Michelin Pilot Road 3 για tiger 1050

Michelin Pilot Road 3 για tiger 1050  

  Από: dakis_corfu στις 17/03/2012 1:27 πμ.

Ήρθε η ώρα ν' αλλάξω λάστιχα στον τίγρη μου (φοράω ακόμα τα μαμά) και σκέφτομαι να βάλω τα Michelin Pilot Road 3. Φίλος μου που φοράει σε tiger τα pilot 2 είναι πολύ ευχαριστημένος κ γι αυτό το σκέφτομαι κι εγώ.. Τα φοράει κάποιος? Και αν ναι θα ήθελα εντυπώσεις και γνώμες.. Δεν θέλω ένα λάστιχο 100% sport που να χρειαστεί αλλαγή σε 3000km αλλά ούτε ένα λάστιχο με μεγάλη διάρκεια ζωής αλλά να φοβάμαι να μπω στην στροφή..

Re: Michelin Pilot Road 3 για tiger 1050  

  Από: nafpaktios στις 17/03/2012 2:31 πμ.

Για τα pilot δεν ξερω εγω χθες εβαλα τα M5 Interact για δευτερη φορα και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος!Γρηγορο ζεσταμα ποτε δεν καταλαβα να γλυστρανε και το πισω το πατησα απο ακρη σε ακρη!Οσο για αντοχη εβγαλα περιπου 16000χμ.Τα ξαναβαλα με κλειστα ματια!
If it works don't fix it!!!

Re: Michelin Pilot Road 3 για tiger 1050  

  Από: PAGANIAS στις 17/03/2012 1:58 μμ.

καλησπερα.εγω φοραω το 2 εχω κανει 11000 χιλιαδεσ και τωρα αρχιζουν να σκανε σιγα σιγα και τα σχετικα..
καλο λαστιχο για εμενα καλα κρατηματα λιγο με το βροχερο οδοστρομα μεχρι να ζεσταθουν ωσ μειονεκτημα..
το 3 μολισ παιξουν λεφτα θα βαλω...γενικοτερα πιστευω οτι ειναι καλο αλλα εξαρταται και τι θελεισ να κανεισ με το μηχανακι σου..

Re: Michelin Pilot Road 3 για tiger 1050  

  Από: johnygalan στις 17/03/2012 7:37 μμ.

nafpaktios"Οσο για αντοχη εβγαλα περιπου 16000χμ.Τα ξαναβαλα με κλειστα ματια!"

16000 με τα Μ5 μπράβο! πολλά μου φαίνονται τα είχα για πιο μαλακά.

Οσο για τα road 3 είναι ένα κάλο τουριστικό λάστιχο τίποτα παραπάνω, αλλά όπως είπε και ο φίλος
PAGANIAS εξαρτάται ποια θα είναι η χρήση τους.
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Michelin Pilot Road 3 για tiger 1050  

  Από: ad1 στις 17/03/2012 7:41 μμ.

Τον Ιουνιο που αλλαξα τα λαστιχα μου ημουν αναμεσα στα Pilot Road 3 και τα Dunlop Roadsmart. Για τα michelin που μολις ειχαν βγει δεν υπηρχαν πολλες αναφορες και συγκριτικα δοκιμων. Υπηρχαν συγκριτικα με το pilot road 2 και τα συγκεκριμενα dunlop στα οποια τα dunlop ηταν ο νικητης. Ετσι επελεξα τα dunlop. Αργοτερα διαβασα οτι τα Pilot road 3 Ειχαν καλυτερη βαθμολογια απο τα δικα μ dunlop. Oμως η dunlop προσφατα εβγαλε τα Dunlop Roadsmart 2 τα οποια ''βαφτιζουν'' ανωτερα απο τα pilot road 3 και οσοι τα εχουν βαλει μιλανε με τα καλυτερα λογια. Κανε και εσυ μια ερευνα αναμεσα στα 2 ελαστικα και αποφασισε. Αυτα απο εμενα. Ελπιζω να βοηθησα

p.s: Ριξε εδω μια ματια http://www.mybike.gr/topic/51435-dunlop ... one-bt023/

Re: Michelin Pilot Road 3 για tiger 1050  

  Από: Ichigo στις 18/03/2012 4:26 μμ.

Αν η χρήση που κάνεις είναι all-arround πας σε Pilot Road 3 δαγκωτό. Πολύ καλό και τέλεια πρόσφυση στη βροχή. Σα στεγνό περίπου. Έχει κορώνα λίγο αργή βέβαια και αξιοπρεπέστατο κράτημα.
"O coward conscience, how dost thou afflict me!"

Re: Michelin Pilot Road 3 για tiger 1050  

  Από: maddog στις 18/03/2012 8:02 μμ.

Τα Μ5 μολις σημερα μετα απο 9500χλμ παρεδωσαν πνευμα καλο λαστιχο αλλα πολυ μαλακο για ταξιδια!!