Γειά σας.

Re: Γειά σας.  

  Από: mako στις 15/11/2010 12:54 μμ.

efthvag"
mak"Γεια χαρά σε όλους.
Από σύμπτωση ενημερώθηκα για την ύπαρξη του forum μέσω ενός φίλου.
Είμαι ο Νίκος και έχω το Daytona 675 του '08 σε μπλε χρώμα. Κλασσικός θαμώνας της πίστας των Μεγάρων.
Καλώς σας βρήκα. "

Ακόμη δεν πρόλαβα να συστηθώ εγώ (αν και διάβαζα συχνά στο φόρουμ, προχτές έκανα και εγγραφή), πλακώσαν και οι συστάσεις μου!!! Καλώς όρισες Νίκο!
Γειά σας και από εμένα με την ευκαιρία, είμαι ο Βαγγέλης και έχω το Daytona 675 του '08 σε μαύρο χρώμα, μόνο που εγώ τώρα τελευταία άρχισα να ψιλοτρώω τα πλαϊνά των ελαστικών μου...σα να μου αρέσει μου φαίνεται...Λόγω δουλειάς έχω καταφέρει να μπω στην πίστα μόνο για το 0300 RS και το CSS, σύνολο 2 φορές, έχω βάλει στόχο όμως να το δω πιο ζεστά!
Άμα βρω και καλή παρέα...
Καλώς σας βρήκα και εγώ λοιπόν!"


Καλώς όρισες Βαγγέλη. Αφού ξέρεις ... είμαι γΛήγορος.
Για κανόνισε για την τετάρτη .... Μέγαρα.

Re: Γειά σας.  

  Από: mako στις 15/11/2010 12:55 μμ.

nf"Χμμμ, ολη η τριτη ηλικια εχει Daytona μου φαινεται ...
Ποτε θα κανονισουμε ΚΑΠΗ track Day; "


Ελπίζω να το κανονίσετε σύντομα.

Re: Γειά σας.  

  Από: mako στις 15/11/2010 12:56 μμ.

chris34"Καλως ηρθες φιλε στην παρεα μας!!!"



Ευχαριστώ ..... καλώς σας βρήκα.

Re: Γειά σας.  

  Από: mako στις 15/11/2010 1 μμ.

Rory"Kαλως ηρθες μαν !!!!!!!"


Ευχαριστώ ... καλώς σας βρήκα.
Rory? .... αγαπημένος μου κιθαρίστας!!!!!
Χανιά? ..... αγαπημένο μέρος .... και τα φιλαράκια μου.

Re: Γειά σας.  

  Από: dimchrist στις 15/11/2010 1:27 μμ.

Καλώς μας βρήκες.

Έχουμε γνωριστεί στα Μέγαρα αλλά πρέπει να έχει περάσει πάνω από ένας χρονος σε ένα track day του 0-300 κλασσικά Τετάρτη απόγευμα.
Είχαμε πιάσει συζήτηση αν θυμάμαι καλά για τα προστατευτικά στα καπάκια του μοτέρ που φορούσες της αμερικάνικης woodcraft. Σωστά?
mak"Κλασσικός θαμώνας της πίστας των Μεγάρων."

Δεν θυμάμαι να σε έχω ξαναπετύχει από τότε, μάλλον επειδή έχω κόψει τις Τεταρτες του 0-300 (λόγω δουλειάς) και πάω πλέον με το μπουλούκι τις Κυριακές.
mak"
Το κίτρινο ήταν ο Κώστας ... φίλος και πρώην πληκτράς στην μπάντα μου .... από τον Ωρωπό. Θα τον ενημερώσω για το forum, μήπως θέλει να γίνει μέλος. "

Επίσης και τον Κώστα πρέπει να τον έχω γνωρίσει. Πάει πολύ καιρός. Πρέπει να είχαμε κάνει μαζί το CSS 3 στα Μέγαρα. Εχει cowl seat (κοκοβιό) & το τότε κινητο του τελείωνε σε ...739? Είχαμε ανταλλάξει τηλέφωνα αλλά τελικά δεν έτυχε να τα ξαναπούμε.

Δεν ήξερα τίποτα για συγκρότημα.
Να μας ενημερώσετε σε περίπτωση κάποιου live.

efthvag"...Λόγω δουλειάς έχω καταφέρει να μπω στην πίστα μόνο για το 0300 RS και το CSS, σύνολο 2 φορές, έχω βάλει στόχο όμως να το δω πιο ζεστά!
Άμα βρω και καλή παρέα...
Καλώς σας βρήκα και εγώ λοιπόν!"

Καλώς ήρθες Βαγγέλη

Μονίμως υπάρχουν απεσταλμένοι στα εκάστοτε track days οπότε θα μας βρίσκεις εκεί.
Δε θα έχεις πλέον δικαιολογία

Για να μαζευόμαστε σιγα-σιγα.


Triple Way

Re: Γειά σας.  

  Από: mako στις 15/11/2010 2:04 μμ.

Το τηλέφωνο .... είναι του Κώστα.
Mιλάω και με πολύ κόσμο στα Μέγαρα .... θυμάμαι κάτι (ηλικία γαρ) αλλά αμυδρά. Ελπίζω να τα πούμε πάλι εκεί σύντομα.
Η μπάντα προς το παρόν είναι εκτός ... λόγω σοβαρού τροχαίου που είχε με την μηχανή του ο γιος μου (και lead κιθαρίστας) τον Μάιο. Θα αργήσει να ξαναπαίξει κιθάρα .... ίσως και να μην το ξανακάνει.
Μάλλον θα πρέπει να βάλω και τα λινκ από το Facebook.

Re: Γειά σας.  

  Από: dimchrist στις 15/11/2010 2:40 μμ.

ΚΩΣΤΑΣ ΠΙΤΣΙΛΙΔΗΣ"ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΛΕΝΕ ΚΩΣΤΑ ΕΙΜΑΙ 37 ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ TIGER ΤΟΥ 2000 ΚΑΙ ΓΥΡΝΑΩ ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΩ.
ΕΜΑΘΑ ΓΙΑ ΤΟ FORUM ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΑ ΣΤΗ ΛΑΣΤΑ
ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ."

Το ποστ σου μεταφέρθηκε εδώ
post34922.html#p34922

Καλό είναι να ανοίγει ξεχωριστά ποστ ο κάθε νέος χρήστης για να τον καλωσορίζουμε

Triple Way

Re: Γειά σας.  

  Από: dimchrist στις 15/11/2010 3:04 μμ.

mak"Η μπάντα προς το παρόν είναι εκτός ... λόγω σοβαρού τροχαίου που είχε με την μηχανή του ο γιος μου (και lead κιθαρίστας) τον Μάιο. Θα αργήσει να ξαναπαίξει κιθάρα .... ίσως και να μην το ξανακάνει. "


Περαστικά και σιδερένιος.
Εύχομαι όλα να πάνε καλά και σύντομα να ξαναπαίξει.

Triple Way

Re: Γειά σας.  

  Από: nfot στις 15/11/2010 7:37 μμ.

mak"Η μπάντα προς το παρόν είναι εκτός ... λόγω σοβαρού τροχαίου που είχε με την μηχανή του ο γιος μου (και lead κιθαρίστας) τον Μάιο. Θα αργήσει να ξαναπαίξει κιθάρα .... ίσως και να μην το ξανακάνει. "


Αυτα ειναι τα ασχημα ... Καλη αναρρωση στον μικρο και μακαρι να ξαναπαιξει κιθαρα οπως πριν.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Γειά σας.  

  Από: mako στις 16/11/2010 1:13 πμ.

Στις 3 Μαίου ..... τον έκλεισε μια κυρία στο ύψος του Village Park και τον έστειλε στις μπαριέρες. Ήταν αριστερή λωρίδα και σχεδόν δίπλα στην πίσω αριστερή πόρτα της, αυτή δεν τον είδε προφανώς, άναψε φλάς και αμέσως έκανε αριστερά (μπροστά και πίσω αυτοκίνητα, αυτή φαίνεται να πήγε να μπει στο κενό που νόμιζε ότι υπήρχε) με αποτέλεσμα ... να μην προλάβει καν να αντιδράσει ... μόνο λίγο πρόλαβε και κινήθηκε αριστερότερα αλλά δεν ήταν αρκετό. .... και τον ξάπλωσε αφού τον χτύπησε.
Σπασμένα σε θρύψαλα κερκίδα και ωλένη ... ευτυχώς δεν του έκοψαν το χέρι από τον αγκώνα ... μπήκαν πλάκες και βίδες για 2 χρόνια. Έμεινε στο νοσοκομείο 17 μέρες.
Πρόβλημα στο βραχιώνιο πλέγμα .... έκανε εγχείρηση στο Metropolitan πριν περίπου 2 μήνες. Υπερβαρικό καθημερινά και φυσιοθεραπείες .... τρελά έξοδα.
Τώρα ελπίζουμε στην δύναμη του και σε ένα θαύμα.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για τις ευχές.

Re: Γειά σας.  

  Από: dimchrist στις 16/11/2010 2:03 πμ.


Κουράγιο και καλή δύναμη για τη συνέχεια στον μικρό και σε σας.
Ελπίζω τα δύσκολα να πέρασαν.

Triple Way

Re: Γειά σας.  

  Από: doohan στις 16/11/2010 11:28 πμ.



Η δυναμη της ψυχης ειναι πολυ μεγαλυτερη απο αυτην του σωματος!!!Σιγουρα θα παρει πολυ καιρο η αναρρωση αλλα θα τα καταφερει....Η μουσικη ειναι για ανθρωπους που εχουν ευαισθητη ψυχη....αλλα συναμα μεσα της κρυβει μεγαλα ψυχηκα αποθεματα!!Με τον καιρο θα γινουν ολα οπως πρεπει....παλι θα ξαναπαιξει κιθαρα...και οχι μονο θα παιξει αλλα θα γινει και καλυτερος μουσικος

Ευχομαι ταχεια αναρρωση και ελπιζω οταν θα ξαναπαιξει να ειμαι απο τους πρωτους που θα απολαυσουν τις μελωδιες του!!!

Περαστηκα............
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ

Re: Γειά σας.  

  Από: mako στις 16/11/2010 3:33 μμ.

doohan":(

Η δυναμη της ψυχης ειναι πολυ μεγαλυτερη απο αυτην του σωματος!!!Σιγουρα θα παρει πολυ καιρο η αναρρωση αλλα θα τα καταφερει....Η μουσικη ειναι για ανθρωπους που εχουν ευαισθητη ψυχη....αλλα συναμα μεσα της κρυβει μεγαλα ψυχηκα αποθεματα!!Με τον καιρο θα γινουν ολα οπως πρεπει....παλι θα ξαναπαιξει κιθαρα...και οχι μονο θα παιξει αλλα θα γινει και καλυτερος μουσικος

Ευχομαι ταχεια αναρρωση και ελπιζω οταν θα ξαναπαιξει να ειμαι απο τους πρωτους που θα απολαυσουν τις μελωδιες του!!!

Περαστηκα............"


Στην πρόσφατη συναυλία των Scorpions (27 Οκτ.) την ίδια κουβέντα του είπαν και αυτοί και ειδικότερα ο κιθαρίστας τους Matthias Jabs ... από τότε βλέπω ότι έχει ανέβει ψυχολογικά και αυτό πιστεύω παίζει μεγάλο ρόλο.

Re: Γειά σας.  

  Από: TRIUMPHAKIAS στις 16/11/2010 3:51 μμ.

mak"
TRIUMPHAKIAS"Ολοι οι αργοι τα ιδια λεμε....

Καλως ηρθες φιλε Νικο και ελπιζω να ειδωθουνμε καποια στιγμη και απο κοντα στας πιστας. "


Κοντά είναι η τετάρτη και έχει track day νομίζω. "

Τεταρτη δεν θα μπορεσω ρε μουσατη αγορινα λογω δουλειας.

(με ξερεις γι αυτο σε μιλαω ετσι,στο κραταω για εκπληξη. )

Ευχομαι τωρα που τα χειροτερα περασαν,για τον Γιοκα σου ταχεια αναρρωση και με το καλο ξανα να πιασει κιθαρα στα χερια του και να "κεντησει",ειχα ακουσει τα καλυτερα απο εσενα.
Και Σερρά Σερρά....δικοί μας θα'ναι και πάλι οι δρόμοι....

Re: Γειά σας.  

  Από: mako στις 16/11/2010 4:01 μμ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ... σε περιμένω στην επόμενη "βόλτα".