Login

Πινακας βοηθειας

Εδώ μπορείτε να βρείτε χρήσιμες απαντήσεις για ερωτήσεις που μπορεί να έχετε σχετικά με το Forum Triumph Hellas.

Εάν δε βρίσκετε απάντηση στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να στείλετε ένα προσωπικό μήνυμα στο διαχειριστή.

Βοήθεια

ΑΞΕΣΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΣΤΟ FOROYM!!

Ιδέες,προτάσεις,σχόλια ή ερωτήσεις σχετικα με το forum.

Συντονιστής: dimchrist

Re: ΑΞΕΣΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΣΤΟ FOROYM!!

Δημοσίευσηαπό Sprinter » 10 Ιουν 2011, 10:37

Read my lips: ΔΕ ΤΟΥ ΤΑ ΕΧΩΣΑ ΛΕΜΕ!!!!!!!! ΑΥΤΟΣ ΤΑ ΕΧΩΣΕ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ.

Με έχεις δει να τα χώνω με γελάκια πράσινα?
Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε
Άβαταρ μέλους
Sprinter
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: ST 1050 '06 μπλέ (όχι σαν το μελιτζανί του φωτογράφου)
Όνομα: Νίκος

Δημοσίευσηαπό Native » 10 Ιουν 2011, 10:38

Προφανώς και αστειύομαι...απλά νομιζω οτι σ 'αρεσει λιγο κι έσενα έμμεσα μερικές φορές να δοκιμάζεις αυτο το χιούμορ για να δεις αντιδράσεις :happyface: . Ε? Πρεπει να το παραδεχτείς :p

Εννοειται πως η αντίδραση του τακς ήταν απαράδεκτη αυτη την φορά, και συνεχίστηκε και παρακάτω....

Καπταιν, νομίζω οτι κάποιος έστω και σε 1 μήνα μπορει να έχει δει μερικά πράγματα σε ενα μηχανάκι, τουλαχιστον περισσοτερα απο μενα που το πήρα χτες...δεν θεωρώ άστοχη την ερώτηση. Δεν νομίζω οτι αναφερόταν αποκλειστικά σε προβλήματα, αλλα σε εμπειρια καθημερινής χρήσης - βελτιώσεις - tips.
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...
Άβαταρ μέλους
Native
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Vespa Gts300

Δημοσίευσηαπό vagtyrp » 10 Ιουν 2011, 10:41

Sprinter έγραψε:Read my lips: ΔΕ ΤΟΥ ΤΑ ΕΧΩΣΑ ΛΕΜΕ!!!!!!!! ΑΥΤΟΣ ΤΑ ΕΧΩΣΕ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ.

Με έχεις δει να τα χώνω με γελάκια πράσινα?

το διάβασα το πόστ, όντως ήσουν πολύ ευγενικός! σε προλάβανε άλλοι.... :happyface: :happyface: :happyface: :happyface:

με αφορμή τον συγκεκριμένο απλά μιλούσα γενικότερα. :hail: :hail: :hail: :hail: :hail: :hail: :hail: :hail: :hail: :hail:
Άβαταρ μέλους
vagtyrp
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: speed triple t 509
Όνομα: βαγγέλης

Δημοσίευσηαπό bonnie » 10 Ιουν 2011, 10:44

vagtyrp έγραψε:
το διάβασα το πόστ, όντως ήσουν πολύ ευγενικός! σε προλάβανε άλλοι.... :happyface: :happyface: :happyface: :happyface:

περιεργως, ηταν πολυ ευγενης.. :happyface:
το χωσιμο δεν ξεκινησε απο μας ρε βαγγελη...

πλακα εχουν αυτα τα 2 θρεντ...
ο σπριντερ βρισκει το δικιο του, επιτελους! :bahaha:
στριβω, αρα υπαρχω... Εικόνα
Άβαταρ μέλους
bonnie
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: triumph thruxton black racer

Δημοσίευσηαπό TAKS » 10 Ιουν 2011, 10:46

Λοιπον λεβεντες κ κυριες (εχουμε κ γυναικες εδω . δεν το γνωριζα).
Θα περι-αυτολογησω λιγο(κακως) αλλα στην παρουσα φαση νομιζω χρειαζεται.
Ειμαι ενας ανθρωπος 42 ετων(δεν ειμαι μπεμπης) κ ειμαι στο χωρο της μοτοσυκλετας 20+χρονια (δεν ειμαι χθεσινος).
ΔΕΝ ΗΡΘΑ ΕΔΩ ΝΑ ΤΣΑΚΩΝΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΡΩΝΕΥΜΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΚΩΛΟΓΟ ΚΑΝΕΝΑ (δεν ειναι του χαρακτηρα μου).
Αλλα κ δεν ανεχομαι τα παραπανω(αυθεντικο κ καλοπροαιρετο χιουμορ ΝΑΙ)
Επι του θεματος τωρα:οταν μου ανοιξατε την πορτα με υποδεχτηκατε καλα,οταν περασα στο σαλονι ορισμενοι με
κερασατε σκατα!!!!!!! κ χαρακτηρισμους
Θεωρω τα (το) FORYM χρησιμο εργαλειο για τον μοτοσυκλετιστη (πρεπει μεταξυ μας να υπαρχει αλληλοβοηθεια
κ αλληλοσεβασμος
Τελειωνοντας θεωρω το θεμα ΛΗΞΑΝ δεν κρατω κακια σε κανενα και ΚΥΡΙΩΣ ΝΑ ΕΙΣΤΑΙ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ

με φιλικα αισθηματα
ΤΑΚS
TAKS
Newbie
Progress to next rank:
76%

Μοτοσυκλέτα: TIGER 800 ABS
Όνομα: TAKHS

Δημοσίευσηαπό redfoot » 10 Ιουν 2011, 10:47

Cpt. Haddock έγραψε:
redfoot έγραψε:[...]θα μου επιτρεψεις να σου πω οτι εισαι λαθος κάπταιν ως προς τα εξης:
- η ερωτηση δεν ηταν ακυρη, αστοχη μπορει, ακυρη όχι. Αλλα και το αστοχη είναι υπο συζητηση γιατι ναι, εστω και σε 5 μηνες πολλοι κατοχοι μπορουν να βγαλουν τα πρωτα συμπερασματα, αν οχι ασφαλη παντως ενδεικτικά. Σε 4-5 μηνες μπορει καποιος να χει κανει 5000 χιλ και βαλε οποτε τα πρωτα σημαδια φαινονται.
- δε ρωτησε να του πουν οι παλιοί τι αντιμετωπισαν, ρωτησε να του πουν οι ΠΑΛΙΟΤΕΡΟΙ . Εχει διαφορα. Κατι που προηγηθηκε εστω και εντος μηνων θεωρειται παλιοτερο, οποτε με την κυριολεκτικη εννοια εχει δικιο.
[...]

Κοκκινοπόδαρε, παίζεις με τις λέξεις, ενδεχομένως μονο και μονο για να γραψεις κατι. Αρχιζω να πιστεύω (θου κύριε), οτι εχει δικιο ο :sprinter: που στα χώνει.

Αλλα επειδή δεν ειμαι ο :sprinter: (θου κυριε χ 2 ), το αφηνω ετσι :bye:

τι να κανουμε καπταιν, μου αρεσει και εμαθα στη ζωη μου να ακριβολογώ . Οι λεξεις επιννοήθηκαν και διαφερουν οχι για να παιζουμε μαζι τους αλλα για να διακρίνουμε τα διαφορετικα νοηματα της καθε μιας και να τα χρησιμοποιουμε αναλογως. Επίσης δεν ειδα να σχολιάσεις τίποτα για τα υπολοιπα που εγραψα.Τα 5000 χιλιομετρα σου φαινονται παρα πολυ λιγα για να βγαλεις τα πρωτα συμπερασματα ? Πρεπει η υποδοχή των νεων μελων να ειναι ευγενική ? Αφησε λοιπον τις καραμελες περι του γιατί γραφω και με ποιον συντάσσεσαι γιατί δε χρειάζεται δικηγόρο και ασχολήσου λίγο επι της ουσίας των γραφομενων μου.
the road is made clear when viewed from above..
Άβαταρ μέλους
redfoot
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Speed triple
Όνομα: Xristos

Δημοσίευσηαπό bonnie » 10 Ιουν 2011, 10:52

redfoot έγραψε:τι να κανουμε καπταιν, μου αρεσει και εμαθα στη ζωη μου να ακριβολογώ . Οι λεξεις επιννοήθηκαν και διαφερουν οχι για να παιζουμε μαζι τους αλλα για να διακρίνουμε τα διαφορετικα νοηματα της καθε μιας και να τα χρησιμοποιουμε αναλογως. Επίσης δεν ειδα να σχολιάσεις τίποτα για τα υπολοιπα που εγραψα.Τα 5000 χιλιομετρα σου φαινονται παρα πολυ λιγα για να βγαλεις τα πρωτα συμπερασματα ? Πρεπει η υποδοχή των νεων μελων να ειναι ευγενική ? Αφησε λοιπον τις καραμελες περι του γιατί γραφω και με ποιον συντάσσεσαι γιατί δε χρειάζεται δικηγόρο και ασχολήσου λίγο επι της ουσίας των γραφομενων μου.

ανοιγεις νεα κεφαλαια με τον καπτεν μου φαινεται... :happyface:
ρε, μην πιανεστε απο τις λεξεις...
ελεος!

TAKS έγραψε:Θεωρω τα (το) FORYM χρησιμο εργαλειο για τον μοτοσυκλετιστη (πρεπει μεταξυ μας να υπαρχει αλληλοβοηθεια
κ αλληλοσεβασμος
Τελειωνοντας θεωρω το θεμα ΛΗΞΑΝ δεν κρατω κακια σε κανενα και ΚΥΡΙΩΣ ΝΑ ΕΙΣΤΑΙ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ

με φιλικα αισθηματα
ΤΑΚS

κ εγω θα το ηθελα ληξαν...

παμε γι αλλα...
να μαστε ολοι καλα...
κ εσυ, σαν πιο καινουριος, διαβασε καποια πραγματα εδω μεσα που θα σε βοηθησουν με το μηχανακι σου κ παρε τα πραγματα λιγο πιο χαλαρα στην φορουμικη ζωη σου...

καλους δρομους!
καλημερες!
Άβαταρ μέλους
bonnie
Εγγεγραμένος χρήστης

Δημοσίευσηαπό Cpt. Haddock » 10 Ιουν 2011, 10:57

bonnie έγραψε:[...]ανοιγεις νεα κεφαλαια με τον καπτεν μου φαινεται... :happyface:
καλημερες!

Μπονιτσα, έρχεται τριήμερο κι εχω καλυτερα πραγματα να κανω :happyface:

(1200 χλμ πχ :p )
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."
Άβαταρ μέλους
Cpt. Haddock
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Tiger 1050

Δημοσίευσηαπό bonnie » 10 Ιουν 2011, 11:00

Cpt. Haddock έγραψε:
Μπονιτσα, έρχεται τριήμερο κι εχω καλυτερα πραγματα να κανω :happyface:

(1200 χλμ πχ :p )

:gogo: :gogo: :gogo:
Άβαταρ μέλους
bonnie
Εγγεγραμένος χρήστης

Δημοσίευσηαπό madbiker » 10 Ιουν 2011, 11:39

προτεινω μετα την 2η παιδακιαδα, να διοργανωσουμε την 1η μπινελικιαδα...να μαζευτουμε ολοι ρε παιδι μου και ο ενας να χωνει μπινελικια στον αλλον.ετσι για να ηρεμησουμε ολοι...και καθε μηνα να γινεi must η μπινελικιαδα
:happyface: :happyface: :happyface: :happyface:
its better to burn out, than to fade away
Άβαταρ μέλους
madbiker
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: tiger1050
Όνομα: Σταύρος

Δημοσίευσηαπό Native » 10 Ιουν 2011, 11:44

Μπα....απο κοντά να είσαι σίγουρος οτι θα παίξουν και φάπες...και δεν συμφέρει κανέναν... :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...
Άβαταρ μέλους
Native
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Vespa Gts300

Δημοσίευσηαπό Sprinter » 10 Ιουν 2011, 11:53

TAKS έγραψε:Ειμαι ενας ανθρωπος 42 ετων(δεν ειμαι μπεμπης) κ ειμαι στο χωρο της μοτοσυκλετας 20+χρονια (δεν ειμαι χθεσινος).

Μικρός είσαι :rotfl:

Και νέος στο χώρο :happyface:

:sprinter: :sprinter:
Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε
Άβαταρ μέλους
Sprinter
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: ST 1050 '06 μπλέ (όχι σαν το μελιτζανί του φωτογράφου)
Όνομα: Νίκος

Advertisement
ΠροηγούμενηΕπόμενο

• Similar topics
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Συγγραφέας

Επιστροφή στο Ευρετήριο Δ. Συζήτησης

Επιστροφή στο Θέματα σχετικά με το Forum.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης