Triumph service

Re: Triumph service  

  Από: Native στις 28/09/2010 3:58 μμ.

Καθένας κάνει ότι γουστάρει...

Σήμερα πήρα ενα φιλτρο λαδιού απο Ηλιοφιλ 11,50€ περίπου + ροδέλλα 0,50€ = 12€

Το ιδιο φίλτρο(χωρίς ροδέλλα) το έχω πληρώσει 15€ σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο της εταιριας...
Δηλαδή συγγνώμη κιόλας, αλλα αμα πάνε να βγάλουν απο το φίλτρο 3€ επιπλέον του κέρδους, ποσο μπορει να με κλέβουνε σε ακριβότερα ανταλλακτικά?? Δηλαδή πρεπει να έχω παντα το αγχος για τις τιμες? Κανεις δεν κανει ελεγχο? Μετα παραξενέυονται γιατι βγαζει κακη φημη η εταιρία...

Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω γιατι καποιοι φτηνουν στο πιατο που τρωνε...
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Triumph service  

  Από: noxelikos στις 28/09/2010 5:58 μμ.

Native"Καθένας κάνει ότι γουστάρει...

Σήμερα πήρα ενα φιλτρο λαδιού απο Ηλιοφιλ 11,50€ περίπου + ροδέλλα 0,50€ = 12€

Το ιδιο φίλτρο(χωρίς ροδέλλα) το έχω πληρώσει 15€ σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο της εταιριας...
Δηλαδή συγγνώμη κιόλας, αλλα αμα πάνε να βγάλουν απο το φίλτρο 3€ επιπλέον του κέρδους, ποσο μπορει να με κλέβουνε σε ακριβότερα ανταλλακτικά?? Δηλαδή πρεπει να έχω παντα το αγχος για τις τιμες? Κανεις δεν κανει ελεγχο? Μετα παραξενέυονται γιατι βγαζει κακη φημη η εταιρία...

Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω γιατι καποιοι φτηνουν στο πιατο που τρωνε..."



Εμπόριο..
Δεν μπορείς να κάνεις ούτε να πείς τίποτα.
Δυστυχώς ή ευτυχώς.Ίσως λίγο παζάρι..

Re: Triumph service  

  Από: doohan στις 28/09/2010 6:08 μμ.

....
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:48, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Triumph service  

  Από: Native στις 28/09/2010 7:33 μμ.

Ελευθερο εμποριο συμφωνώ οτι υπάρχει. Αλλα ανταλακτικα γνησια που εχουν τιμη καταλογου αντιπροσωπειας, δεν σηκωνουν κατι τετοιο, ιδιαιτερα απο εξουσιοδοτημενα καταστηματα. Οι τιμες επιβάλλεται να είναι ιδιες πάντου...Δηλαδη ο Θεσσαλονικιός θα πληρώσει και μεταφορικά?? Μην τρελαθούμε...

Τεσπα απλα μια διαπίστωση έκανα και την μοιράστηκα μαζί σας για να έχετε τον νου σας...
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Triumph service  

  Από: Spyros Drakopoulos στις 30/11/2010 8:13 μμ.

παιδια σορυ μολις πηρα το street triple μου απο pierako πρωτο σερβις (δωρεαν εργασια) 89ευρω.
λαδι 3τεμ. 75.50ευρω και φιλτρο λαδιου 13.50ευρω δηλαδη αμα παρει και εργασια τι θα πληρωσουμε?
τη στιγμη που τα motul εχουν 12ευρω/lt
τα motul ετσι οχι τα mobil.ακου mobil που τα θυμηθηκαν αυτα τα λαδια?αυτα τα εβαζε ο παππους μου καποτε.και φιλτρο λαδιου 13.50 ενω κανει βαρια 10ευρω για να μην πω 8ευρω.
ασε που και δεν σου δινει το υπολοιπο λαδι απο το 4ο λιτρο που το εχεις πληρωμενο ασχετα αν γραφει 3τεμ. στο χαρτι του σερβις σου λεει και απο πανω να ξαναπας στα 5000χλμ αντι για 10000χλμ.(για να ειμαι και δικαιος κανενα λαδι δεν κραταει 10000χλμ αλλα τελος παντων)αυτο που θελω να πω ειναι πως αφου ειναι εξουσιοδοτημενα θα επρεπε ολα να εχουν ιδιες τιμες και αφου ο πιερακος και καποιοι αλλοι σφαζουν αυτοι πρεπει να κατεβασουν τιμες οχι να ανεβασουν οι αλλοι.

Re: Triumph service  

  Από: Costas στις 30/11/2010 8:30 μμ.

Αυτός είναι ο λόγος που άνοιξα τις ενότητες για τα συνεργεία.Για να γράφετε εκεί τις γνώμες σας πριν-μετα-κατα τη διάρκεια του service,να υπάρχουν κάπου μαζεμένες και αν γίνεται να σας απαντάει και ο αντίστοιχος μάστορας.Εδώ είναι σίγουρο οτι μετά απο 3-4 μέρες θα χαθεί.Πρότασή μου αυτή.

Re: Triumph service  

  Από: tharis στις 30/11/2010 9:47 μμ.

Τοσο ειχα πληρωσει κι εγω εδω περα.. μονο που εμενα μου ειχαν πει 80 για τα λαδια (20χ 4 μονολιτρα) και 10 για το φιλτρο, και στα 5000km πληρωσα παλι τα 80 για τα λαδια..

Τωρα αν δε θελεις mobil1 νομιζω οτι μπορεις να τους πας εσυ λαδι και εφ οσων εχει τις σωστες προδιαγραφες βασει αυτων που λεει το manual σου λογικα δε θα εχεις προβλημα ..

.. αν και μαλλον τα εργατικα τα βγαζουν απο το λαδι γιατι ουτε 20ευρο το λιτρο εχει ουτε 4 λιτρα σου βαζουν ...
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Triumph service  

  Από: dimchrist στις 01/12/2010 11:50 πμ.

Spyros Drakopoulos"παιδια σορυ μολις πηρα το street triple μου απο pierako πρωτο σερβις (δωρεαν εργασια) 89ευρω.
λαδι 3τεμ. 75.50ευρω και φιλτρο λαδιου 13.50ευρω δηλαδη αμα παρει και εργασια τι θα πληρωσουμε?
τη στιγμη που τα motul εχουν 12ευρω/lt
τα motul ετσι οχι τα mobil.ακου mobil που τα θυμηθηκαν αυτα τα λαδια?αυτα τα εβαζε ο παππους μου καποτε.και φιλτρο λαδιου 13.50 ενω κανει βαρια 10ευρω για να μην πω 8ευρω.
ασε που και δεν σου δινει το υπολοιπο λαδι απο το 4ο λιτρο που το εχεις πληρωμενο ασχετα αν γραφει 3τεμ. στο χαρτι του σερβις σου λεει και απο πανω να ξαναπας στα 5000χλμ αντι για 10000χλμ.(για να ειμαι και δικαιος κανενα λαδι δεν κραταει 10000χλμ αλλα τελος παντων)αυτο που θελω να πω ειναι πως αφου ειναι εξουσιοδοτημενα θα επρεπε ολα να εχουν ιδιες τιμες και αφου ο πιερακος και καποιοι αλλοι σφαζουν αυτοι πρεπει να κατεβασουν τιμες οχι να ανεβασουν οι αλλοι."

Ποια motul έχουν 12 ευρώ? Τα 5100 (ημισυνθετικά) τα 7100 (συνθετικά) ή τα 300ν (αγωνιάρικα)? Και συνεχίζουμε σε μαγαζί με αξεσουάρ ή σε συνεργείο.
Όταν κάνεις ένα σχόλιο κάντο ολοκληρομένο να καταλαβαίνουμε τι λες γιατί τα περισσότερα που γράφεις θέλουν διευκρινίσεις. Έτσι με αναγκάζεις να κάνω ένα κάρο ερωτήσεις.
Λες ότι έδωσες για το λάδι 3τεμ. 75.50ευρω και μετά παραπονιέσαι ότι δε σου δίνει το υπολοιπο λαδι απο το 4ο λιτρο που το εχεις πληρωμενο ασχετα αν γραφει 3τεμ. στο χαρτι του σερβις .
Τελικά το έχεις πληρώσει το τέταρτο τεμάχιο ναι ή όχι. Γιατί αν το έχεις πληρώσει το ζητάς το περίσσευμα (που σίγουρα ήταν πάνω από τα 3/4) και το σύνολο μας κάνει κάτι λιγότερο από 19 ευρώ το λίτρο που τόσο το βρίσκεις και σε άλλα συνεργεία. Άντε στην καλύτερη να το βρεις 16 με 17 ευρώ.
Μη λες βλακίες για ένα λάδι που δεν ξέρεις. Το mobil 1 racing είναι κορυφαίο λάδι αλλά πολύ ακριβό. Αυτό προτείνει η Τ και εφόσον δουλεύει καλά στα μηχανάκια μας αυτό βάζουμε οι περισσότεροι. Αν σε χαλάει να δίνεις αυτό το ποσό τότε πάρε ένα άλλο με τις ίδιες προδιαγραφές και πήγαινε να σου το βάλουνε. Μη φωνάξεις όμως αν σε χρεώσουνε εργατικά για το λάδι και εκεί που πήγαινες να κερδίσεις ευρόπουλο τελικά σου πήγε σχεδόν μία ή αλλη ή τελως πάντων δεν άξιζε η ταλαιπωρία για τόσο μικρό κέρδος.
Αν δεν είσαι ικανοποιημένος από το συγκεκριμένο συνεργείο ή έχεις τις αμφιβολίες σου πήγαινε και σε κάποιο άλλο για να μπορείς να συγκρίνεις. Δεν μπορείς να φέρεις άποψη/γνώμη για την εταιρεία και τα συνεργεία της όταν έχεις πάει μόνο σε έναν αντιπρόσωπο και μόνο καναδυο φορές χωρίς να έχεις κάνει κάποιο μεγάλο σερβις.

Triple Way

Re: Triumph service  

  Από: Spyros Drakopoulos στις 01/12/2010 2:37 μμ.

dimchris"
Spyros Drakopoulos"παιδια σορυ μολις πηρα το street triple μου απο pierako πρωτο σερβις (δωρεαν εργασια) 89ευρω.
λαδι 3τεμ. 75.50ευρω και φιλτρο λαδιου 13.50ευρω δηλαδη αμα παρει και εργασια τι θα πληρωσουμε?
τη στιγμη που τα motul εχουν 12ευρω/lt
τα motul ετσι οχι τα mobil.ακου mobil που τα θυμηθηκαν αυτα τα λαδια?αυτα τα εβαζε ο παππους μου καποτε.και φιλτρο λαδιου 13.50 ενω κανει βαρια 10ευρω για να μην πω 8ευρω.
ασε που και δεν σου δινει το υπολοιπο λαδι απο το 4ο λιτρο που το εχεις πληρωμενο ασχετα αν γραφει 3τεμ. στο χαρτι του σερβις σου λεει και απο πανω να ξαναπας στα 5000χλμ αντι για 10000χλμ.(για να ειμαι και δικαιος κανενα λαδι δεν κραταει 10000χλμ αλλα τελος παντων)αυτο που θελω να πω ειναι πως αφου ειναι εξουσιοδοτημενα θα επρεπε ολα να εχουν ιδιες τιμες και αφου ο πιερακος και καποιοι αλλοι σφαζουν αυτοι πρεπει να κατεβασουν τιμες οχι να ανεβασουν οι αλλοι."

Ποια motul έχουν 12 ευρώ? Τα 5100 (ημισυνθετικά) τα 7100 (συνθετικά) ή τα 300ν (αγωνιάρικα)? Και συνεχίζουμε σε μαγαζί με αξεσουάρ ή σε συνεργείο.
Όταν κάνεις ένα σχόλιο κάντο ολοκληρομένο να καταλαβαίνουμε τι λες γιατί τα περισσότερα που γράφεις θέλουν διευκρινίσεις. Έτσι με αναγκάζεις να κάνω ένα κάρο ερωτήσεις.
Λες ότι έδωσες για το λάδι 3τεμ. 75.50ευρω και μετά παραπονιέσαι ότι δε σου δίνει το υπολοιπο λαδι απο το 4ο λιτρο που το εχεις πληρωμενο ασχετα αν γραφει 3τεμ. στο χαρτι του σερβις .
Τελικά το έχεις πληρώσει το τέταρτο τεμάχιο ναι ή όχι. Γιατί αν το έχεις πληρώσει το ζητάς το περίσσευμα (που σίγουρα ήταν πάνω από τα 3/4) και το σύνολο μας κάνει κάτι λιγότερο από 19 ευρώ το λίτρο που τόσο το βρίσκεις και σε άλλα συνεργεία. Άντε στην καλύτερη να το βρεις 16 με 17 ευρώ.
Μη λες βλακίες για ένα λάδι που δεν ξέρεις. Το mobil 1 racing είναι κορυφαίο λάδι αλλά πολύ ακριβό. Αυτό προτείνει η Τ και εφόσον δουλεύει καλά στα μηχανάκια μας αυτό βάζουμε οι περισσότεροι. Αν σε χαλάει να δίνεις αυτό το ποσό τότε πάρε ένα άλλο με τις ίδιες προδιαγραφές και πήγαινε να σου το βάλουνε. Μη φωνάξεις όμως αν σε χρεώσουνε εργατικά για το λάδι και εκεί που πήγαινες να κερδίσεις ευρόπουλο τελικά σου πήγε σχεδόν μία ή αλλη ή τελως πάντων δεν άξιζε η ταλαιπωρία για τόσο μικρό κέρδος.
Αν δεν είσαι ικανοποιημένος από το συγκεκριμένο συνεργείο ή έχεις τις αμφιβολίες σου πήγαινε και σε κάποιο άλλο για να μπορείς να συγκρίνεις. Δεν μπορείς να φέρεις άποψη/γνώμη για την εταιρεία και τα συνεργεία της όταν έχεις πάει μόνο σε έναν αντιπρόσωπο και μόνο καναδυο φορές χωρίς να έχεις κάνει κάποιο μεγάλο σερβις."

ναι τα 5100 ημισυνθετικα αφου αυτα ειναι τα αντοιστιχα με τα mobil που μου εβαλαν και οχι τα full συνθετικα και σιγουρα οχι τα αγωνιαρικα οποτε αστοχη η πρωτη σου ερωτηση. οσο για την ποσοτητα ναι βαλανε κατι παραπανω απο 3lt ναι χρεωσανε στην τιμη το 4ο λιτρο αλλα στο χαρτι αναφερουν μονο τα 3lt οποτε και το εχεις πληρωμενο και δεν μπορεις να το παρεις οσο για το φιλτρο δεν σε ειδα να γραφεις κατι μιας και θες να κανεις το δικηγορο του ταδε συνεργειου που η τιμη του κανονικα κυμαινετε απο 8-10ευρω και το βαλανε 13.50.ναι το συγκεκριμενο συνεργειο ειναι σφαχτης(α ναι και εχω αναφερει ποιο ειναι επειδη ξαναρωτας βλεπω και ναι ειναι εξουσιοδοτημενο).οσο για το πρωτο σερβις που εχω και αποψη και να παω να κανω κανα μεγαλο σερβις ε συγνωμη αλλα δεν ειναι και η πρωτη μου μηχανη ρε φιλε και συγνωμη και αν κραζω η φαινετε σαν να σου τα χωνω αλλα απλα απανταω σε εντονο υφος οπως και εσυ αλλωστε.

Re: Triumph service  

  Από: dimchrist στις 01/12/2010 3:27 μμ.

Spyros Drakopoulos"ναι τα 5100 ημισυνθετικα αφου αυτα ειναι τα αντοιστιχα με τα mobil που μου εβαλαν και οχι τα full συνθετικα και σιγουρα οχι τα αγωνιαρικα οποτε αστοχη η πρωτη σου ερωτηση. "

Όποτε έχει τύχη να μιλήσουμε για mobil στο φόρουμ μιλάμε για τα συνθετικά. Που να ξέρουμε ότι το τάδε συνεργείο βάζει ημισυνθετικά.

Spyros Drakopoulos"οσο για την ποσοτητα ναι βαλανε κατι παραπανω απο 3lt ναι χρεωσανε στην τιμη το 4ο λιτρο αλλα στο χαρτι αναφερουν μονο τα 3lt οποτε και το εχεις πληρωμενο και δεν μπορεις να το παρεις "

Εδώ κάτι βρωμάει. Πως γίνεται μηχανογραφικά να σε χρεώσουνε για 4 τεμάχια όταν αναγράφονται 3?
Σαν πελάτης εφόσον πληρώνεις για 4 εχεις την απαίτηση να πάρεις σωστή απόδειξη και το υπόλοιπο μπουκάλι που περίσεψε. Δεν είναι επαγγελματικό από μέρους τους να μη κάνουν κατι τέτοιο.

Spyros Drakopoulos"οσο για το φιλτρο δεν σε ειδα να γραφεις κατι μιας και θες να κανεις το δικηγορο του ταδε συνεργειου που η τιμη του κανονικα κυμαινετε απο 8-10ευρω και το βαλανε 13.50."

Δε θυμάμαι πόσο το χρεώνουν. Ούτως ή άλλως το ποσο είναι πολύ μικρό. Δε θα σωθούμε με 3-4 ευρώ

Spyros Drakopoulos"ναι το συγκεκριμενο συνεργειο ειναι σφαχτης(α ναι και εχω αναφερει ποιο ειναι επειδη ξαναρωτας βλεπω και ναι ειναι εξουσιοδοτημενο)."

Αν ξαναδιαβάσεις πιο προσεκτικά δε σε ρωτάω πουθενά σε πιο πήγες ή αν είναι εξουσιοδοτημένο.
Πέρα από αυτά, έχει τύχει να πάω στο συγκεκριμένο συνεργείο και δεν έμεινα ευχαριστημένος για τους δικούς μου λόγους και δεν πρόκειται να ξαναπάω ουτε για λάδια.

Spyros Drakopoulos"οσο για το πρωτο σερβις που εχω και αποψη και να παω να κανω κανα μεγαλο σερβις ε συγνωμη αλλα δεν ειναι και η πρωτη μου μηχανη ρε φιλε"

Είναι η πρώτη σου όμως μηχανή Triumph να υποθέσω μετά από όλα αυτά που λες. Αυτά που λέω αφορούν τα εξουσιοδοτημένα Triumph συνεργεία και όχι ανεξάρτητα ή αλλων εταιρειών συνεργεία.

Spyros Drakopoulos"και συγνωμη και αν κραζω η φαινετε σαν να σου τα χωνω αλλα απλα απανταω σε εντονο υφος οπως και εσυ αλλωστε."

Έχουμε βαρεθεί να εξηγούμε τα ίδια πράγματα γι'αυτό και αυτό το ύφος.
Δεν τρέχει κάτι παλίκαρε. Δεν έχω κάτι μαζί σου. Ούτως ή άλλως στα ίδια καταλήγουμε... δοκίμασε και κανα άλλο συνεργείο.

Triple Way

Re: Triumph service  

  Από: Spyros Drakopoulos στις 01/12/2010 4:51 μμ.

dimchris"
Spyros Drakopoulos"ναι τα 5100 ημισυνθετικα αφου αυτα ειναι τα αντοιστιχα με τα mobil που μου εβαλαν και οχι τα full συνθετικα και σιγουρα οχι τα αγωνιαρικα οποτε αστοχη η πρωτη σου ερωτηση. "

Όποτε έχει τύχη να μιλήσουμε για mobil στο φόρουμ μιλάμε για τα συνθετικά. Που να ξέρουμε ότι το τάδε συνεργείο βάζει ημισυνθετικά.

Spyros Drakopoulos"οσο για την ποσοτητα ναι βαλανε κατι παραπανω απο 3lt ναι χρεωσανε στην τιμη το 4ο λιτρο αλλα στο χαρτι αναφερουν μονο τα 3lt οποτε και το εχεις πληρωμενο και δεν μπορεις να το παρεις "

Εδώ κάτι βρωμάει. Πως γίνεται μηχανογραφικά να σε χρεώσουνε για 4 τεμάχια όταν αναγράφονται 3?
Σαν πελάτης εφόσον πληρώνεις για 4 εχεις την απαίτηση να πάρεις σωστή απόδειξη και το υπόλοιπο μπουκάλι που περίσεψε. Δεν είναι επαγγελματικό από μέρους τους να μη κάνουν κατι τέτοιο.

Spyros Drakopoulos"οσο για το φιλτρο δεν σε ειδα να γραφεις κατι μιας και θες να κανεις το δικηγορο του ταδε συνεργειου που η τιμη του κανονικα κυμαινετε απο 8-10ευρω και το βαλανε 13.50."

Δε θυμάμαι πόσο το χρεώνουν. Ούτως ή άλλως το ποσο είναι πολύ μικρό. Δε θα σωθούμε με 3-4 ευρώ

Spyros Drakopoulos"ναι το συγκεκριμενο συνεργειο ειναι σφαχτης(α ναι και εχω αναφερει ποιο ειναι επειδη ξαναρωτας βλεπω και ναι ειναι εξουσιοδοτημενο)."

Αν ξαναδιαβάσεις πιο προσεκτικά δε σε ρωτάω πουθενά σε πιο πήγες ή αν είναι εξουσιοδοτημένο.
Πέρα από αυτά, έχει τύχει να πάω στο συγκεκριμένο συνεργείο και δεν έμεινα ευχαριστημένος για τους δικούς μου λόγους και δεν πρόκειται να ξαναπάω ουτε για λάδια.

Spyros Drakopoulos"οσο για το πρωτο σερβις που εχω και αποψη και να παω να κανω κανα μεγαλο σερβις ε συγνωμη αλλα δεν ειναι και η πρωτη μου μηχανη ρε φιλε"

Είναι η πρώτη σου όμως μηχανή Triumph να υποθέσω μετά από όλα αυτά που λες. Αυτά που λέω αφορούν τα εξουσιοδοτημένα Triumph συνεργεία και όχι ανεξάρτητα ή αλλων εταιρειών συνεργεία.

Spyros Drakopoulos"και συγνωμη και αν κραζω η φαινετε σαν να σου τα χωνω αλλα απλα απανταω σε εντονο υφος οπως και εσυ αλλωστε."

Έχουμε βαρεθεί να εξηγούμε τα ίδια πράγματα γι'αυτό και αυτό το ύφος.
Δεν τρέχει κάτι παλίκαρε. Δεν έχω κάτι μαζί σου. Ούτως ή άλλως στα ίδια καταλήγουμε... δοκίμασε και κανα άλλο συνεργείο.
"

ουτε και εγω εχω κατι μαζι σου φιλε και το διατυπωσα κιολας για να μην παρεξηγηθω. για τα αμησυνθετικα φανταζομαι οτι καθε συνεργειο χρησιμοποιει τα ιδια για το συγκεκριμενο μοντελο φυσικα δεν ξερω αν εχει αναφερθει σε αλλη συζητηση για full συνθετικα και ουτε σκοπευω να κοιταω ολες τις συζητησεις πριν γραψω κατι που με απασχολει. για το φιλτρο εννοειτε πως τα 3-4 ευρω δεν ειναι τιποτα αλλα με αυτη τη λογικη θα μπορουσαν να το χρεωσουν 4ευρω αφου κανει 8 και το δινουν 13 (για 4-5ευρω κανουν ετσι θα ελεγα μετα ).και ναι οσο για την Τ ειναι η πρωτη φορα σε αυτη την εταιρια απλα θεωρω οτι καποια πραγματα θα επρεπε να ειναι αλλιως πραγμα που δυστηχος δεν συμβαινει.
ειναι αλλο πραγμα να ψαχνεις αλλο συνεργειο επειδη δεν εισαι ικανοποιημενος απο τον μαστορα σε επιπεδο δουλειας και αλλο να ψαχνεις φτηνοτερο συνεργειο γιατι εγω ας πουμε ειμουνα παρον στο σερβις και ειδα 5 πραγματα που εκανε ο ανθρωπος και δεν εχω παραπονο για την δουλεια του.αλλα δεν αρκει μονο αυτο για να με κανει πελατη του.οσο για εσενα dimchrist εννοειτε και δεν ειναι κατι προσωπικο φιλε.ε μα να νευριασω με καποιον που γουσταρει μηχανες και MOTORHEAD δεν γινεται.

Re: Triumph service  

  Από: ATN PANOS στις 01/12/2010 4:56 μμ.

εγω βρε παιδια να ρωτησω κατι που ειμαι και ασχετος?

που το ειδατε οτι το φιλτρο κανει 8 ευρω,και οχι 13 η 25?
υπαρχει καποιος επισημος καταλογος σε δημοσια θεα?
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Triumph service  

  Από: dimchrist στις 01/12/2010 5:21 μμ.

Spyros Drakopoulos"για τα αμησυνθετικα φανταζομαι οτι καθε συνεργειο χρησιμοποιει τα ιδια για το συγκεκριμενο μοντελο"

Αν χρησιμοποιούσαν τα ίδια τότε θα μιλάγαμε για συνθετικά.
Δε θυμάσαι πια Mobil ήταν? Έχεις κανα λινκ?
ATN PANOS"που το ειδατε οτι το φιλτρο κανει 8 ευρω,και οχι 13 η 25? υπαρχει καποιος επισημος καταλογος σε δημοσια θεα?"

Δε ξέρω που τα έχει δει/ακούσει ο Σπύρος αυτές τις τιμές, αλλά μάλλον γκρινιάζει λίγο παραπάνω.
Τι να κάνουμε να τον μαλώσουμε τώρα?
Δώσε του λίγη τσικουδιά ρε συ Πάνο να τα πούμε ωραία.

Σοβαρά τώρα Σπύρο έλα σε καμιά συνάντηση να πιούμε καμια μπύρα και να σου λύσουμε τις όποιες απορίες.

Triple Way

Re: Triumph service  

  Από: johnygalan στις 01/12/2010 7:55 μμ.

Εγω απλά νομίζω οτι του φάνηκαν ακριβά τα λάδια, αν δηλαδή έβαζε motul 5100 με 12 ευρώ το λίτρο
(τόσο έχουν στο praktiker) τότε θα πλήρωνε 50-65 ευρώ για το σερβις εκεί είναι η ολη διαφορά

Αλλά είπαμε τα triumph δεν είναι v-strom
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Triumph service  

  Από: Sprinter στις 01/12/2010 8:19 μμ.

Ολα τα συνεργεία υποτίθεται ότι είναι υποχρεωμένα να πουλάνε τα Mobil 1 που είναι συνθετικά και πανάκριβα αλλά κανένα δεν αρνείται (δε ξέρω για την Ηλιοφίλ) να σου βάλει τα δικά σου αμα ειναι των σωστών προδιαγραφών.

Κόβω το κεφάλι μου πως Mobil 1 του βάλανε, και όχι φίλε δεν είναι σαν αυτά που έβαζε ο παππούς σου στη φρέζα.

Το αυτό ισχύει και για το μαμίσιο φίλτρο που έχει κάπου 15 Ευρω, αν δεν σ' αρεσει πάς το φιλτράκι σου του εμπορίου (αρκει να ειναι το σωστό) που κάνουν κάνα 8άρι.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε