triumph tiger 1200

Re: triumph tiger 1200  

  Από: Sprinter στις 06/10/2010 6:50 πμ.

guraki"
Sprinter"Εχει το GS?

Για 19άρα το κόβω με τα χίλια. Πρόκειτα περί 'adventure' υποτίθεται, όχι ψηλο στρητ σα το 1050. Εξόν (!) κιαν βγάλουν 2 παραλαγες και σ' αυτό. Αλλα, από την άλλη, οι δυό παραλλαγες του GS ειναι adventure και πιο adventure (υποτίθεται). Και είπαμε, εδώ παίζεται το κάνε ότι κάνω.."

Μα αγαπητε για αυτον ακριβως τον λογο σημειωσε τετοια επιτυχια η Τ με τον τιγρη...Τον διαφοροποιησε απο τα αλλα μεγαλα υποτιθεμενα ον-οφ δινοντας του αμιγως ασφαλτινο χαρακτηρα!Τωρα αν πισωγυρισει και κοντραριστει στα ισια με τις υπολοιπες εταιριες και του δωσει και λιγο χωματινο χαρακτηρα δεν νομιζω να εχει μεγαλη τυχη....
Κατ'εμε η κινηση ματ, ηταν το αψεγαδιαστα ασφαλτινο στησιμο, σε ενα ψηλο ανετο για καθε μερα και μακρινα ταξιδια μηχανακι, που μπορει να αντεπεξελθει με διακριση σε κλειστες σφιχτες διαδρομες.Ολα αυτα με 19αρη μπροστα τροχο απλα αποτελουν παρελθον....(στην ασφαλτο παντα...)"



χαχαχαχαχ ρώτα τον Σπύρο
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: triumph tiger 1200  

  Από: Sprinter στις 06/10/2010 6:53 πμ.

Ρε παιδιά, δε το βλέπετε πως ακόμα ειναι ενα συνοθύλευμα από κομμάτια? Δεν ειναι αυτή η τελική μορφή του. Η ουσία προφανώς αυτή θα είναι αλλά όχι και το τελικό design.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: triumph tiger 1200  

  Από: galileos στις 06/10/2010 10:51 πμ.

Προφανώς δεν θα είναι αυτό το σχέδιο !!! Αν ήταν αυτό τότε θα μιλούσαμε για ένα πολύ κακό copyright από BMW και MOToGUzzi μαζί, όπως έιπαν και πολλοί παραπάνω. Φυσικά η Τ δεν είναι καμμιά τυχαία εταιρεία και τα τελευταία χρόνια δείχνει χαρακτήρα. Ας ελπίσουμε να δούμε τα "καινούρια" σε λίγο καιρό. Εγώ πάντως θα περιμένω
Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: triumph tiger 1200  

  Από: spyro στις 06/10/2010 11:50 πμ.

Sprinter"
guraki"
χαχαχαχαχ ρώτα τον Σπύρο "
"





κάποια στιγμή θα πιούμε καμια μπύρα στο Gillati Hills, και θα σε περιλάβω απο κοντά.

εδώ μέσα, ότι και να πώ είμαι ψιλό άκυρος γιατί είναι αμιγώς Triumph. Ας μην κάνω και εγώ τα λάθη διαφόρων περίεργων

Re: triumph tiger 1200  

  Από: Sprinter στις 06/10/2010 11:59 πμ.

[quote="spyro":1ildhoup]
Sprinter"
guraki"
χαχαχαχαχ ρώτα τον Σπύρο "
"





κάποια στιγμή θα πιούμε καμια μπύρα στο Gillati Hills, και θα σε περιλάβω απο κοντά.

εδώ μέσα, ότι και να πώ είμαι ψιλό άκυρος γιατί είναι αμιγώς Triumph. Ας μην κάνω και εγώ τα λάθη διαφόρων περίεργων[/quote:1ildhoup]


Καλα έχεις μανία καταδίωξης εσύ ε? Τι μου κολάς εμένα, εγώ έγραψα το σχόλιο πιο πάνω για τον Τίγρη? Αμα θες να διαφωνήσεις διαφώνα με τον guraki. Εγώ σου 'πα απλώς 1000 φορές να μη μας τα πρήζεις με τον προσωπικό σου πόνο, να μη κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια και να πάς σε κάνα ορθοπεδικό για την κουλαμάρα σου.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: triumph tiger 1200  

  Από: spyro στις 06/10/2010 12:26 μμ.

Sprinter"να μη κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια και να πάς σε κάνα ορθοπεδικό για την κουλαμάρα σου."





πότε και γιατί μπήκαμε στη διαδικασία πάντως να τις μετράμε ... το χάσα

θα χεις τους λόγους

καλή καρδιά



γιατί απο χιούμορ ...

Re: triumph tiger 1200  

  Από: Sprinter στις 06/10/2010 12:48 μμ.

Εγω δε τη μετράω με κανέναν φιλε





























είμαι σίγουρος για τον εαυτό μου

Οσο για το χιούμορ, αστο αμα δείς τα πόστ σου μπρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ. Και μόνο η απάντησή σου στο παραπάνω σχόλιο μου στον guraki 'χαχαχαχαχχχααχ ρώτα τον Σπύρο' φτάνει..
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: triumph tiger 1200  

  Από: johnygalan στις 09/10/2010 8:24 μμ.

guraki"ΕΤσι και δεν εχει 17αρα ζαντα μπροστα να με ξεχασουν απο υποψηφιο πελατη!!! "

+1050
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: triumph tiger 1200  

  Από: Sprinter στις 09/10/2010 10:16 μμ.

Ρε παιδιά ελαφρώς χωματερά έως αρκετά χωματερά πλασάρονται τα μηχανάκια. Τι 17άρες μου ζητάτε? Μπαααααααα! Δε μπορεί ενα μηχανάκι να είναι τα πάντα.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: triumph tiger 1200  

  Από: mixalakis στις 10/10/2010 4:26 μμ.

guraki"ΕΤσι και δεν εχει 17αρα ζαντα μπροστα να με ξεχασουν απο υποψηφιο πελατη!!! "


Αν έχει 17άρα ζάντα μπροστά, να ξεχάσουν εμένα από υποψήφιο πελάτη.

Re: triumph tiger 1200  

  Από: guraki στις 10/10/2010 5:05 μμ.

Απλα το θελουμε καθαρα ασφαλτινο οπως τωρα!Γιαυτο ζητανε 17αρα ζαντα και μονο.

Re: triumph tiger 1200  

  Από: johnygalan στις 10/10/2010 10:42 μμ.

guraki"Απλα το θελουμε καθαρα ασφαλτινο οπως τωρα."

+1050
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: triumph tiger 1200  

  Από: After στις 14/10/2010 11:33 μμ.

deleted by your gamias
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:45, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: triumph tiger 1200  

  Από: doohan στις 15/10/2010 11:03 πμ.

.............
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:45, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: triumph tiger 1200  

  Από: Sprinter στις 15/10/2010 11:50 πμ.

+1000τόσα στον ντουχαν.

Επιπλέον, αυτά τα περί ότι δεν είναι 120 κιλά χωμάτινο δε κάνει για τίποτα παρά 'διασχίσεις' και διασχίσεις κάνουν όλα εγώ τα ακούω βερεσέ. Αλλο εντούρο και off road και άλλο χωματόδρομοι και στους χωματόδρομους υπάρχουν διασχίσεις και διασχίσεις.... Με την ψυχή στο στόμα, 17άρες ζάντες αλουμινένιες , λάστιχα ασφάλτινα και στρητάδικα σεταρισμένες αναρτήσεις (έστω και μακρύτερες) η διάσχιση είναι μαρτύριο πρός αποφυγή ή όσο το δυνατόν ασφαλέστερη κούτσα-κούτσα διεκπεραίωση. Οπως το ταξίδι από χώμα δεν είναι εντούρο έτσι και οι 'διασχίσεις' δεν έιναι όλες το ίδιο.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε