις πιο ψύχραιμα.

Κατ' αρχην το καλοσώρισμα ήταν μια χαρα.

Στο επιμαχο θρεντ τώρα, η ερώτηση που έκανες ήταν αρκετά άκυρη. Το μηχανάκι βγηκε πριν 5 μηνες κι εσυ ρωτας να σου πούν οι παλιοι κατοχοι τι αντιμετώπισαν.

TAKS"Ως νεος κατοχος του tiger 800 abs θα ηθελα να ρωτησω τους παλιοτερους κατοχους:"

Δε στο κρύβω οτι μ' επιασαν τα γέλια. Οι παλιότεροι εχουν εμπειρία 4 μηνών και 1000 χιλιομέτρων. Τι να σουπ πουν δηλαδή;

Ο σπριντερ σου έκανε την - σαφως ειρωνικη- ερωτηση "ποσο παλιοι δλδ" εννοώντας προφανως αυτο που σου είπα πιο πάνω.

Sprinter"Πόσο παλιούς κατόχους ψάχνεις δηλαδή? "



Στο καπάκι απάντησες "παρμένος"

TAKS"Κοιταξε να δεις φιλε : Εγω ειμαι και καινουριος κατοχος αλλα κ νεος στο φορουμ .
Αμα δεν θελεις να απαντησεις γραψε με στα @@.
Αλλα φτηνες εξυπναδες τωρα "



Θα έλεγα οτι βιαστηκες "



θα μου επιτρεψεις να σου πω οτι εισαι λαθος κάπταιν ως προς τα εξης:
- η ερωτηση δεν ηταν ακυρη, αστοχη μπορει, ακυρη όχι. Αλλα και το αστοχη είναι υπο συζητηση γιατι ναι, εστω και σε 5 μηνες πολλοι κατοχοι μπορουν να βγαλουν τα πρωτα συμπερασματα, αν οχι ασφαλη παντως ενδεικτικά. Σε 4-5 μηνες μπορει καποιος να χει κανει 5000 χιλ και βαλε οποτε τα πρωτα σημαδια φαινονται.
- δε ρωτησε να του πουν οι παλιοί τι αντιμετωπισαν, ρωτησε να του πουν οι ΠΑΛΙΟΤΕΡΟΙ . Εχει διαφορα. Κατι που προηγηθηκε εστω και εντος μηνων θεωρειται παλιοτερο, οποτε με την κυριολεκτικη εννοια εχει δικιο.
- και αστοχη ερωτηση να κανε, θεωρεις οτι πρεπει να αντιμετωπιζει την ειρωνία Ή το χλευασμό απο τους παλιους (ή παλιοτερους ) Ειδικα που ειναι ενα νέο μέλος?
ως προς την αντίδραση του βεβαιως εχεις δίκιο, υπερβολική και βιαστική. Μαλλον εν βρασμώ ψυχής . Αν καθησει λιγο παραπανω και διαθέτει ευστροφία θα διαχωρίσει την ήρα απο το στάρι και θα φερθεί αναλόγως.
the road is made clear when viewed from above..

Re: ΑΞΕΣΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΣΤΟ FOROYM!!  

  Από: vagtyrp στις 10/06/2011 10:18 πμ.

και σύ ρε νίκο, άσε τον νέο να γράψει μερικά πόστ πρώτα και μετά αν αποδειχθεί μάλαξ ρίχτα του ελεύθερα!

εγώ το μόνο που θα του απαντούσα είναι να γραφτεί στο http://www.tiger800.com και να διαβάσει ή να ρωτήσει ότι θέλει από ανθρώπους που έχουν τα 800 πολύ περισσότερο από εδώ στην ελλάδα!

όσο για το πολυχόντα ευτυχώς που το πουλάει να μας κάνει και τη χάρη να ασχολείται μόνο με τα χόντα του!

Re: ΑΞΕΣΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΣΤΟ FOROYM!!  

  Από: Sprinter στις 10/06/2011 10:20 πμ.

Native"Δεν έχετε βαρεθεί ακόμα? Μια στις δυο περιπτώσεις νέων καταντάει σήριαλ....

Εξάλλου που ξέρεις?? Μπορει η φήμη του Sprinter να συζητιεται ακόμα και στις καφετέριες οτι δουλεύει πόρτα στο forum Οποτε ίσως γι' άυτο οι απότομες αντιδράσεις.... "


Εγώ δε θα ήθελα κάποιον για συμφορουμίτη που συζήτησε στην καφετέρια για την 'πόρτα' του φόρουμ, προφανώς κουρδίστικε και παρόλα αυτά μπήκε εδώ μέσα για να αρχίσει να τα χώνει με την πρώτη αφορμή. Δείχνει απλώς παλιοχαρακτήρα. Εσύ θα τον ήθελες? Για πε? Υποθετικά μιλάω όπως και εσύ.

Επίσης δε θα ήθελα τον εντελώς αχιούμορο με καμμιά αίσθηση αυτοσαρκασμού. Ξέρω δεκάδες ανθρώπους που στην δικαιολογημένη πιστεύω πλακίτσα μου θα είχαν αντιδράσει αλλιώς, κυρίως αμα πρωτοέμπαιναν σε άγνωστο σπίτι. Εσύ τι στυλάκι προτιμάς για παρέα? Για ξαναπέ?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΑΞΕΣΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΣΤΟ FOROYM!!  

  Από: Cpt. Haddock στις 10/06/2011 10:23 πμ.

redf"[...]θα μου επιτρεψεις να σου πω οτι εισαι λαθος κάπταιν ως προς τα εξης:
- η ερωτηση δεν ηταν ακυρη, αστοχη μπορει, ακυρη όχι. Αλλα και το αστοχη είναι υπο συζητηση γιατι ναι, εστω και σε 5 μηνες πολλοι κατοχοι μπορουν να βγαλουν τα πρωτα συμπερασματα, αν οχι ασφαλη παντως ενδεικτικά. Σε 4-5 μηνες μπορει καποιος να χει κανει 5000 χιλ και βαλε οποτε τα πρωτα σημαδια φαινονται.
- δε ρωτησε να του πουν οι παλιοί τι αντιμετωπισαν, ρωτησε να του πουν οι ΠΑΛΙΟΤΕΡΟΙ . Εχει διαφορα. Κατι που προηγηθηκε εστω και εντος μηνων θεωρειται παλιοτερο, οποτε με την κυριολεκτικη εννοια εχει δικιο.
[...]"


Κοκκινοπόδαρε, παίζεις με τις λέξεις, ενδεχομένως μονο και μονο για να γραψεις κατι. Αρχιζω να πιστεύω (θου κύριε), οτι εχει δικιο ο που στα χώνει.

Αλλα επειδή δεν ειμαι ο (θου κυριε χ 2 ), το αφηνω ετσι
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: ΑΞΕΣΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΣΤΟ FOROYM!!  

  Από: Sprinter στις 10/06/2011 10:24 πμ.

vagtyrp"και σύ ρε νίκο, άσε τον νέο να γράψει μερικά πόστ πρώτα και μετά αν αποδειχθεί μάλαξ ρίχτα του ελεύθερα!

εγώ το μόνο που θα του απαντούσα είναι να γραφτεί στο http://www.tiger800.com και να διαβάσει ή να ρωτήσει ότι θέλει από ανθρώπους που έχουν τα 800 πολύ περισσότερο από εδώ στην ελλάδα!

"


Γιατί τι έριξα? Είπα εν ειδη πλάκας (με μεγάλο πράσινο γελάκι μπας και δε το καταλάβει, που δεν το κατάλαβε ούτως ή άλλως δηλαδή) αυτό που πολλοί σκεφτήκανε (εκτός από τον redfoot) μόλις διαβάσαν το πόστ του. Αν αποδείχτηκε αυτός παπάρας και τσακώθηκε με τέσσερις στο άψε-σβήσε, τυχαίο ήταν (ίσως...).
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΑΞΕΣΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΣΤΟ FOROYM!!  

  Από: Sprinter στις 10/06/2011 10:25 πμ.

Cpt. Haddock"

Αλλα επειδή δεν ειμαι ο (θου κυριε χ 2 )"


Θα θελες αλλά σου λείπουν πόντοι
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΑΞΕΣΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΣΤΟ FOROYM!!  

  Από: Cpt. Haddock στις 10/06/2011 10:27 πμ.

Sprinter"
Cpt. Haddock"

Αλλα επειδή δεν ειμαι ο (θου κυριε χ 2 )"


Θα θελες αλλά σου λείπουν πόντοι "


Ναι, αλλα έχω εσωτερικα χαρισματα
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: ΑΞΕΣΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΣΤΟ FOROYM!!  

  Από: Sprinter στις 10/06/2011 10:30 πμ.

[quote="Cpt. Haddock":36cklk5c]
Sprinter"
Cpt. Haddock"

Αλλα επειδή δεν ειμαι ο (θου κυριε χ 2 )"


Θα θελες αλλά σου λείπουν πόντοι "


Ναι, αλλα έχω εσωτερικα χαρισματα [/quote:36cklk5c]

Τέτοια έχω και εγώ Οχι???
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΑΞΕΣΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΣΤΟ FOROYM!!  

  Από: vagtyrp στις 10/06/2011 10:34 πμ.

Sprinter"
vagtyrp"και σύ ρε νίκο, άσε τον νέο να γράψει μερικά πόστ πρώτα και μετά αν αποδειχθεί μάλαξ ρίχτα του ελεύθερα!

εγώ το μόνο που θα του απαντούσα είναι να γραφτεί στο http://www.tiger800.com και να διαβάσει ή να ρωτήσει ότι θέλει από ανθρώπους που έχουν τα 800 πολύ περισσότερο από εδώ στην ελλάδα!

"


Γιατί τι έριξα? Είπα εν ειδη πλάκας (με μεγάλο πράσινο γελάκι μπας και δε το καταλάβει, που δεν το κατάλαβε ούτως ή άλλως δηλαδή) αυτό που πολλοί σκεφτήκανε (εκτός από τον redfoot) μόλις διαβάσαν το πόστ του. Αν αποδείχτηκε αυτός παπάρας και τσακώθηκε με τέσσερις στο άψε-σβήσε, τυχαίο ήταν (ίσως...)."


ξέρεις εσύ.....απλά εννούσα να τον αφήσεις να πάρει τις πολυπόθητες απαντήσεις του από τους κατόχους των 800, αν έχουν να του πούν και κάτι βέβαια και αν συνεχίσει να του τα χώσεις! εγώ προσωπικά αν με ενοχλούσε απλά θα τον αγνοούσα και θα άφηνα τους mod να τον τακτοποιήσουν.....βέβαια αν συνεχιζε και ήμουνα και κακοδιάθετος δεν ξέρω...μπορεί...να θύμωνα και εγώ


και μένα όταν πρωτομπήκα με αποπήρες κάποιες φορές, αλλά δεν στα έχωσα.ρώτησα, έμαθα, και εν τέλει σε συμπαθώ ....είσαι και παπούλης, έχεις και το sprint μου ..... πρέπει να σε προσέχω....τί χασάπης είμαι δηλαδή!

Re: ΑΞΕΣΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΣΤΟ FOROYM!!  

  Από: Sprinter στις 10/06/2011 10:37 πμ.

Read my lips: ΔΕ ΤΟΥ ΤΑ ΕΧΩΣΑ ΛΕΜΕ!!!!!!!! ΑΥΤΟΣ ΤΑ ΕΧΩΣΕ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ.

Με έχεις δει να τα χώνω με γελάκια πράσινα?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΑΞΕΣΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΣΤΟ FOROYM!!  

  Από: Native στις 10/06/2011 10:38 πμ.

Προφανώς και αστειύομαι...απλά νομιζω οτι σ 'αρεσει λιγο κι έσενα έμμεσα μερικές φορές να δοκιμάζεις αυτο το χιούμορ για να δεις αντιδράσεις . Ε? Πρεπει να το παραδεχτείς

Εννοειται πως η αντίδραση του τακς ήταν απαράδεκτη αυτη την φορά, και συνεχίστηκε και παρακάτω....

Καπταιν, νομίζω οτι κάποιος έστω και σε 1 μήνα μπορει να έχει δει μερικά πράγματα σε ενα μηχανάκι, τουλαχιστον περισσοτερα απο μενα που το πήρα χτες...δεν θεωρώ άστοχη την ερώτηση. Δεν νομίζω οτι αναφερόταν αποκλειστικά σε προβλήματα, αλλα σε εμπειρια καθημερινής χρήσης - βελτιώσεις - tips.
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: ΑΞΕΣΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΣΤΟ FOROYM!!  

  Από: vagtyrp στις 10/06/2011 10:41 πμ.

Sprinter"Read my lips: ΔΕ ΤΟΥ ΤΑ ΕΧΩΣΑ ΛΕΜΕ!!!!!!!! ΑΥΤΟΣ ΤΑ ΕΧΩΣΕ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ.

Με έχεις δει να τα χώνω με γελάκια πράσινα?"



το διάβασα το πόστ, όντως ήσουν πολύ ευγενικός! σε προλάβανε άλλοι....

με αφορμή τον συγκεκριμένο απλά μιλούσα γενικότερα.

Re: ΑΞΕΣΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΣΤΟ FOROYM!!  

  Από: bonnie στις 10/06/2011 10:44 πμ.

vagtyrp"

το διάβασα το πόστ, όντως ήσουν πολύ ευγενικός! σε προλάβανε άλλοι....

"



περιεργως, ηταν πολυ ευγενης..
το χωσιμο δεν ξεκινησε απο μας ρε βαγγελη...

πλακα εχουν αυτα τα 2 θρεντ...
ο σπριντερ βρισκει το δικιο του, επιτελους!
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: ΑΞΕΣΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΣΤΟ FOROYM!!  

  Από: TAKS στις 10/06/2011 10:46 πμ.

Λοιπον λεβεντες κ κυριες (εχουμε κ γυναικες εδω . δεν το γνωριζα).
Θα περι-αυτολογησω λιγο(κακως) αλλα στην παρουσα φαση νομιζω χρειαζεται.
Ειμαι ενας ανθρωπος 42 ετων(δεν ειμαι μπεμπης) κ ειμαι στο χωρο της μοτοσυκλετας 20+χρονια (δεν ειμαι χθεσινος).
ΔΕΝ ΗΡΘΑ ΕΔΩ ΝΑ ΤΣΑΚΩΝΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΡΩΝΕΥΜΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΚΩΛΟΓΟ ΚΑΝΕΝΑ (δεν ειναι του χαρακτηρα μου).
Αλλα κ δεν ανεχομαι τα παραπανω(αυθεντικο κ καλοπροαιρετο χιουμορ ΝΑΙ)
Επι του θεματος τωρα:οταν μου ανοιξατε την πορτα με υποδεχτηκατε καλα,οταν περασα στο σαλονι ορισμενοι με
κερασατε σκατα!!!!!!! κ χαρακτηρισμους
Θεωρω τα (το) FORYM χρησιμο εργαλειο για τον μοτοσυκλετιστη (πρεπει μεταξυ μας να υπαρχει αλληλοβοηθεια
κ αλληλοσεβασμος
Τελειωνοντας θεωρω το θεμα ΛΗΞΑΝ δεν κρατω κακια σε κανενα και ΚΥΡΙΩΣ ΝΑ ΕΙΣΤΑΙ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ



με φιλικα αισθηματα
ΤΑΚS

Re: ΑΞΕΣΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΣΤΟ FOROYM!!  

  Από: redfoot στις 10/06/2011 10:47 πμ.

Cpt. Haddock"
redf"[...]θα μου επιτρεψεις να σου πω οτι εισαι λαθος κάπταιν ως προς τα εξης:
- η ερωτηση δεν ηταν ακυρη, αστοχη μπορει, ακυρη όχι. Αλλα και το αστοχη είναι υπο συζητηση γιατι ναι, εστω και σε 5 μηνες πολλοι κατοχοι μπορουν να βγαλουν τα πρωτα συμπερασματα, αν οχι ασφαλη παντως ενδεικτικά. Σε 4-5 μηνες μπορει καποιος να χει κανει 5000 χιλ και βαλε οποτε τα πρωτα σημαδια φαινονται.
- δε ρωτησε να του πουν οι παλιοί τι αντιμετωπισαν, ρωτησε να του πουν οι ΠΑΛΙΟΤΕΡΟΙ . Εχει διαφορα. Κατι που προηγηθηκε εστω και εντος μηνων θεωρειται παλιοτερο, οποτε με την κυριολεκτικη εννοια εχει δικιο.
[...]"


Κοκκινοπόδαρε, παίζεις με τις λέξεις, ενδεχομένως μονο και μονο για να γραψεις κατι. Αρχιζω να πιστεύω (θου κύριε), οτι εχει δικιο ο που στα χώνει.

Αλλα επειδή δεν ειμαι ο (θου κυριε χ 2 ), το αφηνω ετσι "


τι να κανουμε καπταιν, μου αρεσει και εμαθα στη ζωη μου να ακριβολογώ . Οι λεξεις επιννοήθηκαν και διαφερουν οχι για να παιζουμε μαζι τους αλλα για να διακρίνουμε τα διαφορετικα νοηματα της καθε μιας και να τα χρησιμοποιουμε αναλογως. Επίσης δεν ειδα να σχολιάσεις τίποτα για τα υπολοιπα που εγραψα.Τα 5000 χιλιομετρα σου φαινονται παρα πολυ λιγα για να βγαλεις τα πρωτα συμπερασματα ? Πρεπει η υποδοχή των νεων μελων να ειναι ευγενική ? Αφησε λοιπον τις καραμελες περι του γιατί γραφω και με ποιον συντάσσεσαι γιατί δε χρειάζεται δικηγόρο και ασχολήσου λίγο επι της ουσίας των γραφομενων μου.
the road is made clear when viewed from above..