ΚΟΣΤΟΣ ΣΥΝΤΗΡΙΣΗΣ TIGER 1050!

Re: ΚΟΣΤΟΣ ΣΥΝΤΗΡΙΣΗΣ TIGER 1050!  

  Από: Geoland στις 15/07/2008 3:11 μμ.

Τακακια ηθελα να πω μωρε αλλα με συνεπηρε το αιμα....

Re: ΚΟΣΤΟΣ ΣΥΝΤΗΡΙΣΗΣ TIGER 1050!  

  Από: Geoland στις 18/07/2008 1:49 μμ.

Παιδια θα ηθελα να σας αναφερω οτι επειδη ο αδερφος μου δουλευει σε ηλεκτρολογιο και παιρνει διαφορες προσφορες σε ανταλακτικα και αλλα παρεμφερει πραγματα παιζει να μπορεσω να παρω και εγω αυτη την εκπτωση μεσω του αδερφου μου,φανταστειτε ενα 20-30% μειον στις τιμες βασικων ανταλακτικων(τακακια,υγρα,λαδια κλπ)αν κατσει αυτο θα σας το πω οπως επισης περιμενω απο δευτερα να μου οριστικοποιησουν μια προσφορα που ζητησα για σετακι ξενον για τα ταιγκερ και ελπιζω και για αλλα μηχανακια,νεωτερα συντομα αντε να δουμε μπας και κερδισουμε κανενα φραγκο γιατι με τους απατεωνισκους που κυκλοφορουν θα καταστραφουμε.....Σας γραφω μεσα απο το καραβι αντε να φτασω επιτελους να παω καμια βολτα γιατι βαριεμαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι,τα λεμε συντομα

Re: ΚΟΣΤΟΣ ΣΥΝΤΗΡΙΣΗΣ TIGER 1050!  

  Από: epistimon στις 17/07/2013 2:05 μμ.

επιτελους εκανα το σερβις τον 20.000 km μονος μου βεβαια γιατι ειχε τελειωσει η εγγυηση.αλλαξα λαδια,φιλτρο λαδιου, μπουζι,παραφλου,τακακια εμπρος πισω και υγρα φρενων.κοστος 200 ευρω.μου ζητησαν για σερβις χωρις τακακια 380 και μετα απο 2 μηνες ο ιδιος 320.πως αλλαζουν ετσι οι τιμες δεν μπορω να καταλαβω?μαζι με τακακια ποσο θα ηθελε?εκανα περιπου 2 ωρες για ολα.σκεφτηται οτι σε ολα αυτα τα αναλοσιμα οι μηχανικοι εχουν εκπτωση και παλι οι τιμες ειναι απλησιαστες σε αυτα που ζητανε.ετσι το εκανα μονος μου και εμειναν και λεφτα για τα λαστιχα.αλυσιδογρναζα δεν χρειαζομαι ακομα.εχουμε αρκετη πορεια μιας και ηταν η 3 φορα που τα ρυθμιζα.τα τακακια κρατουσαν ακομα 2.000 km αλλα μιας και τα ειχα λυσει τα αλλαξα.20.000 km κρατησαν ποσο ακομα ποια?παντος αν στη μηχανη γινεται σωστη συντηριση και χρηση μια χαρα μπορουμε να τη συντηρουμε σε αυτους τους δυσκολους καιρους.

Re: ΚΟΣΤΟΣ ΣΥΝΤΗΡΙΣΗΣ TIGER 1050!  

  Από: panos_zip στις 21/07/2013 11:20 μμ.

+1
Και εγώ μόνος μου τα σέρβις στον Τίγρη.
Έκανα τα 30000 και μου κόστισε περίπου το ίδιο + αλυσιδογράναζα.
Θεωρώ πώς δεν είναι ακριβός στην κτήση του. Βέβαια εάν πληρώνει κάποιος εργατικά αλλάζει το πράγμα...

Εάν δεν υπάρξει καμία σοβαρή ζημιά (χτύπα ξύλο ) τότε δεν πρόκειται να πάει συνεργείο!
Δεν είναι και τόσο δύσκολη μηχανή. Εάν υπάρχει και το μάνιουαλ τα πράγματα γίνονται αρκετά ευκολότερα.
Triumph Tiger 1050 (SOLD)
Triumph Daytona 675 (track bike)