Tiger 1050 vs DL650

Re: Tiger 1050 vs DL650  

  Από: Native στις 18/08/2009 11:16 πμ.

Το ξέρω...είναι θέμα εξάτμισης, φίλτρου και προγράμματος
Η κύμης είναι μίκρη για τον Τιγρη...μόνο με εγνατία και πάνω συμβιβάζεται
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Tiger 1050 vs DL650  

  Από: johnygalan στις 28/08/2009 5:53 μμ.

jimdom"
Native"Μητσο δεν έβαλες μυαλό ακόμα? "

εσυ να μην μιλας....δεν σε παιζουμε
Οι διαφορες πρεπει να λυθουν αμεσα στην κυμης!!!
Παντως οταν ειχα κανει test ride τον τιγρη που ειμασταν παρεα με ενα hornet 600 αλλα κ ενα fazer ηταν πολυ πιο γρηγορα το hornet κ το Fazer(600 k ta duo).
Δεν ηταν θεμα οδηγου γιατι κ οι τρεις οδηγησαμε τον τιγρη!
Παντως τα μηχανακια ειναι διαφορετικης κατηγοριας κ δεν ειναι σωστο να τα συγκρινουμε!"

Δημητρη πιστευω πως μετα την χτεσινη μας κοβεντα που ειχαμε οτι κατι δεν πηγαινε καλα στον συγκεκριμενο τιγρη γιατι εξακολουθω να πιστευω οτι ο τιγρης ειναι πιο γρηγορος απο το fazer
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Tiger 1050 vs DL650  

  Από: ridik στις 12/05/2011 6:21 μμ.

jimdom"
akis1964"Στο fazerclub καποιος ανοιξε συζητηση για το ποσο γρηγορος σε εκινησεις ειναι ο τιγρης με το fz1 και τελικα εξελιχθηκε η συζητηση οτι το φαζερ 600 ειναι ποιο γρηγορο απο τον τιγρη :-D
"

ειναι πιο γρηγορο το fazer 600!!!!!!!!!!!
ειναι λιγο πιο αργο απο το τριπλ κ σχεδον τα ιδιο γρηγορο με το hornet 600 που κ τα δυο τον καταπινουν τον τιγρη"


να σου λησω τισ αποριεσ φιλικα παντα!!!οθτε για αστειο αυτα που λες!!!!!!!!το DL650 το εχει ο 3αδερφος μου τρωει απιρες κολονες οσο για το 1000DL ενα σου λεω οταν ειχα aprilia shiver 750 pigename kopia xxaxaxxaxa....και τελευτεο, με gsxr k7 600ρι μεχρι τα 230 ειναι πισω μου εχει ενασ φιλος μου!!!!!ο τιγρης μου εχει φιλτρο ε3ατμιση προγραμα τισ arrow ayta apo emena!!!

Re: Tiger 1050 vs DL650  

  Από: Sprinter στις 12/05/2011 10:52 μμ.

Λες να είχε 2 χρόνια την ίδια απορία?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Tiger 1050 vs DL650  

  Από: mastersam13 στις 13/05/2011 12:46 πμ.

Ο φίλος σου με το V-strom έχει οδηγήσει ποτέ του άλλη μηχανή?
Αν έχει οδηγήσει απλά σε (και μας) δουλεύει.
Επειδή οδήγησα το V-strom πριν από μια εβδομάδα μετά από προτροπή κατόχου αναλόγου... ύφους, σου προτείνω να μην κάνεις καμία κόντρα. Ζήτα το να το κάνεις 200 μέτρα και θα καταλάβεις γιατί όχι μόνο η απαίτησή του, αλλά και το οτι το συζητάμε εδώ είναι αστείο...
Ευτυχία δεν είναι να κάνεις αυτό που θέλεις, αλλά να μην κάνεις αυτό που δεν θέλεις.

Ζαν-Ζακ Ρουσσώ

Re: Tiger 1050 vs DL650  

  Από: Tigrisss στις 13/05/2011 1:12 πμ.

χαχαααχαχαχαχχα!!

λοιπον το εν λόγω θεμα στο fazerclub το ειχε ανοιξει καποιος και μετα πηρα μερος εγω για να πω την αποψη μου ως κατοχος και των δυο μοτο.(εγω tiger, ο αδερφος μου fz1) kai πεταχτηκαν μετα οι 600ρηδες και λεγαν τα δικα τους. ε..... δεν αργησε να στηθει και τα ψεματα τελειωσαν.....3 διαδοχικα ανοιγματα και απο σταση και εν κινηση το fazeraki ουτε τη διαφορα δε μπορουσε να κλεισει μεχρι τα 200+.......καλό ειναι αλλα μη τα ισοπεδωνουμε ολα....
από την άλλη, το FZ1 μετα τα 160-170 απλά το χανεις....

Re: Tiger 1050 vs DL650  

  Από: sinister στις 13/05/2011 7:52 πμ.

Καλα αυτοι με τα fz1-6 τι κολλημα εχουν φαει,εχουν λυσσαξει οτι εχουν υπερηχητικο εδαφους-εδαφους,τα εχουν βαλει με ολα τα μηχανακια,καποτε ειχαν ασχοληθει κ με το tuono vs fz1,οπου κ εκει φανταζεστε οτι ηταν απιαστοι,εγιναν καποια ανοιγματα φυσικα κ απεκατασταθη η αληθεια,ουτε ψηλα ουτε χαμηλα ουτε στο γκρεμο δεν ειναι μπροστα. Τι ζορι τραβανε μερικοι ρε γμτ.
Το θεμα ειναι οτι καθονται διαβαζουν στα δικα τους φορουμ κ εκει που πηγαινεις στο δρομο σου ερχονται κ σε τσιγκλανε αλλα μετα αδιαφορα
http://www.mrbike.gr/website/o-pagkos/A ... fotos.html

Re: Tiger 1050 vs DL650  

  Από: crazyumpire στις 13/05/2011 8:45 πμ.

Κυριοι..Κυριοι..προς τι τοσος ντορος??
Ναι σιγουρα το VStrom ειναι (στα λεφτα του) απο τα καλυτερα μηχανακια!!με ολες τισ ανεσεις κλπ...
αλλα μην κανουμε συγκρισεις ανουσιες!!!!
κοντρα με Τιγρη?? ειναι ανεκδοτο!!..το κανεις μονο αμα σου ζητησει ο αναβατης του Strom,να τα ανοιξετε για να δει πως παει (ακολουθει).....το δικο του!!! γιατι σιγουρα ο Τιγρης θα βρισκεται Ηδη πολυ μακρια!!!!
Fz...... τι να πω ?????
καλα και αυτα..αλλα ρε παιδια...οσο και να θες δεν μπορεις να κανεις με το ζορι μια μηχανη....διαστημοπλοιο!!!!!
(υπ'οψην...οταν κανεις π.χ. ανηγμα πανω σε Τιγρη και μετα σε 600αρι Hornet ή κατι αλλο,αυτη η μικρη διαφορα υψους,που στο 600 βρισκεσαι πιο κοντα στο εδαφος,σου δινει την εντυπωση πως παει πιο γρηγορα!!)
Αααααα!! ναι......γνωριζετε γιατι κατι μηχανες τυπου Fz,εχουν Κοφτη?????
γιατι αμα πηγεναν εστω και 3 χλμ πιο γρηγορα.....θα ειχαν Διακτινηστει!!!!!!
VANITAS VANITATUM ET OMNIA VANITAS
Veni...Vedi....WC...

Re: Tiger 1050 vs DL650  

  Από: epistimon στις 14/05/2011 2:01 πμ.

(υπ'οψην...οταν κανεις π.χ. ανηγμα πανω σε Τιγρη και μετα σε 600αρι Hornet ή κατι αλλο,αυτη η μικρη διαφορα υψους,που στο 600 βρισκεσαι πιο κοντα στο εδαφος,σου δινει την εντυπωση πως παει πιο γρηγορα!!)

σε αυτο που λες εχεις δικιο γιατι ενς φιλος με hornet 600 τα ιδια λεει αλλα οσες φορες εχουμε ανοιξει παντα πισω ειναι.ανοιξαμε απο 2 και οταν του εριξα τον αμαζευτω με το tiger μου λεει πρεπει να ειχα βαλει 3 δεν δικαιολογιται αλλιως.
επειδη το tiger το βλεπουν ψηλο μηχανκι σου λεει ενταξει ποσο να παει?δεν του το εχουν για τοσο γρηγορο.

Re: Tiger 1050 vs DL650  

  Από: crazyumpire στις 17/05/2011 1:15 μμ.

Αμα ο φιλος σου μπερδευει...και δεν ξερει τι ταχυτητα εχει στη μηχανη του!!!!!!!!!!!!.................
τι να πω??? ας παρει κανενα αυτοματο!!!!!!!!!!! του προτεινω το 800αρι..(μπας και νομισει οτι θα πηγενει πιο γρηγορα)
γιατι και αυτα κανενα 180αρι τελικη εχουν..να το ξερει! μην νομισει οτι θα πηγενει με 280!!
γιατι ξερω ΑΡΚΕΤΟΥΣ....που κανουν υπολογισμους οπως....''αν με ενα 600αρι παω τελικη 230....με το 800 θα παω 280!''και ουτω καθ'εξης...
VANITAS VANITATUM ET OMNIA VANITAS
Veni...Vedi....WC...

Re: Tiger 1050 vs DL650  

  Από: jimmakos1050 στις 18/05/2011 12:07 πμ.

Οποιος δει ιπποδυναμεις και ροπες και των 2 τοτε καταλαβαινει ποιος θα τσαγιαστει.Οπως και ενα παλληκατι που ειχε το φαζερ 600 το παλιο και μου ελεγε οτι στην εθνικη εβγαλε 240 και ειχε ακομα πολυ γκαζι απλα το εκοψε για τον αερα.Και του ειπα ε ρε παπαρα μην παρεις κανα μπουσα γτ θα ακουσουμε το μπαμ οταν σπας το φραγμα του ηχου....

Re: Tiger 1050 vs DL650  

  Από: tharis στις 18/05/2011 12:16 πμ.

jimmakos1050"... Και του ειπα ε ρε παπαρα μην παρεις κανα μπουσα γτ θα ακουσουμε το μπαμ οταν σπας το φραγμα του ηχου...."


. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Tiger 1050 vs DL650  

  Από: crazyumpire στις 18/05/2011 8:55 πμ.

jimmakos1050"Οποιος δει ιπποδυναμεις και ροπες και των 2 τοτε καταλαβαινει ποιος θα τσαγιαστει.Οπως και ενα παλληκατι που ειχε το φαζερ 600 το παλιο και μου ελεγε οτι στην εθνικη εβγαλε 240 και ειχε ακομα πολυ γκαζι απλα το εκοψε για τον αερα.Και του ειπα ε ρε παπαρα μην παρεις κανα μπουσα γτ θα ακουσουμε το μπαμ οταν σπας το φραγμα του ηχου...."


οι ιπποδυναμεις και οι ροπες ειναι καλες γι'αυτους που μελετανε!!....εχω τυχει ομως και ''κουλαδια'' στον δρομο,με μηχανες 3πλασιου κυβισμου και 2πλασιων ιππων,(απο τα μηχανακια που ειχα τοτε)αλλα παρόλα αυτα ....τους ειχα πισω μου σε κατι κοντριτσες!!
εχω ξεπαραδιαστει στα...''κερασματα''!!!!!!
VANITAS VANITATUM ET OMNIA VANITAS
Veni...Vedi....WC...

Re: Tiger 1050 vs DL650  

  Από: Native στις 18/05/2011 12:14 μμ.

...Εγω την ώρα που άνοιγα στην περιφερειακή υμηττού με ενα στρογγυλοφάναρο, ο καριόλης έβαλε δευτέρα και εξαφανίστηκε...Τι να πείς...μάλλον πρέπει να αλλαξω πάλι το πρόγραμμα γιατι αυτο πιάνει κόφτες νωρις....
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...