βροχη και τιγρηςςς

βροχη και τιγρηςςς  

  Από: suummeerr07 στις 09/02/2010 μεσημέρι

χτες αφησα τον τιγρη εξω στην βροχη....ολα καλα μεχρι τωρα...
τελειωνω τις δουλειεσ και παω να βαλω μπρος αλλα τιποτα
σαν αφλογιστια στα μπουζι ακουγοτανε(μαλακια ε???)
δεν ξερω αλλα δοκιμασα καμια 10αρια φορεσ αλλα τπτ
ενδειξεις ειχα κανονικα η μιζα ειχε ανταποκρισι αλλα δεν
επαιρνε μπροσ...υγρασια λετε???

θανκς

Re: βροχη και τιγρηςςς  

  Από: Aris. στις 09/02/2010 12:48 μμ.


Τα παλιοτερα μοντελα speed triple ειχα διαβασει εδω στο φορουμ οτι ειχαν ενα θεμα με την υγρασια , για tiger πρωτη φορα το ακουω
Περιμενε καμμια απαντηση απο τους tigerακιδες μας ή -τυχον- καποιο γνώστη του θεματος,
μηπως και γλιτωσεις την φορτωτικη για τον πλησιεστερο εξουσιοδωτημενο ..
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: βροχη και τιγρηςςς  

  Από: doohan στις 09/02/2010 3:02 μμ.

...........
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:42, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: βροχη και τιγρηςςς  

  Από: Sprinter στις 09/02/2010 3:08 μμ.

Και εγώ στον διακόπτη του συμπλέκτη ποντάρω..
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: βροχη και τιγρηςςς  

  Από: Native στις 09/02/2010 4:20 μμ.

Τι συμπλέκτη του λέτε του ανθρώπου ωρέ σείς...αφου λέει οτι γυρίζει η μίζα...

Δεν έχω γνώμη...το αυτόματο choke(warmup sequence) απο που ελένχεται? Απο το idle stepper? Ισως να δωσεις μια μιζιά με ελαφρώς ανοιγμένο το γκάζι, μήπως έχει κολήσει αυτο...

ΥΓ...μάλλον μλκίες λέω...
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: βροχη και τιγρηςςς  

  Από: Aris. στις 09/02/2010 6:20 μμ.

Native"Τι συμπλέκτη του λέτε του ανθρώπου ωρέ σείς...αφου λέει οτι γυρίζει η μίζα...

Δεν έχω γνώμη...το αυτόματο choke(warmup sequence) απο που ελένχεται? Απο το idle stepper? Ισως να δωσεις μια μιζιά με ελαφρώς ανοιγμένο το γκάζι, μήπως έχει κολήσει αυτο...

ΥΓ...μάλλον μλκίες λέω... "


+1


κατι παιζει στην χημεια .. ρευμα - καυσιμο -αερας ...
Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να ξαναδοκιμασεις με λιγο ανοιχτο γκαζι οπως λεει και ο Native μηπως και γινει τιποτα ... (καλυτερα αυριο που θα εχουν στεγνωσει και τυχον νερα )
Τωρα αμα για καπιο λογο βραχυκυκλωσε καποιο μπουζι ... αλλουνού παπα ευαγγελιο ...
Δεν σε βλεπω να την γλυτωνεις την φορτωτικη
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: βροχη και τιγρηςςς  

  Από: Sprinter στις 09/02/2010 6:32 μμ.

Native"Τι συμπλέκτη του λέτε του ανθρώπου ωρέ σείς...αφου λέει οτι γυρίζει η μίζα...

"



Το πε ε?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: βροχη και τιγρηςςς  

  Από: doohan στις 09/02/2010 7:08 μμ.

...........
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:42, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: βροχη και τιγρηςςς  

  Από: Aris. στις 09/02/2010 10:18 μμ.

doohan"
suummeerr07"η μιζα ειχε ανταποκρισι αλλα δεν
επαιρνε μπροσ."
Οταν λες ειχε ανταποκριση τι εννοεις?Γυρισε κανονικα η ηταν νεκρη χωρις τσαφ τσουφ πατ? "


Ο,τι ανταποκριση και αν ειχε (απο ενα σκετο ηλεκτρικο "κλικ" αν ειχε αδεια μπαταρια , μεχρι κανονικο συνεχομενο σκασιμο τις μιζας) αναιρει τον διακοπτη του συμπλεκτη
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: βροχη και τιγρηςςς  

  Από: doohan στις 09/02/2010 11:17 μμ.

............
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:42, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: βροχη και τιγρηςςς  

  Από: suummeerr07 στις 10/02/2010 1:39 πμ.

η μιζα λειτουργει κανονικα...θεμα συμπλεκτη δεν παιζει
γιατι οταν τον τραβαω η μιζα ακοθγεται που λεει και ο φιλος
τσαφ τασφ τσαφ ταπ....θα δουμε αυριο.αλλες γρηγορες λυσεισ?

Re: βροχη και τιγρηςςς  

  Από: doohan στις 10/02/2010 2:52 πμ.

.............
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:42, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: βροχη και τιγρηςςς  

  Από: Sprinter στις 10/02/2010 8:49 πμ.

Κοιτα και τις ασφάλειες για αρχή.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: βροχη και τιγρηςςς  

  Από: cimics στις 10/02/2010 4:01 μμ.

το παθα και γω στο daytona675 ...oταν το πηγα στο σερβισ μου ειπαν οτι ηταν μια γιωση...

Re: βροχη και τιγρηςςς  

  Από: ATN PANOS στις 10/02/2010 4:09 μμ.

cimics"το παθα και γω στο daytona675 ...oταν το πηγα στο σερβισ μου ειπαν οτι ηταν μια γιωση..."


μα καλα αυτοι οι τζιτζιφιογκοι,δεν εχουν πνοη πανω τους???
ολες οι βιδες, λασκα ειναι!!!!

που να τους σκιστει το καλτσον
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.