Δεικτης Βενζινης

Δεικτης Βενζινης  

  Από: leonidas1100s στις 06/03/2012 12:47 μμ.

Καλημερα θα ηθελα να σας ρωτησο κατι? σημερα το πρωι βαζω το tiger μπροστα και ενω ειχε παρει σβηνει αποτομα το ξαναβαζω μπροστα αλλα ο δεικτης βενζινης εγραφε μηδεν(0) ενω ηταν γεματο...Εχω διαβασει καποια topic που εχουν ανεβασει και αλλα παιδια. αλλα εαν δεν ειναι τιποτα απο αυτα εχει καποια αφαλεια που πρεπει να κοιταξω εαν εχει καει? Ευχαριστω.

Re: Δεικτης Βενζινης  

  Από: galileos στις 06/03/2012 1:16 μμ.

Κάνε μερικά χλμ και όλα θα επανέλθουν. Τσέκαρε και την μπαταρία σου αν έχει ακόμα ζωή.
Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: Δεικτης Βενζινης  

  Από: leonidas1100s στις 06/03/2012 2:25 μμ.

Ευχαριστω ειναι καινουργιο σχετικα εχω και εγγυηση ακομα αλλα ελεγα αμα δεν ηταν αυτο μηπως εχιε καποια ασφαλεια και την εκαψε αμα ξερεις πες μου.......

Re: Δεικτης Βενζινης  

  Από: galileos στις 06/03/2012 2:31 μμ.

Συνήθως έχει θέματα η μπαταρία και θέλει αλλαγή ή φόρτιση.
Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: Δεικτης Βενζινης  

  Από: giannis andreou στις 06/03/2012 7:15 μμ.

Δεν υπάρχει θέμα ασφάλειας,απλά κάνει reset κ επανέρχεται μόνο του.Αφού όμως πήρε μπροστά,κ με αδύναμη μπαταρία, δεν θα έπρεπε να σβήσει!Πώς έσβησε;δεν κράταγε ρελαντί;
Το καλύτερο ταξίδι είναι η ίδια η ζωή!Απολαμβάνεις τη διαδρομή χωρίς να σ΄ενδιαφέρει ο προορισμός...!

Re: Δεικτης Βενζινης  

  Από: leonidas1100s στις 06/03/2012 7:22 μμ.

Οχι ειχε ρελαντι κανονικα αλλα εκανε ενα αποτομο τσαφ και εσβησε δεν ξερω γυρισα απο την δουλεια και δεν εχει επανελθει θα το δω παλι αυριο.....

Re: Δεικτης Βενζινης  

  Από: giannis andreou στις 06/03/2012 7:46 μμ.

Oταν λες δεν έχει επανέλθει, τι;Ο δείκτης;Tι απόσταση έκανες;Η μηχανή δουλεύει κανονικά;
Το καλύτερο ταξίδι είναι η ίδια η ζωή!Απολαμβάνεις τη διαδρομή χωρίς να σ΄ενδιαφέρει ο προορισμός...!

Re: Δεικτης Βενζινης  

  Από: Savvas Drakakis στις 06/03/2012 9:01 μμ.

φιλε μου don't worry! μου χει συμβει. κατα 99,9% η βενζινη που εβαλες ειναι για τον π#?@*ο.
λογικα δεν θα στο ξανακανει.
[size=150:hzlp5hbd]Me:Dear God, will I ever get another motorcycle?
[size=150:hzlp5hbd]God:Keep the Faith son.....

Re: Δεικτης Βενζινης  

  Από: galileos στις 06/03/2012 9:04 μμ.

leonidas1100s"... δεν εχει επανελθει θα το δω παλι αυριο "


Τι εννοείς δεν έχει επανέλθει; Φαντάζομαι ο δείκτης έτσι; Θα πρέπει να δουλέψει η μηχανή για λίγο για να διορθωθεί. Όπως ανέφερε και ο φίλος πριν, έχει κάνει reset.
Ταξίδια χωρίς προορισμό ...