Θα αγοράζατε αυτόματο;

Re: Θα αγοράζατε αυτόματο;  

  Από: Tpap στις 11/01/2011 11:39 μμ.

Sprinter"Ρε Τπαπ έλεος ρε

Ερχεσαι, παραληρείς ασύστολα απο το πρώτο ποστ εκτός τόπου, χρόνου και θέματος, δε σου απαντάμε στα σοβαρά μπας και παρεξηγηθεις και ελπίζοντας να σταματήσεις, μας απειλείς με αποχώρηση από το θρεντ (πως θυμάμαι ότι και από τις τελευταίες φορές που είχες γραψει εδω πρίν μήνες θα ίδια έλεγες ενα-δυο ποστ και μετά 'αποχωρω απ' τη συζ'ητηση), αλλά και συνεχίζεις ακάθεκτος το άσχετο παραλήρημα με ρυθμό αμείωτο.

Ελεος δηλαδή ξαναλέω, πάνε γραψε σε κάνα φόρουμ για V8, V12 ή δε ξέρω τι άλλο γουστάρεις κι ασε μας εδώ να παίζουμε με τα τρικύλινδρα."


Σπρίντερ, κανε μου την χάρη, σε παρακαλώ.
Αν βρίσκεις εκτός τόπου/χρόνου/θέματος τις αναρτήσεις μου, μην μου δίνεις σημασία. Άσε με να παραληρώ.
Αν πάλι σε ενοχλώ με τα γραπτά μου, θα σου πρότεινα να μην διαβάζεις, δεν σε υποχρεώνω.
Αν ομως κρίνεις ότι παρασύρω, δημαγωγώ ή τέλος πάντων βλάπτω κ τους υπόλοιπους αυτά που γράφω, δεν έχεις παρά να κάνεις μιά αναφορά.
Επίσης θα σου ζητούσα να μου προσδιορίσεις ακριβέστερα σε ποιά φόρουμς μπορώ να γράφω κ σε ποιά όχι.

Τέλος θεωρώ δεδομένο, ότι από κοντά θα μιλούσες καλλίτερα κ' με περισσότερο σεβασμό.
Θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις από τώρα, μην το αφήσεις για όταν συναντηθούμε.

Αν μη τι άλλο δεν μιλάς σε κανέναν χθεσινό πιτσιρικά.

Re: Θα αγοράζατε αυτόματο;  

  Από: Polymhxanos στις 12/01/2011 1:41 πμ.

haris":rotfl:

Ελενη δεν μας ειπες τελικα τι σκεφτοσουν ... ? "


Πόσες φορές θα την κόψουνε με αυτές τις ρημάδες τις ταχύτητες, άσταδιάλαααααα
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Θα αγοράζατε αυτόματο;  

  Από: Sprinter στις 12/01/2011 7:24 πμ.

Tpap"
Sprinter"Ρε Τπαπ έλεος ρε

Ερχεσαι, παραληρείς ασύστολα απο το πρώτο ποστ εκτός τόπου, χρόνου και θέματος, δε σου απαντάμε στα σοβαρά μπας και παρεξηγηθεις και ελπίζοντας να σταματήσεις, μας απειλείς με αποχώρηση από το θρεντ (πως θυμάμαι ότι και από τις τελευταίες φορές που είχες γραψει εδω πρίν μήνες θα ίδια έλεγες ενα-δυο ποστ και μετά 'αποχωρω απ' τη συζ'ητηση), αλλά και συνεχίζεις ακάθεκτος το άσχετο παραλήρημα με ρυθμό αμείωτο.

Ελεος δηλαδή ξαναλέω, πάνε γραψε σε κάνα φόρουμ για V8, V12 ή δε ξέρω τι άλλο γουστάρεις κι ασε μας εδώ να παίζουμε με τα τρικύλινδρα."


Σπρίντερ, κανε μου την χάρη, σε παρακαλώ.
Αν βρίσκεις εκτός τόπου/χρόνου/θέματος τις αναρτήσεις μου, μην μου δίνεις σημασία. Άσε με να παραληρώ.
Αν πάλι σε ενοχλώ με τα γραπτά μου, θα σου πρότεινα να μην διαβάζεις, δεν σε υποχρεώνω.
Αν ομως κρίνεις ότι παρασύρω, δημαγωγώ ή τέλος πάντων βλάπτω κ τους υπόλοιπους αυτά που γράφω, δεν έχεις παρά να κάνεις μιά αναφορά.
Επίσης θα σου ζητούσα να μου προσδιορίσεις ακριβέστερα σε ποιά φόρουμς μπορώ να γράφω κ σε ποιά όχι.

Τέλος θεωρώ δεδομένο, ότι από κοντά θα μιλούσες καλλίτερα κ' με περισσότερο σεβασμό.
Θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις από τώρα, μην το αφήσεις για όταν συναντηθούμε.

Αν μη τι άλλο δεν μιλάς σε κανέναν χθεσινό πιτσιρικά."



Να ξαναπώ έλεος, για να μην αναλωθώ σε ποιντ μπαι πόιντ απάντηση γιατί πάλι δεν αξίζει?

Τό μόνο που θα πώ είναι πως όταν κάποιος δέχεται κριτική γιατί μπαίνει σε ενα θρεντ, γράφει ενα εκτός θεματος κατεβατό υπό τύπο απάντησης σε εναν άλλο (στην συγκεκριμένη περί αμερικάνικων αυτοκινήτων V8 και δεν ξέρω τι άλλο ΑΣΧΕΤΩΝ πάντως με το θέμα της μοτοσυκλέτας) και συνεχίζει γραφοντας έχοντας ΙΜΟ πηδήξει το θέμα εντελώς για εντελώς, εν τω μεταξύ δηλώνοντας πως αποχωρεί απ' τη συζήτηση ενώ αρχίζει και κουβεντούλα του τύπου 'ξέρεις ποιος ειμ' εγώ και τί ξέρω τι κάνω τί έχω τι οδηγάω πόσα χλμ έχω στην πλάτη μου' κλπ κλπ με συνολικό στυλάκι είμαι ο γαμάω γενικώς), ας δεχτεί μια κριτική για τη στάση του και ας κατανοήσει την παραίνεση να αναφερθεί σε αυτά τα θέματα σε κάποιο φόρουμ σχετικό με το αντικείμενο που τον ενδιαφέρει (είτε αυτό είναι για αμερικάνικα αμάξια, είτε για αγώνες αυτοκινήτων είτε για πόσο χλμ εχει ο καθένας στην πλάτη του, είτε για σεξ, είτε για ότι άλλο θέλει τέλος πάντων), γιατί εδώ τυχαίνει να είναι φόρουμ μοτό....

Για τα υπόλοιπα τρεχα-γύρευε πως ξυπνησε καθένας, μόνο να παρακαλέσω τον μόντ να επιλειφθεί ΜΟΝΟ του υπο-θέματος των τσαμπουκάδων και των απειλών που βρωμίζουν το φόρουμ.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Θα αγοράζατε αυτόματο;  

  Από: Polymhxanos στις 12/01/2011 1:24 μμ.

Ρε συ Sprinter, μόλο το σεβασμό κιόλλας, αλλά ήμαρτον...

Δεν το συνέχισα εγώ (τι να συνεχίσω με άνθρωπο με θεωρίες τύπου ''παλιά ήταν καλά'' ).... και βρήκες άλλον να συνεχίσεις την μπουρδολογία σου;

Εσύ και ο κάπταιν Σμιθ, τόση αποφασιστικότητα στο...εντελώς λάθος. Συνέχα έτσι
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Θα αγοράζατε αυτόματο;  

  Από: Sprinter στις 12/01/2011 1:34 μμ.

Polymhxanos"Ρε συ Sprinter, μόλο το σεβασμό κιόλλας, αλλά ήμαρτον...

Δεν το συνέχισα εγώ (τι να συνεχίσω με άνθρωπο με θεωρίες τύπου ''παλιά ήταν καλά'' ).... και βρήκες άλλον να συνεχίσεις την μπουρδολογία σου;

Εσύ και ο κάπταιν Σμιθ, τόση αποφασιστικότητα στο...εντελώς λάθος. Συνέχα έτσι "


Ρε Πολυχόντα, ώς γνωστόν οτι θες λες πάλι ε, μάλλον τώρα ξύπνησες, αλλά βλέπω κι ότι θες διαβάζεις κιόλας. Αυτό κατάλαβες εσύ ότι είπα όταν λέω για λύσεις που ψάχνουν πρόβλημα? Μπας και χρειάζεσαι επειγόντως ρεκτιφιέ?.... Αλλα δι' εσε ειδικως δε χρειάζεται να πω εγώ λένε όλοι οι άλλοι. Ανταπαδίδω τα ευγενικά περι μπουρδολογίας και , επαυξάνοντας με το 'της κοντής....' , με το συμπαθειο ε?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Θα αγοράζατε αυτόματο;  

  Από: Tpap στις 12/01/2011 2:29 μμ.

Sprinter"Για τα υπόλοιπα τρεχα-γύρευε πως ξυπνησε καθένας, μόνο να παρακαλέσω τον μόντ να επιλειφθεί ΜΟΝΟ του υπο-θέματος των τσαμπουκάδων και των απειλών που βρωμίζουν το φόρουμ."


Είναι προφανές ότι είσαι γνωστή κ σεσημασμένη ''περίπτωση'' όπου ανήκεις σε γνωστή φυλή που φύεται χρόνια σε Ελληνικά φόραμς...εκείνη την φυλή που επιτείθεται αδιακρίτως, μιλά απαξιωτικά -κ' πιθανόν προσβλητικά- και η μεγαλλίτερη βλακεία είναι, ότι το κάνετε αδιακρίτως κ σε ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ. Μέγα λάθος.
Έπειτα σε συναντήσεις είστε τα πιό ευχάριστα άτομα των ευχαρίστων (ή δεν βγάζετε μιλιά), κάνετα πλακα, κάνετε την κότα κλπ...
Χρόνια τώρα, γνωστά πράμματα...

Στο διαταύτα, δεν απέιλησα (δεν απειλώ γενικά), κάθώς επίσης δεν τσαμπουκαλέυομαι ποτέ κ με κανέναν. Σου έκανα απλά μιά σύσταση. Μάλλον δύο. Τις οποίες εχω κ την ευγενή καλοσύνη να στις ξανακάνω:
1. μην ξανασχοληθείς με γραπτά μου, εφ'όσον σε χαλάνε
2. δείξε τουλάχιστον τον σεβασμό κ την κοσμιότητα που σου δείχνω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων, είμαι σίγουρος ότι με την παραπάνω επεξήγηση πλέον, θα έγινα κατανοητός.

Re: Θα αγοράζατε αυτόματο;  

  Από: Sprinter στις 12/01/2011 3:07 μμ.

Tpap"
Sprinter"Για τα υπόλοιπα τρεχα-γύρευε πως ξυπνησε καθένας, μόνο να παρακαλέσω τον μόντ να επιλειφθεί ΜΟΝΟ του υπο-θέματος των τσαμπουκάδων και των απειλών που βρωμίζουν το φόρουμ."


Είναι προφανές ότι είσαι γνωστή κ σεσημασμένη ''περίπτωση'' όπου ανήκεις σε γνωστή φυλή που φύεται χρόνια σε Ελληνικά φόραμς...εκείνη την φυλή που επιτείθεται αδιακρίτως, μιλά απαξιωτικά -κ' πιθανόν προσβλητικά- και η μεγαλλίτερη βλακεία είναι, ότι το κάνετε αδιακρίτως κ σε ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ. Μέγα λάθος.
Έπειτα σε συναντήσεις είστε τα πιό ευχάριστα άτομα των ευχαρίστων (ή δεν βγάζετε μιλιά), κάνετα πλακα, κάνετε την κότα κλπ...
Χρόνια τώρα, γνωστά πράμματα...

Στο διαταύτα, δεν απέιλησα (δεν απειλώ γενικά), κάθώς επίσης δεν τσαμπουκαλέυομαι ποτέ κ με κανέναν. Σου έκανα απλά μιά σύσταση. Μάλλον δύο. Τις οποίες εχω κ την ευγενή καλοσύνη να στις ξανακάνω:
1. μην ξανασχοληθείς με γραπτά μου, εφ'όσον σε χαλάνε
2. δείξε τουλάχιστον τον σεβασμό κ την κοσμιότητα που σου δείχνω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων, είμαι σίγουρος ότι με την παραπάνω επεξήγηση πλέον, θα έγινα κατανοητός."



1. Να εχεις και την ευγενή καλωσύνη να μου επιτρέψεις να ξανασχοληθώ με γραπτά σου, εφόσον καταδέχεσαι να τα δημοσιεύεις δημοσίως και μάλιστα ως απάντηση πρός εμένα. Αν δε θές απαντήσεις, σχόλια, κριτικες θετικές η αρνητικες, σωστες η λάθος, καλοπροαίρετες ή όχι, να ανοίξεις μπλόγκ για μονόλογο. Αλλα όταν γράφουμε σε φόρουμ περιμένουμε και τον όποιο αντίλογο.

2. Σου δείχνω ακριβώς τον σεβασμό και την κοσμιότητα που κερδίζεις από μόνος σου ουτε λιγότερη ούτε περισότερη και η οποία είναι νομίζω τουλάχιστον αντίστοιχη της δικης σου. Το θρεντ είναι εδώ όποιος θέλει το διαβάζει και αποκτά ιδίαν άποψη.

3. Για τα υπόλοιπα, μπορείς να έχεις ότι άποψη θέλεις για την περίπτωση μου, όπως και εγω για την δική σου. Αλλωστε για αυτό εκτειθέμεθα με γραπτά για να εχουν οι άλλοι άποψη για τις περιπτώσεις μας. Δεν πρόκειται όμως εγώ να κάθομαι να την γράφω εδώ γιατί δεν αφορά κανέναν.

Δεν εχω οποιαδήποτε διάθεση για προσωπικές αντιπαραθέσεις όπως προφανώς έχεις εσύ, και όπως βλέπεις επιμένω να αποφεύγω τους προσωπικούς χαρακτηρισμούς στο πρόσωπό σου και τις κρίσεις περί της προσωπικότητάς σου (παρόλο που έχω και εγώ διαμορφωμένη άποψη για εσένα από τα γραπτά σου εδώ κι αλλού. Πρός αποφυγή εντυπώσεων αυτών που διαβάζουν να θυμήσω πως εκτός φόρουμ έχουμε βρεθεί μισή φορά στο ίδιο τραπέζι ανταλλάσοντας 4 ευγενικές κουβέντες πρό ετών). Αυτά ο καθένας τα αποφασίζει για τον εαυτό του διαβάζοντας ότι γραφει ο άλλος και καλό είναι να τα κρατάει για τον εαυτό του και τους κολλητούς του επίσης.

4. Το μόνο που σου ζητώ εγώ ειναι να σέβεσαι το φόρουμ στο οποίο συμμετέχεις. Αν νομίζεις πως το έχεις κάνει, τότε κάποιος από εμας έχει άδικο. Δε με αφορά καθόλου αν σέβεσαι εμένα, αυτό είναι δικό σου πρόβλημα. Βεβαίως έχω προσωπική άποψη για το πότε, με τι αφορμή, τι και γιατί γράφεις μερικές φορές εδώ μέσα, αλλά αυτό πάλι δεν αφορά κανέναν άλλον.

Εγω ευχαριστώ.

PS. Και μια και δίνεις 'εξηγήσεις' ας δώσε και εγώ μιά. Ομολογώ πως δεν καταλαβαίνω (βέβαια δε με πολυαπασχολεί πια) που κόλλησες στη συγκεκριμένη συζήτηση με εμένα. Σε ενόχλησε υποθέτω το επίθετο 'παραλήρημα' ? Αν ναι, ζητώ συγγνώμη, αν και επιμένω πως μόνο κάπως έτσι μπορώ να περιγράψω τα συγκεκριμένα περι αυτοκινήτων πόστ σου in the context του θρεντ αυτού. Βρες μου ενα άλλο επίθετο καταλλήλως περιγραφικό να το χρησιμοποιήσω. Παρεξηγήθηκες με την παραίνεση μου να γράψεις σε κάνα άλλο φόρουμ? Πάλι δεν κατανοώ το γιατί μια και όπως είπα δεν είμαστε φόρουμ για φτιαγμενα Αμερικάνικα αυτοκίνητα ούτε για κοκκορεύματα και επίδειξη γνώσεων ή ικανοτήτων γενικώς και ειδικώς στα περί αυτοκινήτων.

Παραμένω λοιπόν με απορία για την αντίδρασή σου αλλά δε θα χάσω και τον ύπνο μου αν δεν την λύσω.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Θα αγοράζατε αυτόματο;  

  Από: doohan στις 12/01/2011 3:47 μμ.

......
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:46, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Θα αγοράζατε αυτόματο;  

  Από: black_power στις 12/01/2011 3:58 μμ.

δώσε από μια κίτρινη στο καθένα...

Re: Θα αγοράζατε αυτόματο;  

  Από: mixalakis στις 12/01/2011 4:25 μμ.

Sprinter"
PS Α κι ο πατέρας μου δεν είχε μιραφιόρι είχε βόλβο εκατονεικοσιτόσο amazona, τοχε πάρει το 1960 6 μήνες πριν γεννηθώ εγώ κι όταν πέθανε ο συχωρεμένος το '91 αναγκάστηκα να το πετάξω γιατί δεν ειχα λεφτά να το σώσω."


Και ο δικός μου πατέρας amazon είχε, αλλά δεν το πρόλαβα. Τώρα έχω στο γκαράζ ένα renault 16 του '76 του παππού μου και ελπίζω κάποια στιγμή να το φτιάξω.

Re: Θα αγοράζατε αυτόματο;  

  Από: Billie στις 12/01/2011 4:28 μμ.

Να υπενθυμίσω ότι ο φίλτατος αντμίν έχει προνοήσει για δυνατότητα αποστολής προσωπικών μυνημάτων στο φόρουμ;
"Facts do not cease to exist because they are ignored" Aldous Huxley

Re: Θα αγοράζατε αυτόματο;  

  Από: Polymhxanos στις 12/01/2011 4:43 μμ.

Εντάξει, του παραλογισμού το ανάγνωσμα...

Ο ένας θεωρεί άχρηστο το DCT (μεταξύ άλλων ΥΠΕΡ-μπουρδών) και ο άλλος θεωρεί ΑΙΤΙΟ για το πήδημα την αναπαραγωγή και ότι διαθέτω μια μηχανή του χρόνου.




Τι να σχολιάσω, ας σχολιάσουν όσοι διαθέτουν κοινή λογική.

Δεν ξανασχολούμαι με εσάς σε αυτό το ποστ, όποιος θέλει να προσθέσει κάτι τεχνικό σε ότι έγραψα ή να ρωτήσει, πολύ ευχαρίστως, αλλά όχι άλλο Hip-Hop της ''υπερήφανης'', φτάνει...
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Θα αγοράζατε αυτόματο;  

  Από: doohan στις 12/01/2011 4:52 μμ.

........
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:46, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Θα αγοράζατε αυτόματο;  

  Από: Sprinter στις 12/01/2011 7:48 μμ.

Polymhxanos"

Δεν ξανασχολούμαι με εσάς σε αυτό το ποστ,"


Εντάξει ρε Πολυχόντα, έτσι δε πειράζει, πρός στιγμή διαβάζοντας τη φράση ανησύχησα μπας και μας απειλείς με πλήρη εγκατάλειψη
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Θα αγοράζατε αυτόματο;  

  Από: Sprinter στις 12/01/2011 7:49 μμ.

black_power"δώσε από μια κίτρινη στο καθένα..."


Κίτρινες δεν έχουμε εδώ φίλε , εχουμε μόνο ροζ-μπονμπόν και φιστικί. Κίτρινες στο γήπεδο.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε