Σιγαστηρας Εξατμισης Arrow Σε Tiger 800

Re: Σιγαστηρας Εξατμισης Arrow Σε Tiger 800  

  Από: sinister στις 27/01/2012 9:57 μμ.

haris"
sinister"χιλια δικια για την φασαρια αλλα μπροστα στη σωματικη μου ακεραιότητα που κινδυνεύει καθημερινα απο τους αχρηστους κουτακιδες που δεν βλεπουν, σορρυ αλλα ας κανουν λιγο υπομονη οι συμπολιτες μου.
Ο θορυβος με εχει σωσει πολλες φορες απο του χαρου τις ροδες! "


Αυτο μπορει να "δουλευει" πρακτικα αλλα δεν ειναι και δικαιολογια για να βαλεις εξατμιση..."

Πιστεψε με οταν εβαλα νεες εξατμισεις στο strada της κρυστας ειχαμε βαλει κ τις ταπες κ εκανε σαν μαμα γιατι οι ταπες ηταν φουλ κλειστες. Οταν χτυπησαν την κρυστα επειδη δεν την ειδαν εβγαλα τις ταπες κ τωρα πιστεψε με την ακουνε κ σκεφτονται δυο φορες πριν κανουν τιμονια μιας κ αυτες οι arrow σε μονοκύλινδρο κανουν σαν τις κανονιες που ριχνουν απο το Λυκαβηττό καθε 28η οκτωβριου! Δεν ξερω αν εχεις οδηγησει στην αθηνα αλλα εδω κατω τα πραγματα δεν ειναι τοσο απλα στην κινηση κ ο κινδυνος παραμονευει σε καθε εκατοστο του δρομου! Κ εμενα με ενοχλει ο θορυβος που κανουν αλλα αν περνας απο ενα δρομο απλα χωρις να σκας ξερες δεν νομιζω οτι ενοχλουνται τοσο πολυ οι συμπολιτες μου!
http://www.mrbike.gr/website/o-pagkos/A ... fotos.html

Re: Σιγαστηρας Εξατμισης Arrow Σε Tiger 800  

  Από: tharis στις 27/01/2012 11:27 μμ.

βρε το ξερω κι εγω μαζι σου ειμαι αλλα με την ιδια λογικη μπορεις να πηγαινεις και με την κορνα πατημενη που λεει ο λογος..

Απλα, καποια μονοκυλινδρα ειδικα, τεινουν να γινονται "τρομακτικα" ..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Σιγαστηρας Εξατμισης Arrow Σε Tiger 800  

  Από: Visk στις 28/01/2012 1:13 πμ.

mixalakis"Ρε παιδιά έλεος πια με τις εξατμίσεις και τον θόρυβο!
Επιτέλους ας σεβαστούμε λίγο τους συμπολίτες μας. Δεν είναι υποχρεωμένος κανένας να ακούει τον κάθε κάγκουρα που περνάει κάτω από το σπίτι του.
Έχουν καταντήσει τα Τ σαν τα TDM, που ψάχνεις με το φανάρι να βρεις μηχανάκι με τις μαμίσιες εξατμίσεις."

Αρχικα θελω να σας ευχαριστησω ολους για τις απαντισεις σας, Με βλεπω να την κραταω ταπομενη γιατι ο θοριβος μαλλον θα με κουρασει.
Το τελεφταιο που εψαχνα κανοντας την ερωτηση αυτη ιταν το να με πειασει καποιος απο τα μουτρα!
Αν ημουν καγκουρας δεν θα εμπενα καν στον κοπο να ροτησω! και πραγματικα συγνωμη που παραλιγο να ριξω την
Τ στο επιπεδο των TDM.
Εγω Ποτε θα Μαθω να Κανω Σουζες?

Re: Σιγαστηρας Εξατμισης Arrow Σε Tiger 800  

  Από: petros1479 στις 28/01/2012 1:29 πμ.

αν καποιοι απο εσας μεγαλωσαν σε επαρχια σιγουρα θα εχουν μισησει αυτους που κανουν φασαρια με τις εξατμισεις!!!
περναει παπακι και νομιζεις οτι περναει το τσαρτερ που ετοιμαζετε για προσγειωση! κι εγω δε νομιζω οτι πρεπει να γκαριζει η εξατμιση για να σε καταλαβαινουν οι αλλοι οδηγοι!! Γι αυτο ταπωμενη και ας ειναι αροου και οτι αλλο θελει! τα αυτακια μου να μην ενοχλει!
Α! και να μην ξεχασω! εμεις με τα 800 δεν χρειαζομαστε εξατμισεις για να κανουμε αισθητη την παρουσια μας!!! το πιασατε το υπονοουμενο ετσι???
HIGHWAY TO HELL.

Re: Σιγαστηρας Εξατμισης Arrow Σε Tiger 800  

  Από: tharis στις 28/01/2012 11:28 πμ.

petros1479"
Α! και να μην ξεχασω! εμεις με τα 800 δεν χρειαζομαστε εξατμισεις για να κανουμε αισθητη την παρουσια μας!!! το πιασατε το υπονοουμενο ετσι???"


Εννοεις οτι σας εχουν κρεμασει κουδουνια ??
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Σιγαστηρας Εξατμισης Arrow Σε Tiger 800  

  Από: petros1479 στις 28/01/2012 12:27 μμ.

haris"
petros1479"
Α! και να μην ξεχασω! εμεις με τα 800 δεν χρειαζομαστε εξατμισεις για να κανουμε αισθητη την παρουσια μας!!! το πιασατε το υπονοουμενο ετσι???"


Εννοεις οτι σας εχουν κρεμασει κουδουνια ??
"

αυτη ειναι η διαφορα αναμεσα σε αυτους που εχουν τιγρη 800 και ειδικα XC! και σε ολους τους αλλους!!! Οι υπολοιποι εχετε το μυαλο σας στις κουδουνιστρες!!!
(πολυ τρολαρισμα πεφτει τελευταια!)
HIGHWAY TO HELL.

Re: Σιγαστηρας Εξατμισης Arrow Σε Tiger 800  

  Από: Bladerunner στις 28/01/2012 1:37 μμ.

Το θέμα με τις εξατμίσεις είναι αρκετά πολύπλοκο. Εξαρτάται από το μηχανάκι, το είδος της εξάτμισης, τον οδηγό, τους συμπολίτες....

Στο Street Triple που είχα την 3 σε 1, έκανε αρκετό θόρυβο στις χαμηλές και γινόταν έντονα αισθητός μέσα στα στενά! Στο τέλος κέρδισε η οικολογική συνείδηση που δεν είχε καταλύτη και σε τρεις μήνες το ξεφορτώθηκα

Το Daytona έχει μόνο τελικό, την ξετάπωσα και πιστεύω έχει την ιδανική ισορροπία. Διακριτικό μπάσο στις χαμηλές όταν κινούμαι μέσα στην πόλη, πορωτικό ουρλιαχτό όταν βγαίνω για βόλτα σε ανοιχτό δρόμο. Ειλικρινά την απολαμβάνω την εξάτμιση

Τώρα αν ο κάθε ένας βάζει εξάτμιση και κάθε 50 μέτρα βαράει κόφτες μέσα στα στενά, απλά δεν έχει μάθει να σέβεται και με ποδήλατο να κυκλοφορεί, φασαρία θα κάνει. Και συμφωνώ απόλυτα με τον Πάνο ότι με την εξάτμιση σε προσέχουν περισσότερο. Δοκιμάστε Κηφισό με εξάτμιση και χωρίς, σε ώρα που έχει κίνηση και θα δείτε τεράστια διαφορά!

Φίλε Visk ξετάπωσέ τη (είναι το μόνο εύκολο) και δες τις ανοχές σου! Αν δεν γουστάρεις την ξανακλείνεις και όλα καλά!

Re: Σιγαστηρας Εξατμισης Arrow Σε Tiger 800  

  Από: krysta στις 28/01/2012 9:15 μμ.

Αμα τραβας γκαζιες καθε τρεις κ λιγο , εκτος του οτι ζοριζεις το μηχανακι το σιγουρο ειναι οτι εισαι καγκουρας...εγω καγκουρας δεν ειμαι αλλα τις ταπες στο στραντα δεν τις βαζω μιας κ με ακουνε μια χαρα...ουτε κανω πραπρα σαν σπαστικο συνεχως...ο θορυβος συνηθιζεται απο εσενα που οδηγεις οι αλλοι σιγουρα ενοχλουνται αν πηγαινεις σαν ηλιθιος, μεσα σε στενα η γενικοτερα...αυτα...δηλαδη εξαρταται την οδηγηση , τον οδηγο κ την μηχανη οπως ειπε κ ο bladerunner...
"diobo'...!"

Re: Σιγαστηρας Εξατμισης Arrow Σε Tiger 800  

  Από: Ichigo στις 29/01/2012 12:19 πμ.

Μπρίκι το 800???? Τολμάτε και μιλάτε ρε 1050ρηδες με τους epic fail ματρακάδες σας που τους πατάει μέχρι και 650ρης ληστής; Άντε μην ευχηθώ τίποτα για τα πιστόνια σας...

Γενικότερα τα Τ πάντως κάνουν αρκετό θόρυβο ακόμα και με τη μαμίσια εξάτμιση οπότε για τα δικά μου γούστα θα ήταν περιττή η ARROW
Πολλές φορές έχω ευχηθεί ο Ληστής να έκανε λίγο θόρυβο παραπάνω για να ξυπνάει τους κοιμισμένους οδηγούς κουτιώνΕ
"O coward conscience, how dost thou afflict me!"

Re: Σιγαστηρας Εξατμισης Arrow Σε Tiger 800  

  Από: john doufexis στις 30/01/2012 10:57 πμ.

haris"
petros1479"
Εννοεις οτι σας εχουν κρεμασει κουδουνια ??
"
"

Βρε θα αργησεις και θα σου κρυωσει η μπριτζολα !!!!

Re: Σιγαστηρας Εξατμισης Arrow Σε Tiger 800  

  Από: john doufexis στις 30/01/2012 11:02 πμ.

οριστε...ειδες τι γινεται ? θελεις να μου κανεις κ θορυβο ντοπιαστικε αναβατη !!! τετοια βλεπουνε οι 1050 κ με το δικιο τους κοκκινιζουν!!! ειπαμε κεφαλια κατω, καμουφλαζ κ προπαντων ησιχεια για να μην δινουμε στοχο !!!!
Βρε θα αργησεις και θα σου κρυωσει η μπριτζολα !!!!